Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články čtenářů

FITFEST BRNO 8.5.2010

Uplynul rok a já se opět vypravila do Brna na další FitFest pořádaný Fitnes Blue Gym Academy, který měl tentokrát v podtitulu i název přípravku firmy Altermed XL-S. Krabičku s tabletami, které slibují, že si můžu dopřát kaloricky vydatný oběd, aniž bych přibrala další kilo, jsme dostali spolu s müsli tyčinkami jako dárek. Samozřejmostí byl pitný režim zdarma s výběrem iontových nápojů. Občerstvení zajišťovala tradičně firma Giraffy a u kosmetického stánku Oriflame jsme měli možnost nechat se zkrášlit.

Festival tance a posilování zahájila Lenka Velínská. Jako vždy nás skvěle roztančila. Hala si v závěru hodiny vynucovala další a další opakovaní finálové verze sestavy, takže se Lenka z pódia ne a ne dostat. J

Letošním zahraničním prezentérem byl v Itálii žijící americký specialista na posilovací lekce David Stauffer. Jeho první hodina nás nenechala na pochybách, že reprezentační team gymnastického aerobiku, který David trénuje, je ve správných rukách. Pot se řinul nejen z Davida, ale především z nás, kdo jsme vydrželi celou hodinu sestávající ze střídání cardio posilovacích bloků s částmi, ve kterých jsme k dalšímu posilování využívali elastibandy. Hodina nazvaná Global Body Chalenge byla opravdu výživná, ale zároveň zábavná, protože každý posilovací blok byl zajímavý a inspirativní.

Na další taneční hodinu nastoupil na pódium Lukáš Kolek. Jak je u něj zvykem, jeho lekce jsou nabité energií a dobrou náladou Svůj taneční prostor opouštěl po několikerém vytleskání mokrý od hlavy až k patě.

A to už byl na řadě opět David. Ve své druhé posilovací hodině nazvané Fusion Tone nám ukázal, jak se zapotit při pomalé hudbě a pomalém posilování s tradičními prvky, které byly ovšem často propojeny v balančních pozicích. Jediné, co mně osobně trochu od cvičení odrazovalo, byla příliš depresivní hudba. Ale jinak byla tato lekce opět zajímavá, protože přinesla trochu jiný, netradiční pohled na posilování.

V průběhu dne jsme měli možnost si o přestávkách vyzkoušet cvičení na Freestyleru, tedy pokud někomu ještě zbyla síla. Na tomto cvičebním zázraku se dají dělat opravdové divy, jak nám při prezentaci předvedla Eliška Glancová.

Roman Ondrášek měl pro poslední taneční hodinu připravenu lekci MTV Moves, při které jsme se pokoušeli rozvlnit těla alespoň vzdáleně podobně tomu, co známe z obrazovek televizních hudebních stanic. Někomu to šlo lépe, třeba Romanovi, někomu hůř, např. mně. J

Po tombole následovala hodina poslední, dance yoga s neuvěřitelně ohebnou Pavlou Rožumberskou, která nás na závěr dne příjemně uvolnila a protáhla.

Z Brna jsem druhý den odjížděla lehce unavená a trochu namožená, ale s předsevzetím, že ani další FitFest si nenechám ujít. A co Vy?

Pavlína Jiránková

 

 

text: Pavlína Jiránková – 09. 05. 2010, 20.32:28

Zde obsažené informace jsou osobním názorem pisatele
a nemusí se shodovat s názory redakce.

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist