Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články čtenářů

Zumba® Masterclass Hermann Melo (FRA) 20.10.2013 Stará Boleslav

Hermann Melo pochází původem z Kolumbie, nicméně již několik let žije v Paříži. Stal se školitelem Zumba instruktorů pro Francii, Portugalsko, Bulharsko a další evropské státy. Mimo to již několikrát působil na vzdělávacích DVD pro členy instruktorské sítě ZIN®.

V České Republice měl navštívit původně dvě akce, 19.10. v Brně a 20.10 ve Staré Boleslavi. Organizátorka brněnské akce týden před konáním akci zrušila, čímž bohužel způsobila mnoho komplikací všem zúčastněným. Naštěstí se úžasní kolegové ze Slovenska, v čele se Soňou Gáborovou, akce na poslední chvíli ujali, a tak se zastávka této mini tour přesunula do slovenské Vráble. Během necelého týdne byli schopni celou akci zorganizovat, zaplnit sál a vytvořit úžasnou atmosféru.

Ve Staré Boleslavi se nakonec sešlo 100 cvičících.  V krátkých pauzách bylo možné zakoupit stylové fitness oblečení značky Feel Joy. Nicméně program byl tak nabitý, že cvičící využívali každou chvilku k odpočinku :-)

První lekce patřila domácímu Vilému Matyášovi, který prezentoval klasickou rozjezdovou lekci Zumba® Fitness, čímž rozehřál všechny zúčastněné. Následovala lekce Zumba® Toning s Romčou Novotnou, což je kombinace posilování a tance za využití speciálních “chřestících” činek,. Romča je jedním z mála instruktorů Zumba® Toning v ČR a její úžasné a nápadité choreografie jsou velkou inspirací pro všechny instruktory tohoto programu. O další část programu se postarala Gabča Posavádová a její Dancehall. Gabča je velice inovativní člověk a spojením klasického Dancehallu se Zumba® formulí nadchla všechny cvičící.

Zumba® Masterclass Hermann Melo (FRA) 20.10.2013 Stará Boleslav

To nejlepší na konec, jak se říká. I když za sebou cvičící měli 3 hodiny náročného programu, když se na podiu objevil Hermann a začala hrát první píseň, málokdo byl schopen se, i přes velkou únavu, nepřipojit. Energie a pozitivní naladěníz tohoto člověka jenom čiší, tudíž nelze jinak než si užívat a tančit. Hermann udělal průřez všemi styly, od klasických latino rytmů (salsa, merengue, cumbia, reggaeton) až k exotickým tanečním stylům (belly dance, bhangra) a oldies peckám. Hermann všechny doslova nadchnul. Nejen, že je skvělý instruktor, hlavně je úžasný a neuvěřitelně skromný a pozitivní člověk, který se velice přátelsky bavil se všemi zúčastněnými. Akce se mimo jiné zúčastnili instruktoři z Německa a dalších 10 instruktorů z Čech, kterým Hermann předal inspiraci a nadšení do další práce.

Co říci závěrem? Těžko popsat zážitky a emoce z celé akce, ale možná Vám je alespoň trochu přiblíží přiložené video a fotky. Tou nejlepší zprávou na závěr však je, že Hermann se do České Republiky v březnu 2014 VRÁTÍ!!!

Informace již brzy na www.vilemmatyas.cz

 

text: Vilém Matyáš – 30. 10. 2013, 16.24:04

Přečtěte si také

Fotogalerie z akce
Zde obsažené informace jsou osobním názorem pisatele
a nemusí se shodovat s názory redakce.

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist