Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Z naší knihovny: Aerobik

Na počátku tohoto tisíciletí jsem napsala útlou a přehlednou knížku o aerobiku, kterou můžete dodnes najít v mnohém knihkupectví. Pokud s aerobikem začínáte, vřele doporučuji. A jestliže cvičíte už pěknou řádku let - tak jako já, mrkněte do ní taky :-) Zavzpomínáme společně, jak to všechno začalo a kam to až došlo.  Z barevných fotografií dýchá atmosféra vybraných lekcí se známými lektory, ale také tolik oblíbených soutěží pro veřejnost. Třeba právě Vy se na některé fotce najdete! Navíc si můžete zacvičit doma  základní program na posílení a protažení svalů podle roztomilých ilustrací Aleny Machové. Díky, Alenko! 

V knize mimo jiné naleznete: 
- Zdravotní aspekty a principy aerobního cvičení (opravdu neplatí ´čím víc, tím líp´!). 
- Praktické rady pro začátečníky, kteří se chystají změnit od základů svůj život.  Průvodce moderními aerobními fitness formami, které se vyvinuly z aerobiku (step aerobic, cardio kick box aerobic, spinning,...) a odpovídající výživou (za laskavého přispění Ing. Petra Havlíčka) pro získání a udržení dobré kondice. 
- Nechybí nahlédnutí do sportovního aerobiku (včetně představení "našich zlatých"), který vzešel z aerobiku rekreačního a práce cvičitelů, s jejichž činností stojí a padá úspěch tohoto jedinečného sportovního odvětví. Doplněno barevnými fotografiemi.
- A pokud byste ani potom neměli chuť vyrazit do nejbližšího fitcentra, můžete si aspoň doma zacvičit základní program na posílení a protažení svalů (ilustrace Alena Machová).

Oficiální text vydavatele (Grada)
Bohatě ilustrovaná kniha je určena všem ženám i mužům, kteří již aerobik navštěvují, případně chtějí začít cvičit. Cílem autorky je předložit základní informace o rekreačním aerobiku – sportu, který dnes bez jakýchkoliv bližších znalostí provozují tisíce žen, a pro zpestření nastínit problematiku aerobiku závodního. Po přečtení publikace získá čtenář přehled o současných trendech a možnostech cvičení, ze kterých si bez problémů bude moci vybrat tu „svou“ nejvhodnější lekci.

Z obsahu:
Chvála aerobiku
Aerobik včera a dnes
Pozitiva a principy aerobního cvičení
Než půjdeme na aerobik poprvé
Aerobik a jiné fittness formy
Aerobik pro všechny
Strečink a relaxace
Cvičení na doma
Výživa a pitný režim při aerobiku
Soutěže v aerobiku

 

 

text: MM – 20. 10. 2007, 11.03:42

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist