Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Znáte stipendijní projekt L´Oréal Pro ženy ve vědě?

Mezinárodní projekt For Women In Science vznikl v roce 1998 ve spolupráci UNESCO a společnosti L’Oréal se snahou podpořit ženy působící na poli vědy a ocenit jejich úsilí. Na mezinárodní úrovni uděluje každoročně pět cen významným badatelkám, které se za svou kariéru staly vzorem pro následující generaci. Dále rozděluje 15 mezinárodních stipendií mladým vědkyním, jejichž výzkumný projekt přijala uznávaná vědecká instituce mimo jejich domovskou zemi.

V České republice se, podobně jako ve více než 60 dalších zemích, kde L’Oréal působí, udělují už šestým rokem národní stipendia Pro ženy ve vědě. Odborná porota každoročně vybírá tři projekty nadějných vědkyň do 35 let včetně.

 

 L´Oréal Pro ženy ve vědě

„Již několik let za sebou nás těší nejen vysoká úroveň projektů, ale také jejich počet. Je obdivuhodné, kolik mladých žen pracuje na tak vysoké vědecké úrovni,“ komentuje počet podaných přihlášek (44 českých vědkyň ) předsedkyně odborné poroty prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. „Stipendijní program L´Oréal Pro ženy ve vědě je zaměřen na vysoce odbornou vědeckou činnost a dlouhodobou práci, která často na jednom projektu či zaměření trvá mnoho let,“ dodává prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.

Všechny řádně přihlášené projekty bude posuzovat odborná porota, v níž zasednou významní členové Akademie věd České republiky, organizace UNESCO a společnosti L´Oréal. V březnu a dubnu z přihlášených prací vyberou nejúspěšnější a jejich autorky budou své projekty porotě osobně prezentovat.

V květnu 2012 budou slavnostně oznámeny autorky tří nejlepších prací, z nich každá získá stipendium ve výši 250 tisíc korun. „Stipendia laureátky nemusejí investovat přímo do výbavy laboratoře nebo jiného vědeckého pracoviště. Je to částka určená na podporu jejich práce. Mohou ji tedy využít na zajištění hlídání jejich dětí v době, kdy potřebují pracovat na výzkumu. Nebo na nákup automobilu, který jim ušetří drahocenný čas,“ uzavírá Markéta Dvořáčková, ředitelka komunikace společnosti L´Oréal.

Více informací najdete na www.prozenyvevede.cz a www.forwomeninscience.com.

 

28. 02. 2012, 18.06:28

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist