Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Základem pro silnou imunitu psychická harmonie

Z pohledu terapie dr. Bacha, známé jako Bachova květová terapie, je základem pro silnou imunitu psychická harmonie. Bachova květová terapie představuje jemnou, šetrnou a velice jednoduchou metodu, jež se zaměřuje na konkrétního jedince a důvod jeho nemoci. Nepotlačuje symptomy, ale jde ke kořeni problému.

Zjednodušeně řečeno, imunita je schopnost lidského těla bránit se.  Obranyschopnost – imunita je vrozená, a protože se stále vyvíjí, můžete ji ovlivnit  Bachova květová terapierůznými faktory: střevní mikroflórou, zátěží, spánkem, výživou, pohybem nebo třeba psychikou. O důležitosti psychiky se v dnešní době již hodně mluví a její vliv na celkový zdravotní stav uznávají i lékaři. Celá řada alternativních terapií tento fakt zdůrazňuje již dlouhou dobu a své metody staví na harmonizaci psychiky. „Používají k tomu různé postupy, ale základem je odhalení příčiny vzniku fyzických problémů v psychice,“ říká Romana Kotěrová z Bio-Bachovek.

Aby byla imunita silná a mohla dostatečně strážit tělo před útoky škodlivin, musí být především psychika v harmonii. „Pokud toho dosáhnete, je podstatně jednodušší přirozeně udržovat v souladu i ostatní faktory ovlivňující obranyschopnost,“ říká Kotěrová a dodává: „Pokud jste v celkové harmonii, nestává se, že byste měli problémy se spánkem, že budete vyčerpaní, nebo že se vám třeba oslabí střevní mikroflóra.“

Prvními příznaky toho, že je psychika narušena, je například stres, únava, sklíčenost, problémy se spánkem, nedostatek sebedůvěry, netrpělivost, strach a podobně. Oslabení imunity poznáte i podle toho, že se u vás objevuje třeba rýma, zvýšená únava, problémy s pokožkou a jiné varovné příznaky. „Jako první pomoc můžete využít účinky kombinované esence, která okamžitě působí zklidňujícím účinkem,“ radí terapeutka. Výhodou je, že s výběrem vhodné esence vám pomohou v každé lékárně.

Dalšímu oslabování imunity můžete předejít tak, že se zamyslíte nad sebou, svými reakcemi k okolí, vztahu k sobě samému a začnete tyto problémy řešit. Tak můžete předejít dokonce i úspěšnému útoku vážnější nemoci, tak zvanému fyzickému symptomu následku emoční nerovnováhy. Zde vám podle terapeutky mohou pomoci Bachovy kombinované esence (např. Stres). Stres je v dnešní době velice často jmenován, ale ukrývá se pod ním více emočních disharmonií. Někdo se může dostávat do stavu sklíčenosti, nebo dokonce deprese. Bachova květová terapie přináší nástroje k harmonizaci naší psychiky, která je za správné fungování obranyschopnosti zodpovědná. „Bachovky“ můžete užívat preventivně nebo terapeuticky, buď samostatně, nebo je kombinovat s jinou terapií či léky.

S výběrem vhodné esence vám poradí školený terapeut, např. v Praze najdete v ulici Vlašská 15, Praha 1.

 

27. 09. 2017, 15.14:26

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist