Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Zprávy z FISAF WORLD FITNESS CHAMPIONSHIP - Den 6.

api0442.jpg

Mistrovství světa ve sportovním aerobiku, fitness teamech a hip hop - FISAF WORLD FITNESS CHAMPIONSHIP 2009 na francouzském ostrově Martinik dospělo v sobotu 5.12.2009 do svého finále. V celkem sedmi kategoriích se představili nejlepší senioři (17+) světa soutěžící pod křídly FISAF INTERNATIONAL. A jak za perfektní podpory nejen svých kolegů závodníků, ale i neuvěřitelných místních fanoušků dopadli naši závodníci?

Odpolední finále bylo zahájeno kategorií párů, kde suverénně zvítězili několikanásobní mistři světa i Evropy Pavel Sirotek a Veronika Šindelářová z Juniorské školy aerobiku Ivy Farářové (trenérka Iva Farářová). Na třetím místě se umístili nováčci v reprezentačním teamu České republiky Petr Doxanský a Tereza Konrádová z K studia Barrandov (trenérka Terezka Kobelková).

Mezi muži se bohužel nepodařilo našemu Janu Pochobradskému ze stáje Coridoor klubu Jakuba Strakoše udržet první postupové místo ze semifinále. I přes bezchybně provedenou sestavu ho na druhé místo posunul finský závodník Jouni Viitanen. Třetí skončil Australan Cameron Brown.
V teamech se i ve finále udrželo umístění z předchozích kol. Na prvním místě tak skončily Radka a Tereza Cihlářovy se Zuzanou Reissovou z Fitness centra Hanky Šulcové, za nimi na druhém místě Mirka Zimová, Hanka Babková a Vojta Ešner z Coridoor clubu Jakuba Stakoše a medailovou trojici završuje team Magdalena Husáková, Jindřiška Prošková a Klára Birnbaumová z Aerobic Dancers Kladno.

Ani v kategorii žen se naší největší naději Denise Barešové (Aerobik studio Čelákovice, trenérka Vladislava Barešová) nepodařilo udržet druhé místo ze semifinále. Na prvním místě se nakonec umístila Australanka Kylie Thomas, druhá skončila Rita Niemi z Finska a na třetím místě Irina Matilainen také z Finska a Denisa až na čtvrtém místě, na pátém Tamara Jiříková a Tereza Zámostná na šestém místě.

Fitness aerobik vyhrál stejně jako v semifinále team Aerobik klub Zlín, který trénuje pod vedením Sylvy Košacké a Renáty Myjavcové, stříbro vyhrál pod vedením Báry Šulcové team Fitness centra Hanky Šulcové.

V kategori fitness step se o světové zlato utkaly 2 nejlepší české teamy. Rozhodnutím poroty nakonec zlato získal team Oxygen Příbram, který trénuje pod vedením Lenky Chlebnové, a stříbro Aerobik centrum Brno s trenérkou Hankou Toufarovou.

V silně obsazené kategorii hip hop se naše taneční skupina TJ Slavoj Litoměřice Funky Dangers umístila na šestém místě. Za největší objev celého závodu byl všeobecně označen výkon hip hop skupiny z Jihoafrické republiky, která v této kategorii jednoznačně zvítězila!

Důležitou zprávou pro všechny fanoušky aerobiku u nás je také znovuzvolení prezidentky Českého svazu aerobiku Jitky Poláškové do pozice prezidentky FISAF INTERNATIONAL na další čtyři roky.

Jménem Českého svazu aerobiku/FISAF.CZ gratulujeme všem našim závodníkům ke skvělým výkonům a zaslouženým úspěchům. Těm, co se v pondělí vrací domů, přejeme šťastnou cestu zpět do České republiky a zbytku teamu, který si pobyt prodloužil o další týden, už jen odpočinek a zábavu na nádherném ostrově, jehož obyvatelé přivítali všechny účastníky FISAF WORLD FITNESS CHAMPIONSHIP 2009 s otevřenou náručí!
Z francouzského ostrova Martinik zdraví Jana Havrdová, manažerka výpravy

 

 

 

Aerobic.cz na FACEBOOKu

 

06. 12. 2009, 09.45:07

Přečtěte si také

Související materiál

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist