Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články čtenářů

Žhavá se zumbou, svěží s rexonou - Zita Svobodová

Žhavá se ZUMBOU a svěží s REXONOU

                           sportovní hala v Brně – Podolí ,  27. 4. 2013

Jak si užila akci Milena Uhrová - i čtyři hodiny Zumby se dají prožít různě

 

Už se vám někdy stalo, že dojedete jinde, než chcete? Tak moc jsem se těšila na akci „Žhavá se Zumbou a svěží s Rexonou“ v Podolí a naladěná cestou posloucháním Zumba CD jsem zjistila, že jsem dojela do Brna místo do Podolí.  Nažhavená jsem konečně dorazila až k hale, hned u vchodu dostala igelitku s hodnotnými dárky od partnerů akce - Nutrend, Farmax, Ria a Bel, adidas, tyčinky Corny, jogurty Hollandia, produkty Natura Bohemia, Alpro soya, Bonavita, Megafyt, připravena je ranní  káva Carraro, koktejly  a 100 % džusy Tropico. Dostávám  také  lístek na slosování do tomboly. Kromě jiného nemůžu se dočkat až poklábosím s holkami a užijeme si tuto akci společně. 

Vcházím do haly a ta je již  tradičně vyzdobena partnerskými stánky, kde nacházím nejrůznější  služby a nabídku produktů – kosmeceutiku TIANDE  a masáže rukou, šperky Swarovski, kadeřnické služby a masáže TX salonu Brno, líčení a stánek MARY KAY, Farmářské pochoutky a produkty zdravé výživy WASA, Racio, těstoviny Těstovinové víly , sportovní a fashion módu českého výrobce značky DRAPS, nádobí Tupperware a novinkou  jsou krásné vonné svíčky Partylite.  

Po lehkém naladění po vystoupení páru z taneční školy Starlet, společné fotografie všech účastníků s deodorantem od hlavního sponzora Rexona  jako “entrée” začíná na pódiu Vilém Matyáš. Lepší začátek si nedokážu ani představit. Je neskutečné, jaké cítění pro hudbu má tento lektor, jak umí svou lásku k hudbě a svůj taneční talent všem lidem podat a finální bachata je slast pro „Zumba nadšence“. Po jeho hodině je atmosféra v hale úžasná a všude jsou vidět rozzářené tváře.

Chvíle oddechu vyplnilo překrásné vystoupení mažoretek SK PROVO Brno pod vedením trenérky Gabriely Prokešové a bylo na co koukatJ Dokonale sehraných 17 mažoretek, krásná choreografie a hudba dech beroucí – nádhera !!! Obdivuhodné a tleskáme….     

Jsem maximálně naladěné, když na pódium nastupuje další lektor Rostislav Šrom.  Po prvních dvou písničkách si říkám, že tuto hodinu snad ani nezvládnu. Miluji hlášku jedné mé kamarádky: „ On mě chce zničit“. J Tolik energie v jednom člověku není ani možné. Najednou se tempo „trochu“ zpomaluje a začínají muzikálové písničky. Jsem nadšená, tančím, zpívám si a vzpomínám na mou krásnou životní etapu – Londýn a všechny muzikály, které jsem zde viděla. Je to moje první zkušenost s tímto stylem „Musical dance“, kterým jsem úplně unešená tak jako Zumbou.  

Jakmile se hala uklidní, začíná třetí hodina a přichází Vojta Lacko. Výborné načasování této hodiny, která je více pohodová, ale zase nejvtipnější. Ani jsem netušila, kolik je dalších výrazů pro různé figury. Ovšem zažít naživo zvedačku v hříšném tanci se taky hned tak někde nepoštěstí.  Mezitím si vyzvednu všechny dárky od sponzorů, zajdu si na koktejl, který je součástí dárkového balíčku a pomalu se připravuji na poslední hodinu.

A na pódiu už je naše známá stálice Ivana Sotolářová.  Když se však po chvilce vytratí z pódia, jsme překvapeni. Najednou se opět „zjeví“ na pódiu společně s Danou Mikeskovou ve skvělých kostýmech a rozjíždí to spolu ve velkém a divokém tempu. Tohle je důkaz toho, jak říkám já: Že i každý Zumba lektor se stylizuje do nějaké určitého stylu. Nechybí ani doplnění choreografie s tou nejmladší generací – dětmi.

Je neskutečné, jak Zita Svobodová dokáže nakombinovat lektory a hodiny, které tak do sebe zapadají a navazují  a o skvělé organizaci nemusíme ani mluvit.  Sehnat tak hodnotné dárky do tomboly v dnešní době taky vyžaduje náročnou práci. Já osobně se moc těším na divadelní představení k Bolkovi, které jsem vyhrála. Asi je to odměna za to, že k němu chodím krmit koně.

Je mi líto, že se musím rozloučit s mými kamarádkami, které nějakou dobu zase neuvidím (škoda že nejsou maratony v Podolí častěji), ale odcházím naladěná, plná endorfínu, když opouštím halu a ten víkend jsem nabitá a šťastná.

Jak říkám já, mnoho lidí se vrací do státu, odkud pochází a já se vracím na maratony do Podolí, kde jsem začínala.

 

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=Wiv3xVKTrcg

 

text: Zita Svobodová – 05. 05. 2013, 12.40:56

Zde obsažené informace jsou osobním názorem pisatele
a nemusí se shodovat s názory redakce.

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist