Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Fotogalerie

Fotogalerie: Srdečné pozdravy z Ruska

p1100984.jpg

Ve dnech 2. až 6.listopadu 2008 proběhl v ruské Dubně 2008 FISAF World Fitness Championship a 2008 FISAF Cadet Cup. V celkem v sedmi  kategoriích se představili nejlepší světoví kadeti (11-13 let),  junioři (14-16 let) a senioři. Česká reprezentace získala největší množství  medailí a potvrdila svou pozici na světové špičce.

Mezi kadety kategorie ženy se na druhém místě umístila Barbora Trnková a na třetím Kristýna Seidlová. V kategorii teamů získaly zlatou  medaili Michaela Petáková, Michaela Pospíchalová a Markéta Kopicová.  Bronz v náročném závodu nakonec získaly Veronika Švarcová, Bára Jandurová a Sabina Pavlíková. V párech udrželi první místo Kristýna Loušová a Tomáš Posekaný. Ve fitness teamech aerobik skončily na prvním miste holčičky z FC Hanky Šulcové a na třetím místě team Veroniky Vrzbové. Na stepech zacvičily nejlepší světovou sestavu členky teamu SRC Fanatic.

V juniorské kategorii ženy zvítězila Anna Pačesová a na druhém místě  se umístila Karolina Svobodová. Kategorii mužů dominoval Filip  Hrdlička, na druhém místě se umístil Robert Černý. Oba naši závodníci se utkali i v kategorii párů. Zvítězil opět Filip se svou partnerkou Klárou Benešovou. Robert Černý s Kateřinou Kolářskou skončili druzí. Ve tříčlenných teamech jsme bezkonkurenčně obsadili všechny tři stupně vítězů. Na prvním místě to byl team z Fitstudia Louny, na druhém Juniorská škola Domyno a na třetím Juniorská škola aerobiku Ivany Mrňákové. Ve fitness teamech step zvítězil team SRC Fanatic a třetí místo získal team Oxygen Příbram. Kategorii fitness aerobic jsme opět ovládli. Zlato vybojoval team Aerobic Dancers Kladno, stříbro Fitness center Hanky Šulcové a bronz ČASPV Kladno.

Vrcholem celého šampionátu je vždy závod seniorů. Naši nadále udrželi pozici nejúspěšnější země mezi členskými zeměmi FISAF. V kategorii mužů zvítězil Jan Pochobradský, za ním se umístil Španěl Jonathan Canada, třetí skončil Fin Juuso Vaisanen. Mezi ženami se v těžkém závodu umístila naše Denisa Barešová na čtvrtém místě. Vyhrála Australanka Sandi Carmichael, druhá skončila Finka Rita Niemi. Na třetím miste se umístila Kylie Thomas z Austrálie.Kategorii párů vyhráli naši Pavel Sirotek a Veronika Šindelářová. Stříbro získali reprezentanti Španělska Jonathan Canada a Ludmila Kovatcheva. Třetí skončili Australané Cameron Brown a Laura Ellul. Další náš pár sourozenci Jana a Josef Vůjtovi skončili pátí. Mezi teamy Češi kralují světovému žebříčku. Zlato si do rodného Kladna ze světového šampionátu přivezly Magda Husaková, Jindřiška Prošková a Andrea Kinzlová. Team mistrů republiky a Evropy Jan Novosad, Mirka Zimová a Hana Babková nakonec po drobné chybě vybojoval stříbrnou medaili. Bronz získal team trenérky Radky Hanákové ve složení Veronika Stupková, Gabriela Ziková a Iveta Piskáčková. Mezi fitness teamy kategorii step a aerobik udávají světový krok také zcela jednoznačně české teamy. Aerobik vyhrál team Best of Aerobic Dancers Kladno. Druhý skončil Aerobic Team V. Vrzbové. Na stepech nakonec porota na první místo posunula ze semifinálové třetí pozice mistry Evropy 2008 z Helsink ruský team Flamenco. Aerobik Dancers Kladno získalo stříbro a team Oxygen Příbram skončil třetí.

Součástí světového šampionátu v Moskvě byla i soutěž Individual Trophy, které se zúčastnily 2 naše reprezentantky Iva Mojžíšková a Lucie Čadanová. V kategorii aerobik se mezi profesionály Iva umístila na druhém a Lucie na třetím místě. Soutěž hip hop Lucie Čadanová vyhrála!

Krátká rekapitulace na závěr. Češi přivážejí z FISAF World Fitness Championship v ruské Dubně v kategorii seniorů a juniorů a Světového poháru kadetů 14 zlatých, 9 stříbrných a 8 bronzových medailí. Všem vítězům gratulujeme, přejeme zasloužený odpočinek po dlouhé a náročné sezóně a do příštího roku, kdy je čeká ME v Blanes (Španelsko) a MS na dalekém Martiniku, přejeme hodně zdraví, sil a štěstí!

 

text: Jana Havrdová, manažerka výpravy, foto: V. Šír pro Český svaz aerobiku – 10. 12. 2008, 14.37:31

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist