Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Znáte dětské herny?

V poslední době se neustále píše o tom, jak jsou naše děti obézní, jak málo sportují a jak jsou častěji nemocné a neustále unavené. Není tomu tak dávno, kdy bylo samozřejmostí po škole zahodit aktovku doma a jít se proběhnout ven anebo zajít do nějakého kroužku. Nyní nemáme na děti čas, a tak jim dáváme různé náhražky. Ideální je televize nebo počítač. Tam dítě vydrží dlouho a my dospěláci se můžeme věnovat své práci.

A co strava? Určitě vím, že ani já jsem jako malý nejedl zrovna ve stylu zdravého stravování. Má strava stejně jako strava mých vrstevníků byla neuvěřitelně bohatá, i když neobsahovala kvantum zeleniny, ale od všeho trochu. A to je právě to, co tělo dítěte potřebuje. Všechno se má dělat s mírou a nejdůležitější je pestrost. Není nic jednoduššího, než vzít děti do restaurace nebo v nejhorším do fast foodu a tam zahnat jejich hlad.

Když se to stane sem tam, v pořádku, ale ne pravidelně! Úplně nejhorší jsou pak víkendy, kdy většina rodin vyráží do nákupních center za zábavou. Není mi přesně jasné, co lidi mohou v takových centrech hledat a hlavně, kde pořád berou peníze, když si přitom stěžují, že berou málo.  Navzdory tomu celé rodiny vyrážejí pravidelně do nákupních center a tam se baví. Naštěstí už si někteří uvědomili, že by se mělo něco udělat i pro děti. A proto se v nákupních centrech otevírají Dětské herny a dokonce i fitness centra nabízejí cvičení dětí za doprovodu rodičů. Zkuste se i vy zamyslet a někdy si od nákupu odskočit a nechat vaše děti vyřádit. Vždyť zdraví mají jen jedno.

 

text: PR/Vladimír Valouch, foto: www.sipkova.cz – 10. 11. 2007, 19.16:34

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist