Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Zprávy z FISAF WORLD FITNESS CHAMPIONSHIP - Den 3.

FISAF WORLD FITNESS CHAMPIONSHIP a FISAF WORLD CADET CUP 2009, který probíhá ve dnech 1.-5.12.2009 na francouzském ostrově Martinik, má za sebou první vrchol – finále kategorií juniorů a kadetů. Naši závodníci získali již tradičně celou řadu cenných umístění. Z dlouhodobého hlediska je velmi pozitivní i to, že počet závodníků v jednotlivých kategoriích stoupá a našim reprezentantům tak postupně přibývá rovnocenná konkurence. A jak vše nakonec dopadlo?

Náš kadet Tomáš Posekaný si bohužel včera večer zablokoval krk a i přes intenzivní rehabilitaci dnes nebyl v ideální kondici. Proto se rozhodl absolvovat závod jen v jedné soutěžní kategorii, a to párech. Jeho perfektní nástup do základního kola a první postupové místo v kategorii mužů tak bohužel nebyly završeny na stupních vítězů.Zlatou medaili však nakonec Tomáš získává, a to v kategorii párů, se svojí partnerkou Kristýnou Loušovou. Oba reprezentují úspěšný Sport klub ČASPV Kladno a trénují pod vedením Míši Kottnerové.

Soutěž žen byla tradičně nejlépe obsazená, nicméně naše kadetky opět excelovaly a soupeřkám doslova nedaly šanci. Na prvním místě se umístila Kristýna Zahradníčková z Fitness studia Louny (trenérka Jitka Hofmannová), na druhém Míša Holubcová z SK Fit Fun Ostrava (trenérky Iva Mojžíšková a Mirka Zimová), na třetím Klára Okřinová z Aerobic Centra Brno (trenérka Hana Toufarová). V soutěži kadetských teamů nakonec zůstaly výsledky prvního postupového kola. Team Aerobik studia Čelákovice Barbora Jandurová, Sabina Pavlíková a Veronika Švarcová (trenérka Ladislava Barešová) získal zlatou medaili a stříbro putuje do Brna pro team Aerobic centra Brno Tereza Kallasová, Klára Okřinová a Tereza Vondrová (trenérka Hana Toufarová). Ve fitness step se nakonec o první místa utkaly 2 české teamy. Udržely však semifinálové umístění a zlato si odvážejí kadetky z Aerobic Dancers Kladno (trenérka Lenka Procházková), v jejich těsném závěsu je team Oxygen z Příbrami (trenérka Lenka Chlebnová). Ve fitness aerobik získal zlato z FISAF WORLD CADET CUP team TJ Sokol Chuchle Aerobic Team Veroniky Vrzbové, který trénuje pod vedením Veroniky Vrzbové.

Na finále soutěže kadetů FISAF WORLD CADET CUP 2009 přímo navázalo finále juniorské části FISAF WORLD FITNESS CHAMPIONSHIP 2009. V dobře obsazené soutěži mužů nakonec naši získali jen jednu medaili, a to stříbrnou, která putuje do Fitness studia Louny prostřednictvím Filipa Hrdličky (trenérka Jitka Hofmannová). Náš Robert Černý skončil ve finále na čtvrtém místě (trenérka Míša Kottnerová). Juniorské páry Filip Hrdlička a Klára Benešová (trenérka Jitka Hofmannová) skončily na druhém a Robert Černý a Kateřina Kolářská na třetím místě (trenérka Míša Kottnerová).

Velmi kvalitně obsazenou soutěž žen juniorek vyhrála Barbora Poulová z Aerobic junior klubu Ivany Mrňákové (trenérka Iva Oliveriusová), na druhém místě se umístila Karolína Svobodová z Juniorské školy aerobiku Ivy Farářové (trenérka Tereza Zámostná) a na pátém místě nakonec skončila Hana Volfová z Akademie aerobiku Radky Hanákové (trenérky Radka Hanáková a Nikola Košacká).

Světový mistrovský titul v kategorii tříčlenných juniorských teamů si domů odváží team Fit studia Louny ve složení Monika Vernerová, Michaela Parmová a Barbora Šišáková (trenérka Jitka Hofmannová). Team z Aerobic junior klubu Ivany Mrňákové z Ústí nad Labem Barbora Poulová, Adéla Samešová a Monika Cermanová (trenérka Iva Oliveriusová) získal bronz a teamu Akademie aerobiku Radky Hanákové ve složení  Hana Volfová, Lucie Pavelková a Barbora Trnková (trenérky Radka Hanáková a Nikola Košacká) nakonec unikly stupně vítězů o jediné místo, skončily tedy čtvrté.

Kategorii step nejlépe reprezentovaly naše juniorky z Aerobic centra Brno (trenérka Hana Toufarová), které udržely první umístění ze semifinále, team Venuše Kladno skončil druhý (trenérka Lenka Mullerová) a team Fit studia Gábina nakonec třetí (trenérka Gabriela Pilařová). V kategorii fitness teamů se udrželo pořadí z předchozích kol. Zlato mají juniorky ze Sport klubu ČASPV Kladno a Team J Sokol Chuchle, Aerobic Team Veroniky Vrzbové zůstal stříbrný.

První polovinu světového šampionátu má česká reprezentace za sebou. Zítra ji čeká volnější den, kdy si budou seniorští závodníci zkoušet hudbu a plochu, proběhne soutěž Individual Trophy, do které vysíláme 4 závodnice, a večer bude pro všechny reprezentanty zajímavé zpestření programu – průvod všech závodníků centrem města Le Lamentin. V pátek začne základní kolo a semifinále soutěže seniorů, která vyvrcholí v sobotu večer finálovým závodem.
Z francouzského ostrova Martinik zdraví Jana Havrdová, manažerka výpravy

 

03. 12. 2009, 06.58:35

Přečtěte si také

Související materiál

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist