Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Fotogalerie

Češi získali zlatou medaili na mistrovství světa ve stepu

Velkého úspěchu dosáhla stepařská skupina Toxic z České republiky. V nové kategorii „malé skupiny se živou hudbou“ získala na Mistrovství světa ve stepu 2007 v německé Riese zlatou medaili.

Již pojedenácté se ve dnech 28.11. – 1.12.2007 konalo Mistrovství světa ve stepu, které každoročně pořádá International Dance Organization, ve městě Riesa v Německu. Ve známé sportovní hale Erdgas arena se v různých kategoriích představili stepaři všech věkových kategorií z celého světa. Více než 7.000 diváků mohlo po 4 dny sledovat ty nejlepší stepařské choreografie z Kanady, Jižní Afriky, Chorvatska, Slovinska, Švýcarska, USA, Ukrajiny, Německa, Ruska, Francie, Itálie a dalších zemí.

Českou republiku reprezentovala mimo jiné stepařská skupina Toxic z pražského Tanečního studia Andrea. Pod vedením choreografa Tomáše Slavíčka se představila v nové kategorii „malé skupiny se živou hudbou“ a ve finále suverénně zvítězila. Porotce zaujala nejen kvalitní technikou stepu a vynikající choreografií Tomáše Slavíčka, ale také originálním nápadem spojit step se dvěma výtečnými bubeníky. Jedním z nich je profesionální bubeník Papis Nyass z Gambie, který se v České republice věnuje hraní na bonga, conga, djembe, darbuku, talking drum a spoustu dalších bubnů a bubínků. Tato atraktivní choreografie je díky originálnímu spojení výborných tanečníků a hudebníků vhodná i pro nejrůznější vystoupení na společenských a firemních večírcích, plesech i soukromých oslavách.

 „Jsme hrdí, že jsme získali pro Českou republiku zlatou medaili a věříme, že pokud budeme v takových úspěších pokračovat, vzbudíme zájem veřejnosti o tak krásný tanec, jakým step bezesporu je. Je velmi cenné, že jsme zvítězili právě v nově zavedené kategorii se živou hudbou, na kterou byla pozornost diváků a porotců zaměřena. Těšíme se na další soutěžní i veřejná vystoupení a Mistrovství světa v roce 2008 je pro nás velkou výzvou,“ řekl Tomáš Slavíček, umělecký šéf skupiny Toxic a choreograf Tanečního studia Andrea v Praze.

Tomáš Slavíček začal svoji stepařskou kariéru již v raném dětství. Mezi jeho největší sólové úspěchy patří titul nejlepší stepař České republiky od roku 1996, titul mistra Evropy v roce 1996 a 1997, třetí místo na Mistrovství světa v roce 2001 a 2003 a dvě zlaté medaile z mezinárodního Mistrovství Severní Ameriky. Skupinu Toxic založil v roce 2005, je jejím choreografem a uměleckým šéfem, ale také v ní sám spolu se šesti stepařkami stepuje. Již v roce 2006 se skupina Toxic pod jeho vedením umístila na druhém místě na Mistrovství ČR a tentýž rok se probojovala hned na první pokus do Tope Ten nejlepších skupin na světě. V roce 2007 na Mistrovství ČR i na Mistrovství světa zvítězila. V současné době Tomáš Slavíček staví soutěžní choreografie (např. tvůrce choreografie mistra světa v kategorii sólo chlapci v roce 2006), trénuje, věnuje se stepařské skupině Toxic a dalším formacím, ale také porotcovské činnosti. Kromě toho vystupuje v televizních pořadech v České republice (např. GoGo šou nebo Česká miss – TV Nova), ale i v tanečních show ve světě (USA, Švýcarsko, Německo). Je také historicky nejmladším prezidentem Českomoravského stepařského svazu.

 

text: BEST Communications Group, foto: BEST Communications Group – 06. 12. 2007, 16.01:46

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist