Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Miss Aerobik

Jak probíhala volba historicky první Česko-Slovenské Tipsport Miss Aerobic

Krásná těla a sportovní duch, to je dvojice, která jde v soutěži ČS Tipsport Miss Aerobic ruku v ruce a nejinak tomu bylo i letos. Vítězky z České i Slovenské republiky už jsme znali. Jen pro připomenutí, v České republice zvítězila Aneta Filípková z Hněvotína, na Slovensku Petra Tomková z Prešova. Kdo ale ukořistí titul nejvyšší, titul první Česko-Slovenské Tipsport Miss Aerobic? To byla otázka, která měla být zodpovězena 18. října v Multifunkční aule Gong v Ostravě a také že byla! Ale pojďme hezky popořadě.

Volba Česko-Slovenské Tipsport Miss Aerobic se letos po dlouhé době odehrávala v přímém přenosu na ČT Sport. Start byl naplánován na 18:20, ale ještě pár minut před jsme dostávali pokyny od režiséra, co a jak se bude dít, abychom nebyli překvapeni. Rozjíždí se znělka a ….

Dámy nám klouzají po skluzavkách jedna za druhou. Nutno uznat, že to není skluzavka jak někde na dětském hřišti, ale pořádná skluzavka z cca pěti metrů výšky. Hned na to se rozjíždí úvodní skladba na hit Happy od Pharrella Williamse. Finalistky létají vzduchem, ukazují prvky ze sportovního aerobiku a na závěr vytvoří nádhernou závěrečnou pózu v takové rychlosti, že to snad ani není fyzicky možné.

Přichází moderátorská dvojice večera. Za českou stranu Barbora Černošková, za slovenskou Marcel Merčiak. Následuje klasické uvítání a představení poroty. Ta se letos skládala z partnerů i odborníků na pohyb a aerobik. V jejím čele usedla prezidentka soutěže Mgr. Jana Čejková.

První soutěžní disciplína před námi. Individuální aerobiková sestava a rozhovor. Tady hluboce smekáme před dívkami, které hned po svém vrcholném výkonu rozprávěly s moderátory. Každý kdo něco podobného zažil, ví, že po aerobikové skladně Vám připadá, že ze sebe nemůžete dvě tři minuty nic dostat.

První šestka za námi, následuje přestávka v podobě hudebního vystoupení skupiny Memphis.

Hned na to nás čekala druhá šestka a po ní velmi zajímavé spojení živé kapely a vystoupení finalistek a vítězek kategorie MiniMiss. Děvčátkům patří velká poklona, klaplo jim to na velkou jedničku.

V sobotu večer se uskutečnilo v multifunkční aule Gong v Ostravě finále soutěže Česko-Slovenská Tipsport Miss Aerobic 2014.

Malé slečny a kapelu Memphis střídají velké slečny a asi nejsledovanější pánská disciplína, promenáda v plavkách. Jak je u Miss Aerobic dobrým zvykem, žádné nudné chození, ale pěkná svižná a sexy choreografie. Sedm minut nebyla s pány v hledišti zábava, protože nemohli spustit oči z pódia. Pohled na krásná, mladá, štíhlá a hlavně vysportovaná těla se bohužel v dnešní fast-foodové době nenabízí každý den.

Po promenádě v plavkách nás čekalo poslední vystoupení kapely Memphis a hned na to závěrečné vyhlášení. Jste zvědaví, jak to dopadlo? Pokud jste to ještě nezjistili na našem webu, tady jsou výsledky:

Jako první si šerpu a titul Miss Aerobic Sympatie 2014 odnesla dívka s číslem sedm Irena Sombatyová. II. ViceMiss Aerobic 2014 se stala dívka s číslem deset Martina Maloušková. I. ViceMiss Aerobic 2014 se stala dívka s číslem dvanáct Lenka Šubová. Korunku a titul Česko-Slovenská Tipsport Miss Aerobic 2014 bere dívka s číslem jedenáct Petra Tomková.

Dámy dostaly mnoho cen a my v publiku chválíme, jak bylo vyřešené předávání cen. To probíhalo tak, že moderátoři četli seznam cen, hostesky ukázaly ceny a vítězky tak nebyly zavaleny vouchery a jinými věcmi, které by jim překážely.

Následovalo rozloučení a po závěrečných titulcích se na finalistky vrhli fotografové, rodiče a všichni kdo jim v naplněné aule Gong fandili.

Letošní finále trvalo 80 minut, bylo svižné a jak ČT Sport, tak pořádající agentuře E-MOTION se podařilo vytvořit úžasnou show, která nebyla nudná a měla lidský rozměr na rozdíl od jiných soutěží krásy a jejich sterilního přístupu. Poděkování tak patří celému realizačnímu týmu Česko-Slovenské Tipsport Miss Aerobic a ČT Sport.

Zaujalo nás i oblečení, a tak jsme nelenili a zjistili, že po celou dobu soutěže všechny finalistky oblékala do krásných a sportovních outfitů značka VENICE BEACH. A aby si finalistky ponechaly vzpomínku na finálový večer, obdržely šaty od COOL BOUTIQUE, který zároveň zapůjčil šaty moderátorce Báře Černoškové a předávajícím loňským vítězkám.

A kdo se stane nástupkyní Petry Tomkové? Na to si budeme muset rok počkat, třeba to bude milé slečny, dívky, dámy, některá z Vás. ČS Tipsport Miss Aerobic Tour startuje již na jaře. Zavítá jak do českých, tak do slovenských měst. Jak nám prozradil realizační tým, máme se prý opět na co těšit a stejně jako letos čeká i příští rok na finalistky mnoho úžasných zážitků, luxusní prostředí těch nej hotelů, pozornost kamer ČT, setkání se spoustou zajímavých lidí z mnoha oborů a velmi hodnotné ceny.

Aerobic.cz bude jako mediální partner u toho a vy se všechno včas dozvíte!

Na závěr pár slov od našeho špiona, člena realizačního týmu, lektora, moderátora a mluvčího ČS Tipsport Miss Aerobic, Jirky Gruntoráda: “Chtěl bych touto cestou za celý tým ČS Tipsport Miss Aerobic poděkovat všem finalistkám, partnerům, sponzorům, kolegyním, kolegům z realizačního týmu, všem z ČT Sport v čele s Františkem Karvánkem coby režisérem, za úžasnou práci. Bez Vás by to nešlo a my si velmi vážíme Vaší práce, vynaložených sil a prostředků. Víme, že kolikrát to nebylo jednoduché, ale všichni jsme se s tím poprali na 1*. Přeji nám všem i čtenářům Aerobic.cz nádherný podzim, pohodové Vánoce, úspěšný start roku 2015 a u dalšího ročníku ČS Tipsport Miss Aerobic naviděnou a nacvičenou“.

 

text: Jiří Gruntorád – 23. 10. 2014, 22.44:59

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist