Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Instruktoři

<<<     INSTRUKTOŘI   >>>
 

Romana Beranová

Romana Beranová

kvalifikace:

• certifikáty a osvědčení:
Aerobic and Group Fitness Instruktor FISAF, Trenér sportovního aerobiku II. třídy FISAF, Fyzioterapie, Specializované kurzy: Power yoga, Kick box aerobic, Škola zad, Cvičení na rehabilitačních míčích a balančních plochách, Sportovní příprava závodníků seniorů, juniorů, fitness družstev, Rozhodči A,B,C soutěží FISAF.

• specializace:
Aerobik mix, Dance aerobik, Bodystyling, Rehabilitační cvičení, Trenérka sportovního aerobiku, Pilates, Pilates pro těhotné a po porodu.


rok narození: 1971
cvičím od roku: 1994


motto:
"Je čas na zdravé cvičení, tady a teď"

 

 

kontakt:

email antispam
telefon 602 151 828
WWW: http://www.romanaberanova.cz/

 

Každý den namáhám v tělocvičně nejen své tělo, ale snažím se k tomu přimět i ostatní.

 

Zdůrazňuji však, že pro mojí práci není důležitá jenom zdatnost fyzická, ale i psychická. Myslí, že předpoklady pro povolání cvičitelky jsem dostala jako dar od boha.

„V tělocvičně jsem od čtyř let, kdy jsem se začala věnovat gymnastice. Navíc pocházím z typicky sportovní rodiny, takže moje dětství provázely lyže, brusle a snad všechny sporty kromě těch adrenalinových.“

Vystudovala jsem obor fyzioterapie v Příbrami a od roku 1992 jsem působila jako fyzioterapeutka na ortopedii, kde většinu klientů tvořili sportovci. I v té době mne to, ale stále táhlo do tělocvičny a tak jsem začala předcvičovat aerobik. „Postupem času už to nešlo skloubit.“ Tak jsem ještě nějakou dobu pracovala na poloviční úvazek jako rehabilitační sestra a po večerech objížděla s kazeťákem na zádech místa, kde chtěli lektorku aerobiku.

„Nakonec mě oslovili majitelé Holiday Fitness Clubu v Českých Budějovicích. Zakotvila jsem tedy ve fitness centru. Po cca 12 letech jsem se osamostatnila a nyní mám své vlastní fit studio, " www.romanaberanova.cz." Začátek byl těžký, ale ani ne tak proto, že bych měla problémy s prací lektorky, ale spíš proto, že rozjet dobře fungující fitness centrum nebylo jednoduché.

Jako lektorka cvičí 21 hodin týdně, v průměru tedy tři hodiny za den. Nestává se  však, že bych se musela k pohybu nutit. „Je to taková droga. Cvičení už se navíc stalo úplně přirozenou součástí mého dne a života.“

Na práci cvičitelky je podle mne nejnáročnější organizovat čas, když chci vyhovět svým klientům i sobě. Právě ale lidé mi tu námahu vždy vrátí. „Nejlepší na tom je jednak to, že mám koníčka jako práci, a pak to, že mě to pokaždé neuvěřitelně nabije. Odpověď od lidí je obrovská, když cvičím před lidmi, tak z nich cítím energii, vidím, že se jim to líbí. To přebije veškerou fyzickou i jinou únavu.“

Sparťanská výchova

S vydatnou pomocí prarodičů se nám navíc daří skloubit práci s péčí o čtyřletou dceru. Do tělocvičny jsem vrátila již tři měsíce po porodu. „Vždycky jsem přijela do fitness centra, odcvičila, odjela domů, nakojila dceru a pak zase dokola.“ Myslím si, že díky její práci je výchova dcery trochu sparťanská, ale vede jí tím k samostatnosti a samozřejmě také k tomu, aby byl pohyb součástí i jejího života.

O cvičení jako takové mají lidé velký zájem a každým rokem se to zlepšuje. Myslím si, že většina se ho již naučila brát jako nezbytnou část životního stylu. Nejvíc mne těší, že se mi díky pilates podařilo dostat do tělocvičny i ženy, kterým je i 75 let.

Právě pilates je podle mne v současné době nejpopulárnější. Samotné cvičení je sice poměrně staré a původně sloužilo hlavně k rehabilitaci, ale tím, že se konečně dostalo do všeobecného povědomí, jsou hodiny pilates velmi navštěvované. „Je skvělé v tom, že ho může cvičit každý. Obvykle na něj chodí ženy kolem čtyřicítky, ale třeba také studentky, kterým nesvědčí rychlý pohyb, nebo právě bývalé gymnastky, či jiné sportovkyně.

V dnešní době navíc lidé tráví většinu času u počítače a proto již jako mladí mohou mít problémy se zády, které je na pilates přivedou. Právě to je hlavní důvod, proč by jej měli všichni cvičit. „Ti, co jdou na pilates jenom proto, aby zhubli, dělají od začátku chybu. Měli by přijít s tím, že jim to nějakým způsobem pomůže uzdravit tělo a hubnutí je až druhotné. I když v tomto směru to také funguje velmi dobře.“

Dalšími hity jsou power joga, která je více silová než klasická jóga, a bodystyling. Ten je neuvěřitelně populární již řadu let. V tom se možná trochu odráží to, že Jihočeši jsou poněkud konzervativní. „Mají rádi svůj styl a chtějí pořád stejné hodiny. Vždycky když se objevily nějaké novinky, například cvičení na overballech, tak jsme z toho zkusili udělat samostatnou hodinu, ale neuchytilo se to, i když vím, že jinde to funguje.“

Sestavy se snažím obměňovat. Na práci mne baví především to, že je kreativní a jsem neustále v kontaktu s lidmi. Proto, ale také nestačí být jenom v dobré fyzické kondici, ale musí být i zdatným psychologem. „Občas se někteří lidé otevřou a já jen žasnu, při jakých životních situacích je cvičení drželo nad vodou.“

Pracovním oděvem, je cvičební úbor. Má jich plnou skříň, stejně jako jiné ženy kostýmů. Velkou výhodou však je, že tento oděv je maximálně pohodlný.

U práce lektorky chci zůstat, jak nejdéle to bude možné. „Mám věrnou klientelu, takže jsou zvyklí cvičit, i když já třeba z nějakého zdravotního důvodu nemohu. Věřím, že když se neobjeví něco vážného, budu cvičit ještě hodně dlouho. I když už možná nezvládnu odtancovat ty rychlé hodiny, je tu vždy nějaká pomalejší varianta.“

O mně:

• praxe od roku 1994

• certifikáty a osvědčení:
Aerobic and Group Fitness Instruktor FISAF, Trenér sportovního aerobiku II. třídy FISAF, Fyzioterapie, Specializované kurzy: Power yoga, Kick box aerobic, Škola zad, Cvičení na rehabilitačních míčích a balančních plochách, Sportovní příprava závodníků seniorů, juniorů, fitness družstev, Rozhodči A,B,C soutěží FISAF.

• specializace:
Aerobik mix, Dance aerobik, Bodystyling, Rehabilitační cvičení, Trenérka sportovního aerobiku, Pilates, Pilates pro těhotné a po porodu.

 

 Pravidelné hodiny
co: kdy: kde:
Rozvrh není definován

 

 

 Semináře, Workshopy...
Datum Místo konání Název akce Pořadatel

Nebyla nalezena žádná akce

 

 Pobytové zájezdy
Datum Místo konání Název akce Pořadatel

Nebyl nalezen žádný zájezd

 

poslední úprava profilu: 04. 10. 2012 12.05:43

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist