Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články čtenářů

Pilates Festival Prague 17. - 18. září 2011

Kolébka českých dějin - Praha v polovině září přivítá řadu velmi významých osobností fitness světa. Poprvé tak nejen české veřejnosti nabídne sadu uníkátních workshopů na jednom místě. Tato celo-víkendová "slavnost Pilates světa" začíná tradici s velmi zajímavou nabídkou zahraničních workshopů, aniž byste za takovýmto vzděláváním museli cestovat za hranice české kotliny.

První ročník Pilates Festivalu v Praze nese téma návratu ke kořenům, a to velmi příhodně. Joseph Hubertus Pilates, zakladatel metody, vytvořil opravdu jedinečný a ucelený komplex témeř 500 cviků na speciálních strojích i na podložce. Jeho žáci tuto metodu v nejlepším světle šířili dál novým generacím (Lolita San Miguel, Carola Tier, Romana Kryzanowska, Bob Seed, Kathy Grant, Mary Bowen, Eve Gentry i Ron Fletcher). Postupem času tedy vzniklo mnoho Pilates škol a vzdělávacích center, z nichž některé jsou dokonce vytvořeny výrobci Pilates strojů. Metoda se tak dostala do povědomí milionů lidí na celém světě, avšak velmi útržkovitě a v současnosti řada fitness/Pilates instruktorů zná a používá jen část původní metody a většina přínosů a výhod takovéhoto cvičení je jim stále skryta.
 
Téma "zpět ke kořenům", které se zářiovým festival ponese celý víkend, ctí původní Pilates tradici a spolu s moderními fitness přístupy tak směřuje opravdu ke všem. Ať už jste fitness trenér, Pilates instruktor, tanečník, milovník jógy, fyzioterapeut či prostě jen člověk, co si rád zacvičí. I pro Vás zde budou prezentovat opravdové světové špičky dohromady téměř 100 let fitness a Pilates zkušeností s výukou. A to hned z několika významných světových škol. Posuďte sami:
 

John Garey, Stott Pilates Master Instructor Trainer, který byl magazínem American Fitness Magazine titulován jako "jeden z nejlepších instruktorů", Vás zcela určitě bude motivovat a povzbudí vás svým pozitivním přístupem k Pilates. Poté, co absolvujete jeho workshop, uvědomíte si, proč je tak úspěšný v rozvoji a podpoře mnoha fitness programů pro tak prestižní společnosti jako Schwinn, Avia, Reebok, Urban Rebounder, BOSU a Stott Pilates.

 
  
 
 
Zoey Trap, Peak Pilates Master Trainer, je Master of Science v oblasti cvičení se zaměřením vědeckého výzkumu na alternativní léčbu páteře. Věří, stejně jako Joseph Pilates, že pohyb léčí a dodává energii tělu, mysli i duchu. Zoey ve svém workshopu ukáže, jak tohoto dosáhnout. Jak pracovat se skupinami smíšených úrovní způsobem, jež každému umožňuje pohybovat se a pracovat na své úrovni zdatnosti.
 
 
 
 
  
 Michael King, je zakladatelem britského Pilates Institut a do roku 2008 byl jeho ředitelem. Od té doby vede vlastní vzdělávací školu Michael King Pilates. Do svého workshopu přináší svoji úžasnou taneční historii a svůj trénink pod vedením Caroly Trier a Romany Kryzanowské v originálním Pilates Studiu v New Yorku.
 
 
 
 
 
 
 
Kathy Corey, Master Teacher a ředitelka Kathy Corey Pilates, byla zvolena asociací IDEA jednou z deseti osob na světě jako "Ta, která inspiruje svět k fitness", což je nejvyšší uznání ve fitness průmyslu. Měla štěstí, že mohla pracovat se všemi přímými žáky, které učil Joseph Pilates. Všechny tyto znalosti přinese do svého workshop
u a naplno prožijete, jak hluboká práce v Pilates může být. Budete mít tak možnost se naučit, jak předávat na této úrovni Pilates svým klientům.
 
 
 
 
Zažijte, jak se mohou různé školy a přístupy doplňovat, když respektují svoje kořeny a oslavme spolu Pilates 17. a 18 září 2011 v Praze, srdci Evropy!
 
 
Více informací: www.pilatesfestival.com
 
Všichni jste srdečně zváni
 
Stanislav Kuška
 
 
 

text: stanislav Kuška – 10. 07. 2011, 18.51:58

Zde obsažené informace jsou osobním názorem pisatele
a nemusí se shodovat s názory redakce.

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist