Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Fotogalerie

StarDance III - pozvání k televizi (1. část)

stardance-3-vecer-0123.jpgstardance-3-vecer-0271.jpgstardance-3-vecer-0284.jpg
stardance-3-vecer-1023.jpgstardance-3-vecer-1031.jpgstardance-3-vecer-1042.jpg
stardance-3-vecer-1060.jpgstardance-3-vecer-1093.jpgstardance-3-vecer-1100.jpg

Třetí řada taneční show StarDance III má stejná pravidla jako řady předchozí:

- Do soutěže vstupuje opět osm profesionálních tanečníků a tanečnic standardních a latinskoamerických tanců, kteří utvoří taneční dvojice s osmi celebritami. Všech osm tanečních párů se utká ve vyřazovací taneční soutěži.
- Vítězný pár bude opět korunován jako Král a Královna tanečního parketu a získá vítěznou trofej.
- Jednotlivé páry začaly své taneční tréninky podle přísných pravidel už dva měsíce před prvním přenosem a pokračují v něm po celou dobu soutěže. Tyto tréninky jsou natáčeny formou sběrného dokumentu. Sestřihy z tréninků budou v jednotlivých dílech pořadu dokumentovat taneční pokroky jednotlivých párů a zároveň přibližovat jejich vzájemné vztahy.
- Profesionální tanečníci a tanečnice učí „svoje“ celebrity tančit, ale také vytvářejí choreografiikaždého soutěžního vystoupení.
- Soutěžní páry předvedou každý týden buď standardní, nebo latinskoamerický tanec. Od pátého pokračování soutěže budou tančit páry tance oba.
- Hodnocení tanečníků je rozděleno mezi rozhodčí a diváky u televizorů, aby se nedal předvídat konečný výsledek. Porota musí hodnotit kvalitu tanečních výkonů nestranně a z profesionálního hlediska. Po odtančení páru každý rozhodčí zveřejní své hodnocení. Toto číselné hodnocení se bude pohybovat v rozmezí od 1 do 10 bodů. Výsledky porotci vždy ukáží na tabulce. Maximální počet bodů, které může porota udělit, je 40, protože jsou v ní čtyři rozhodčí.
- Diváci ovšem mohou posuzovat výkon jednotlivých párů ze zcela jiných hledisek a tedy úplně změnit pořadí, které určí rozhodčí.
- Pár s nejnižším dosaženým hodnocením bude (s výjimkou prvního týdne) na konci každého pořadu vyřazen ze soutěže.
- Po odtančení odejde taneční pár do „green roomu“, kde se s moderátorkou podělí o své bezprostřední pocity z tance. Moderátorka vždy uvede také telefonní číslo, jehož prostřednictvím mohou diváci posílat své hlasy formou SMS.
- Když odtančí všechny páry, vytvoří se podle počtu dosažených bodů výsledné pořadí. Pár s nejnižším počtem bodů obdrží od porotců 1 výsledný bod a pár s nejvyšším počtem bodů získá od rozhodčích 8 bodů. Pokud bude v soutěži již jen 6 párů, maximální počet výsledných bodů je 6.
- Po celou dobu soutěže bude zveřejněno jedno telefonní číslo, na které mohou diváci zasílat své hlasy s uvedením jména celebrity. Tato linka bude spuštěna vždy na konci pořadu a bude v provozu celý týden do skončení dalšího pořadu, kdy se ohlásí ukončení hlasování. Poté budou oznámeny výsledky a vyhlášen pár, který soutěž opustí.
- Divácké hlasy se vyhodnocují stejně jako známky od rozhodčích. Pár s nejnižším počtem hlasů od diváků dostane 1 bod a pár s nejvyšším počtem diváckých hlasů dostane 8 bodů. Body přidělené od rozhodčích se sečtou se stejně získanými body od diváků. Taneční pár s nejnižším počtem bodů je vyřazen ze soutěže. V případě shody bude zachráněn ten pár, který získal vyšší počet bodů na základě diváckého hlasování.
- Oproti předchozím dvěma sériím čeká na televizní diváky také jedna novinka v podobě hudebně tanečních vystoupení exkluzivních pěveckých hostů,
které diváci uvidí pravidelně od druhého dílu v rámci StarDance – Rozhodnutí.

Sledujte StarDance III každou sobotu na ČT1 od 20 hodin.

 

text: Česká televize, foto: Česká televize/StarDance – 09. 11. 2008, 09.12:16

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist