Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Zuzana Ryšavá: Eurogym 2016

Zuzana Ryšavá: Eurogym 2016Zuzana Ryšavá: Eurogym 2016Zuzana Ryšavá: Eurogym 2016
Zuzana Ryšavá: Eurogym 2016Zuzana Ryšavá: Eurogym 2016Zuzana Ryšavá: Eurogym 2016

Předposlední červencový týden jsem strávila trošku netradiční, pracovní dovolenou v Českých Budějovicích na Eurogymu. Pokud jste, stejně jako já, doteď o Eurogymu neslyšeli, tak vám ho jen krátce přiblížím.

Eurogym je mezinárodní sportovní setkání pro gymnasty z celé Evropy. Koná se každé dva roky, vždycky v jiné zemi. Letos padla volba na Českou republiku, konkrétně právě na České Budějovice, kam se z více než deseti evropských zemí sjelo asi 3800 gymnastů ve věku 11 – 18 let. Děti během šesti dní absolvovaly opravdu pestrý program. Každé dopoledne se účastnily sportovních workshopů, odpoledne vystupovaly vždy na jednom ze čtyřech pódií, které byly rozmístěné v centru města, a navíc trénovaly na závěrečné gala a closingceremony.

Já spolu s dalšími instruktory (odhaduji, že nás mohlo být zhruba 30, z Fitness Blue Gym jsme byli čtyři) jsme měli za úkol představit dětem během dopoledních workshopů různé styly cvičení. A když říkám různé, mám na mysli opravdu různorodé styly. Od parkouru, slack line, beach volejbalu, plavání až po trampolíny, latinsko-americké tance, western dance či bodystyling.

Já jsem se zhruba před rokem, kdy jsem na Eurogym dostala pozvání, rozhodla (jak jinak) pro aero dance, tedy taneční aerobik. Musím se přiznat, že jsem moc nevěděla, co od dětí očekávat. Jak budou aerobní kroky zvládat a jestli se vůbec domluvíme. Gymnastky a gymnasti (ano, v jedné skupině jsem měla dokonce kluky) mě ale příjemně překvapili. Nejen, že se s přehledem domluvili anglicky (menším dětem překládali vedoucí delegací, kteří se workshopů také aktivně účastnili), ale dokonce zvládli choreografii o třech blocích. Byla jsem nadšená!

Workshopy samozřejmě nenavštěvovalo všech 3800 účastníků. Jednotlivé delegace si je zamlouvaly předem, a tak se na workshopech pohybovalo od deseti až po více než osmdesát cvičenců. Já jsem cvičila se skupinkami zhruba po dvaceti dětech z Norska, Švédska, Finska a Itálie. Největší delegace, kterou jsme potkávali opravdu na každém rohu, byla portugalská, čítající 800 dětí.

Celá akce byla plná dobré nálady a nezdolné energie dětí. Jsem ráda, že jsme se mohli podívat i na velkolepé gala v zaplněné hokejové aréně. Vidět takové množství mladých a šikovných lidí bylo neuvěřitelně inspirující a motivující. Co bych ještě na závěr ráda vyzdvihla, byla práce všech, kteří na Eurogymu pomáhali zadarmo nebo pouze za symbolickou odměnu. Bylo hezké vidět, že takoví lidé ještě existují.

Pro mě byl Eurogym úžasný zážitek a jsem opravdu šťastná, že jsem mohla být jeho součástí. V roce 2018 se bude konat v Belgii. Pokud budete mít cestu okolo, opravdu doporučuji, ať se tam zastavíte (smích).

Více informací o Eurogymu naleznete zde
Oficiální fotografie z akce

 

25. 07. 2016, 21.09:27

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist