Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Zumba: Cvičení, které nebolí

Zumba se stala hitem letošního léta. Pravidelným návštěvníkům portálu Aerobic.cz zumbu asi není třeba nijak detailněji představovat. Článek by tak mohl skončit hned na samém začátku. Samozřejmě neskončí. Myslíme totiž i na nové čtenáře a ty, kterým zumba zatím zůstala utajena.

Co to je zumba?

Zní to španělsky, a také to ze španělského „zumbare“, tedy bavit se, pochází. Zumba je cvičení, které cvičením v pravém slova smyslu vlastně není a hubnutí, které také není  ve své podstatě tím pravým útrpným hubnutím. Skutečně. Zumba není lopotná námaha v posilovně ani drastická dieta, která člověka v noci budí hlady. Zumba je zábava, při které se hubne.

Kde se v Česku zumba cvičí?

Jako všechny úspěšné věci, i zumba vlastně vznikla náhodou – její zakladatel, kolumbijský fitness instruktor a choreograf Alberto (Beto) Perez, jednou při cestě na hodinu fitness zapomněl hudbu, na kterou předcvičoval. Vzal tedy kazetu, kterou měl v autě po ruce, plnou latinskoamerických rytmů – a zumba, spojující fitness aktivitu s tancem, byla na světě.

V České republice se zumba cvičí už několik let, letos se stala skutečným fenoménem – pořádají se zumba maratóny, větší i menší města mají místa, kde pro zájemce (především z řad žen, muži se zatím asi tak trochu stydí) předcvičují instruktoři, jejichž odbornou kvalitu zaštiťuje svým certifikátem společnost Zumba® Hollywood Ltd. Zajímavým počinem je mapa těchto instruktorů, kterou zájemci o cvičení zumby naleznou na stránce ZumbaHIT.cz.

Jsem zumba začátečník: Jak začít?

Jste-li začátečník a zumbu zatím neznáte, můžete zkusit například výukové DVD, která vás krokům zumby naučí. V českém jazyce vyšla v letošním roce i kniha Zumba + DVD z pera samotného Beta Pereze, která čtenáře provede historií zumby, seznámí ho se základními tanečními kroky zumby a představí mu i Betovu redukční dietu, se kterou budete hubnout, aniž byste měli hlad. Kniha nabízí i čtrnáctidenní jídelníček a dietní recepty, které chutnají.

Zumba je zkrátka skvělý způsob jak zhubnout, posílit fyzičku a setkat se s podobně pozitivně naladěnými lidmi. Nechte se také unášet latinskoamerickými rytmy. Zumba je zábava. Nejen v létě.

 

text: Marcel Kupka – 18. 07. 2010, 10.45:25

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist