Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články čtenářů

EFS - Master Instructor STEP DANCE

Zdravím všechny nadšence a nadšenkyně pohybu. 

Chci se s Vámi podělit o jeden z mých prozatímních největších „aerobikových“ zážitků. 

O víkendu 11. – 12.července se konala jedna z větších vzdělávacích akcí. Kurz Master instructor STEP DANCE v polském městě Bielsko-Biala pod vedením TOP instruktora Balázse Füzessyho.

Cesta byla dlouhá (z Prahy), ale utekla relativně rychle, hlavně za Olomoucem jsem už jen odpočítával kilometry. Dálnice v ČR je v bídném stavu. Samé  vymleté díry, rozpadlé panely, prostě jedna velká „drncačka“, za to na polské straně je asfalt kvalitní, akorát tak na brusle J Kousek před městem jsem odbočil vpravo a pokračoval podél dálnice po menší místní komunikaci, která vede přímo do centra města a před kruhovým objezdem se jen odbočí vlevo a byl jsem u cíle. Celý komplex – hotel, sportovní hala, fitness centrum a pizzerka z venku nevypadal moc vábně, ale hned po vstupu do recepce bylo vidět, že nedávno proběhla rekonstrukce interiéru. Dorazil jsem ráno kolem 8:00 a program začínal v 9:00 a nikdo nikde, tak jsem se usadil na sedačce před fitnessem a přemýšlel jsem nad tím, jak to všechno dopadne, hlavně moje komunikace v angličtině J Pomalu se začaly scházet instruktorky a objevili se i dva instruktoři, byl jsem rád, že nejsem zase jediný zástupce instruktorů v kurzu. Po chvilce dorazil i majitel fitka a vzdělávací školy, pan Darek Markowski. Přivítal mě, zeptal se na cestu a usadil mě u stolu na recepci fitka, nabídl mi kávu a povídali jsme si o cestě. Kolem 9:00 dorazil na snídani Balázs. Pozdravil všechny a vzpomněl si i na mě, že jsem se viděli v Průhonicích. Shromáždili jsme se všichni a vyrazili jsme společně autama do jiného hotelu, kde byl k dispozici větší sál, bylo nás hodně, tak abychom měli prostor na taneční kreace J.

První den školení byl na pořadu dne STEP AEROBIC. Dopoledne proběhl MASTER CLASS, téměř 90 minut, finále jsme jeli asi 5x. Následně byl čas na oběd, byla vyhlášena pauza, tak jsem se zkulturnil a vyrazil jsem pěšmo co centra koupit si něco k jídlu. Ale chyba. EURA co jsem měl s sebou, brali jenom v hotelu a tak jsem nikde si nemohl nic koupit. Narazil jsem na bankomat, tak jsem prostě vybral 100 zlotých, abych neumřel hlady J Jsem zvědavý, kolik si banka naúčtuje za výběr v zahraničí L. Nakoupil jsem si něco k pití a k obědu a vrátil jsem se do sálu na odpolední část. Proběhla teoretická část, rozbor choreografie a detailní probrání metody výuky, kterou jak sám MISTR povídal, používá pro výuku kongresových choreografií. Dále jsme se dověděli „psychologické“ aspekty úspěšného instruktory. Opravdu zajímavé povídání. Po shrnutí všech poznatků  bylo na řadě cvičení v kruhu a vnímání stylu hudby a jemu uzpůsobený pohyb a styl cvičení na stepu. Po tréninku na nás čekal druhý MASTER CLASS. Pozorovali jsme metodiku a styl výuky. Hlavně práce s prostorem a hlavně metoda komplexní reverzní pyramidy. Vše jsme zvládli a to byl pro tento den konec.

 

V neděli ráno proběhla snídaně a opět cesta do fitka na druhý den školení – Vrátili jsme se do hotelu, kde jsem se osprchoval a převléknul a vyrazil jsem do pizzerie, která je hned v objektu v přízemí. Objednal jsem si pizzu GRANDE, měla snad půl metru v průměru a ani jsem ji celou nespořádal. Mezitím dorazil jeden kolega z Polska, tak jsme kecali o školení, o životě a tak. Začaly se mi klížit oči, tak jsem vyrazil na pokoj, kde jsme ještě vymyslel choreografii na stejný styl výuky, jakou nám Balázs vysvětlil a pustil jsem televizi. Dávali zrovna film Černočerná tma dabovaný polsky, docela legrace, všichni měli stejný hlas. No nic moc, vypnul jsem to a usnul jsem.DANCE. Měli jsme více praxe, protože teorie jak učit asymetrické choreografie není tolik, jako na step. Balázs užívá metody ADD ON a LAYERING. Následně jsme byli rozděleni do tří skupinek a dostali jsme za úkol naučit předvedenou 16-ctku. Je pravda, že každá skupinka vymyslela jiný postup a všechny byly fajn, žádný nebyl úplně špatně. Následoval oběd a já jsem pořád ještě zapisoval chorošku a rozbor. Po jsme se všichni postavili před zrcadlo a, nevím jak bych to nazval – „Izolation“ – trénink izolovaných pohybů – hrudník, pánev a souhyby. Dostali jsme taky rady, jak tyto pohyby trénovat, pro zlepšení a následně tyto pohyby aplikovat jako vrstvy do sestav. Už jsem byl dost unavený ……….. poslední lekci jsem spíše proseděl, ale finále jsem si užil. Skvělé. Balázs byl pořád plný energie, kterou rozdával po celý víkend. Poděkovali jsme si všichni za účast a obdrželi jsme diplomy. Po uklizení pomůcek v sálu jsme se vydali na zpět na hotel. Před odjezdem jsme se rozloučili s Balázsem, odjížděl rovnou na letiště. U hotelu jsem přesedlal do svého auta a vyrazil jsem zpět do CZ a do Práglu.

   

Když jsem dorazil domů, byl jsem móóóc unavený, ale stálo to za to. Ještě jsem zvládnul prohlédnout fotografie a záznamy z víkendu.

Akce byla výborná, akorát mě trochu mrzelo, že nikdo nechtěl jet se mnou, snad příště někoho překecám, bylo by aspoň více legrace JJJJJJ

Příště pojedu zase, určitě za rok na viděnou v Bielsku C

 Jaroslav Vobr
http://jardavobr.wz.cz

 

text: Jaroslav Vobr – 18. 07. 2009, 18.40:56

Zde obsažené informace jsou osobním názorem pisatele
a nemusí se shodovat s názory redakce.

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist