Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články čtenářů

Aerobicmania pohledem Věry Macoškové

Sobota 17.10. směr Brno na mezinárodní kongres Aerobicmania. Kongres, který nabízí všechny styly cvičení pro širokou cvičící veřejnost, ale i instruktory, pro které je zde možnost pestrá nabídka inspirací do svých lekcí..

Pokud cvičíte více stylů, je to mnohdy těžká volba, kterou lekci zvolit. Všechny jsou skvělé. Kongresy v Brně pod hlavičkou Aerobicmanie mají opravdu vysokou úroveň. Setkáte se zde se špičkovými lektory nejen z ČR, ale i ze zahraničí. ………ale zpět na začátek.

Brno je velice dobře přístupné nejen z Prahy, Bratislavy, ale i od nás z Moravy- Opavy. Vyjíždíme brzy ráno, i když kongres začíná až v 10:00 hod. Těšíme na nákup sportovního oblečení. Nabídka je opravdu pestrá, ale my dáváme přednost stánku v přízemí s produkty NIKE, který je rovněž partnerem této akce. Už u prezentace jsme dostali dárek sportovní pytel s touto oblíbenou značkou a ještě drobné dárky. Ani velký nápor a fronta nás od nákupu neodradí. Milé, ochotné prodavačky nás ochotně obsluhují. Super hlášky v kabince si už bohužel nepamatuji, ale hodně jsme se zasmáli. Koukáme na hodiny a zjišťujeme, že už se dávno cvičí. Nestihli jsme ani úvodní představení lektorů. Ještě vystát frontu u pokladny a jde se na to.

První lekce mě vede do sálu kde se cvičí YOGA v podání Lukáše Kolka. Sleduji propojení mezi Lukášem a lidmi, kteří cvičí. Krásná energie. Odbíhám do sálu, kde cvičí ve stejnou dobu Katia Vasilenko ulovit pár fotek. Fascinuje mě pohled nejen na Katiu, ale i na zcela zaplněný sál lidmi, kteří milují STEP AEROBIC. Nezůstal ani jeden step volný. Nechce se mi odejít, ale jsem zvědavá na další hvězdu Rémy Huleux (FRA).

DANCE AEROBIC v jeho podání je malinko složitější, ale všichni vše nakonec zvládají. Štěstí, které z účastníku vyzařuje, mluví za vše. Druhá lekce začíná. Já zůstávám v sále č.1 DANCE, kde na podium vyběhnou manželé Roman Ondrášek a Lenka Velínská, kteří jsou rovněž pořadatelé této akce.

Lekce v jejich podání nemá chybu. Líbí se mi jejich nádherně sladěný pohyb, energie a samozřejmě i choreografie. Zůstávám skoro až do konce. Jen si odběhnu nafotit ostatní lekce. V sále č.4 se malinko zarazím a sleduji copak se to tam děje. Ondřej Lunga zde představuje nové pomůcky Triger Point Therapy . Účastníci si užívají příjemnou masáž s úsměvem. Už se blíží konec lekce a já stihnu ještě vyfotit Davida Stauffera ( USA/IT) a Leu Grančič (SK)

Přestávka 20 minut, ani nevím, že byla. Setkávám se s přáteli, povídáme si jak jde život. Dáváme si dobrou kávu a už je tady třetí lekce. Pár fotek stihnu nafotit na lekci Total body s Kamil Zásada ( PL) a Step s Pawel Oracz ( PL), ale mé srdce mě táhne do sálu č.4 BODYMIND na lekci Vyniasa Yoga s Katiou. Ladné pohyby a opět skvělé odučená lekce z které si každý z nás odnáší nezapomenutelný zážitek. Čtvrtá lekce a já si dávám pauzu, zastavuji se před sál č 4. kde svou lekci PILATES- overball cvičí Lenka Velínská. Sál je narvaný k prasknutí. Není divu Lenka patří ke špičce i v tomto stylu cvičení. Pátá lekce je tady - mé kroky nemohou vést jinam než na lekci deepWORK, který jsem objevila před skoro dvěma lety. Miluji hlas od Lea Grančič, který účastníky pobízí k lepším výkonům. Opět plný sál lidí, kteří chtějí ze sebe dostat maximum a to už je pátá lekce. Na konci odbíhám mrknout ještě na DANCE v podání Kamila a Ivy Mojžíšové. A musím opět pochválit - krásná lekce. Šestá lekce a já jdu opět na kávu a pokec a že by ještě nákupy? A je tady bohatá TOMBOLA a má instruktorka, která je tady se mnou poprvé, vyhrává. Moc jí to přeji a tleskám radostí. Poslední sedmá hodina je trošku pro lektory nevděčná. Hodně lidí je už unavených (ani se jim nedivím), spěchají na vlak, autobus aj. Mé instruktorky se šly převléknout a já se vydala na lekci GroupBoxing. Profesionální přístup Vincenzo Mozzarella (IT) a Lucie Drahozalové si užilo málo lidí. Je to škoda, protože mě osobně se tato lekce moc líbila. To je přesně ono. Dokonalá technika pohybu, skvělá hudba, energie…myslím, že o tomto stylu ještě uslyšíme. A je konec. Za všechny bych chtěla poděkovat všem pořadatelům, prodejcům, partnerům této akce za to že jste a my si můžeme užívat skvělý pohyb s Vámi. PS. A těch mladých lidí kolik tam bylo. Super jen tak dále.

 

text: Věra Macošková – 18. 10. 2015, 20.33:09

Zde obsažené informace jsou osobním názorem pisatele
a nemusí se shodovat s názory redakce.

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist