Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články čtenářů

Zumba školení poprvé v Praze.

ZUMBA školení v Praze.

ZUMBA  

Ráda, bych se s Vámi čtenáři podělila o krásný zážitek ze školení Zumby, který se konal 4.-5.4.2009.

Tento workshop se uskutečnil poprvé v ČR pod záštitou tanečního studia Dance Perfect. Do Prahy se sjeli nejen instruktoři a tanečníci z ČR, ale i Belgie, Holanska, Polska, Bulharska, Slovenska..Skvělá lektorka Marta Formozo Iglesias nás strhla svou energii, dokonalostí, přesností- byla prostě nejlepší!!! Zažlili jsme skvělou atmosféru. Odměnou nám byli propocená trička a úsměvy na tvářích. Více uvidíte na fotografiích.

 Ještě jste neslyšeli o Zumbě?  Je to žhavá fitness novinka

Zumba kombinuje zábavné s efektivním

Co je cílem?

Předávat radost z pohybu, ukázat, že se dá hubnout s úsměvem, bez stresu, a že to zvládne každý. Dlouho tvrdím, že každá žena umí tancovat. Ale pozor, na světě je i mnoho mužů, co navštěvuje tyto hodiny. Zumba obsahuje jednoduché variace a postupně pokračuje pro pokročilé, které se kombinují, ale vše může zůstat lehké a zábavné. Jak je to možné? Zumba je tanec, kroky, choreografie. Je to velká taneční party. Neznám člověka, který by to nezvládl.  
Nejpoužívanější taneční styly v zumbě
Merengue
Za kolébku se považuje Dominikánská republika, ale také se může najít na Haiti a Santo Domingu. Poměrně rychlý tanec, kde je rytmus kolem 120-160 bpm. Každý úder je stejný. Používají se tyto nástroje: tambora, bubny, trumpety a guiro.
Salsa
Je směs karibských kultur a je silně ovlivněna Kubou, Afrikou a Španělskem, ale populární se stala až v New Yorku a v Floridě, kde je slavná až dodneška. Používají se timpany, trumpety a trombony. Salsa má výrazné beaty a je velmi rychlá (okolo 180 bpm).
Cumbia
Rytmy až z Kolumbie, Jižní Ameriky, ale silné ovlivnění je i Afrikou a Evropou. V začátcích se používaly perkusy a pouze hlas, později se přidaly další nástroje. Cumbia je často spojována s tropickou a kreolskou příchutí muziky. Perkusy jsou základ a další nástroje se používají guiro, harmonika a tambora.
Reggaeton
Ten je z Jamaiky a je velmi populární v Puerto Ricu a Panamě. Obsahuje tvrdé rytmy a základem jsou bubny. Já tomu říkám hudba ulice.
No, není to nádhera? Doufám, že se brzy uvidíme na hodinách ZUMBY.
Třeba na Moravském dni.
 

text: Věra Macošková – 06. 04. 2009, 21.08:32

Zde obsažené informace jsou osobním názorem pisatele
a nemusí se shodovat s názory redakce.

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist