Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Soutěž

Moje aktivní dovolená: Jak vylepšit kvalitu fotek, než se zapojíte do soutěže

Také letos vám Aerobic.cz nabídne oblíbenou soutěž Moje aktivní dovolená. Na žádost mnohých čtenářů, kteří se na dovolenou chystají až po skončení školních prázdnin, ji oficiálně vyhlásíme až v září. Máte tedy spousta času své fotografie (nejen pro soutěž) vylepšit. A poradí vám v tom odborník na slovo vzatý - Vítězslav Holas z Počítačové školy Gopas. Podle jeho slov stačí pár základních úprav v programu na úpravu fotografií, které zvládne i laik, a vaše fotky budou jako od profesionála.

Moje aktivní dovolená: Jak vylepšit kvalitu fotek, než se zapojíte do soutěže

Úprava fotek

Většina nafocených fotografií potřebuje ořez (ne vždy je při focení čas na perfektní kompozici), úpravu jasu a kontrastu, vyvážení bílé barvy, nějaké drobné retuše (nejčastěji červených očí) a na závěr doostření. Používejte proto programy na úpravu fotek!

Nepotřebujete profesionální drahé programy jako je například Photoshop, byť s nimi budou výsledky nejlepší, na druhou stranu ale nečekejte zázraky od programů, které jsou zcela zdarma. „Jako nejlepší volbu bych v současné době doporučil český Zoner Photo Studio. Levná verze Home vyhoví běžnému nenáročnému uživateli, zatímco dražší verze Pro uspokojí i pokročilého fotografa,“ říká Vítězslav Holas z Počítačové školy Gopas. Aby se vám investice do libovolného software na úpravu fotografií vyplatila, je nutné se jej naučit ovládat. Je poměrně běžné, že uživatelé používají v praxi průměrně 20 % funkcí, které jim software nabízí, dělají mnoho činností buď neefektivně, anebo dokonce chybně. Jestliže vás úprava fotek chytne a zabýváte se focením častěji (pro své www nebo zviditelnění vašich akcích v médiích), můžete navštívit nějaký specializovaný kurz, kde vás odborníci rychle naučí perfektně využívat všechny možnosti a funkce daného programu.   Vítězslav Holas by vás jistě nejraději viděl ve své domovské  Počítačové škole Gopas :-)

Výběr fotek

Zvýšit kvalitu snímků je možné i prakticky bez práce. Prostě neukazujte vše, co jste nafotili. Nenuťte své přátele prohlížet si stovky a stovky více méně stejných záběrů.
Snímky k publikování (i třeba pro facebook) pečlivě vybírejte.

Vyberete-li opravdu pouze povedené záběry (kde budete vypadat dobře nejen vy, ale také všichni ostatní...  také byste vraždili, když se objevíte někde na cizí fotce a vypadáte tam jako zombie po mejdanu, ne?), pečlivě je upravíte v počítači, váš kredit výborného fotografa se rázem zvýší.

Počítačová škola GOPAS

Počítačová škola GOPAS je největším poskytovatelem školení v oblasti informačních technologií na českém i slovenském trhu. Ročně absolvuje odborné kurzy téměř 30 tisíc studentů, z nichž většinu tvoří specialisté IT. I přesto, že působí na poměrně malém trhu, patří GOPAS k jedněm z největších poskytovatelů IT školení v Evropě. "I já jsem prošla jejich školeními," říká Marcela Macáková, šéfredaktorka Aerobic.cz :-)

 

text: MM, foto: GOPAS a Lucie Pragrová – 30. 08. 2012, 10.48:02

Přečtěte si také

Moje aktivní dovolená 2011

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist