Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Ženšen: Kořen života pro naše zdraví

Ženšen je pradávná bylina s mocným příběhem, který nás doprovází dodnes. Jeho blahodárné účinky na zdraví si cení lidé po celém světě. V čínské medicíně má své pevné místo a v poslední době se těší velké oblibě i v našem „moderním“ světě.

Tuto legendární rostlinu znali v Asii už od nepaměti. Výsadní právo užívat její kořeny však měli zpočátku pouze čínští císaři a nejvyšší šlechta. Kořeny ženšenu byly několikanásobně vyvažovány zlatem a používány také jako dary jiným vládcům při diplomatických jednáních. Přirozený výskyt ženšenu i dnes nalezneme v severovýchodní části Číny, v jižní části Dálného východu a v Koreji, v horské oblasti poblíž města Kesong. Naštěstí od dob dávno minulých je ženšen na dosah každému z nás. Jed jen o to rozpoznat kvalitní produkty, aby jeho účinky měly ten správný efekt.http://korejsky-zensen.cz

Jak nám ženšen může pomoci?V tradiční čínské medicíně se dozvíme, že kořen žen-šenu nejen omlazuje, ale také prodlužuje lidský život. Pravdou je, že značně posiluje celkovou imunitu organismu, podporuje správnou činnost jater, je výborným antioxidantem - neutralizuje volné radikály, napomáhá předcházet vzniku žaludečních vředů a užívá se při jejich léčení.

Ženšen pravý je nejsilnějším posilujícím prostředkem asijské medicíny a je hodnocen jako nejúčinnější Žen-šenadaptogen. Tato rostlina, která ve svém kořenu skrývá mnoho účinných látek, se již tisíce let užívá k dosažení lidské dlouhověkosti v dobré fyzické i psychické kondici. Posiluje pět životně důležitých orgánů: játra, srdce, plíce, ledviny a slezinu a udržuje tak harmonii celého těla. Podporuje imunitu, zlepšuje cirkulaci krve a tvorbu červených krvinek. Reguluje krevní tlak, snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Působí proti únavě a stresu, zlepšuje paměť a podporuje potenci.

  • Kořen ženšenu můžete koupit čerstvý nebo zpracovaný jako bílý, červený, nebo Taekuk-sam.

    Čerstvý kořen

Ženšen sklizený z pole se nazývá čerstvý ženšen. Obsahuje zhruba 75% vody, a proto není jednoduché ho skladovat déle než týden. Z tohoto důvodu se ženšenový kořen upravuje sušením.

    Ženšen bílý (Radix ginseng album)

Bílý ženšen se získává tak, že se oškrábaný čerstvý ženšen usuší na slunci nebo v horkém vzduchu bez páry.

    Ženšen červený (Radix ginseng rubrum)

Žen-šenČervený ženšen není před sušením oškrábán, ale důkladně tepelně zpracován pařením v horké páře. V této fází je obsažený škrob karamelizovaný, což způsobuje zvýšení účinnosti saponinů a aktivních účinných látek. Během tohoto procesu mění svou barvu na světle hnědou až sytě červenou. Tato úprava ženšenu je vůbec nejlepší.

    Taekuk-sam

Pokud je čerstvý ženšen pouze krátce vystaven páře nebo povařen a hned usušen, pak se nazývá Taekuk-sam.

Naším tipem jsou stránky korejsky-zensen.cz, které nabízí několik vysoce kvalitních ženšenových produktů.

Můžete si vybrat tyto produkty:

    Čaje
    Extrakty
    Kapsle
    Sladkosti
    Ženšenové nápoje
    Ženšenový prášek
    Ženšenové kořeny

Firma Ginlac, od které si na korejsky-zensen.cz můžete koupit vybrané ženšenové produkty, se zabývá zpracováním ženšenu již více než 20 let a v Jižní Koreji patří mezi významné výrobce se širokou nabídkou produktů, které nesou znak Insam. Tento znak mohou využívat pouze ti korejští výrobci, kteří zpracovávají pouze zaručeně pravý korejský ženšen (Panax Ginseng) od certifikovaných pěstitelů a při zpracování kořene dodržují přísné výrobní postupy a normy.

 

03. 11. 2014, 17.59:58

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist