Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Weleda Jóga Dnes konference 2019

Za organizací tolik oblíbené akce stojí časopis Jóga Dnes, tedy Energy studio s Katkou Bílkovou, Kubou Šambergerem a samozřejmě Vaškem Krejčíkem. Partnerem je příjemně voňavá přírodní kosmetika Weleda.

Jak tedy „svátek“ jógy probíhal? Tradičně jsme si mohli vybírat z praxe ve dvou sálech. Maximálně jsme mohli zvládnout 6 lekcí. Praktikovat téměř celý den jógu je docela náročné, ale lektoři byli natolik zkušení, že na to brali ohled. Jejich praxe byly maximálně obohacující.

Weleda Jóga Dnes konference 2019

Nejprve jsme zkusili lekci Katariny Mikulandové, jógové „víly“. Katarinka se nám svěřila, že se po dvanácti letech vrátila zase k naší muzice. Proto nás během její praxe doprovázely české a slovenské retro hity. Musím říct, že vůbec nepůsobily rušivě, ba naopak. Katarina nás nabádala, ať nevnímáme texty, ale necháme se jenom unášet příjemnými vibracemi a pocity. Ať se kdykoliv vrtíme jako malé děti. 75 minut uteklo, ani nevíme jak! Lekce plynula, Katarinka mezi námi procházela a sem tam nám věnovala energii svého doteku. Vinyasa jóga „pulzující a radostná“. Báječný začátek.

Weleda Jóga Dnes konference 2019

Poté následovala praxe s Andreou Smékalovou, o níž jsme už dříve slyšeli, že u ní propotili litry potu i zkušení lektoři. Byli jsme moc zvědaví, co si pro nás připravila. Její lekce byla nazvána PranaVashya Jóga. Popis sliboval jemnou flow jógu. Andrea nám na začátku pověděla o tomto „druhu“ jógy, který vychází z ashtangy, ale je modifikován pro ženy. Nejsou v něm tedy „proskoky“ a navíc chaturangy jsou praktikovány „ženským stylem“, s koleny a prsy opřenými o podložku. Přesto jsme si ale dali do těla. Nicméně slova Andrey: „Nemusíme si před sebou na nic hrát,“ nám připomínala jeden ze základních principů jógy – ahinsa neboli neubližování. Nejen ostatním, ale především sami sobě.

Po obědové pauze, kdy proběhla i tolik očekávaná tombola plná lákavých dárečků, následovaly další praxe. Protože jsem ještě nikdy nevyzkoušela obličejovou jógu, vybrala jsme si lekci Jóga pro krásu s Míšou Dombrovskou. S ní jsme si udělali pár klasických pozdravů Slunci. Míša nám ovšem poradila pár věcí, na které se při nich můžeme zaměřit a zároveň souvisí i s naším obličejem. Jednou z nich bylo protahovat se za malíčky u rukou, což krásně vypne pleť. Pak jsme si zkoušeli základní cviky obličejové jógy a k tomu nám lektorka říkala její postřehy, rady a tipy.  Také nám ukazovala osvědčené pomůcky, např. konjakovou houbu. Z lekce jsme odcházeli v příjemném rozpoložení a krásně prokrvenými tvářemi.

Čekalo nás našich posledních 90 minut na konferenci, které jsme strávili se Zuzkou Klingerovou a její Tantra hatha jógou. Zuzka pojala praxi interaktivně a s trochou teorie. „Víte, co znamená HATHA?“ Následovala asi půlhodinka, kdy jsme se dozvěděli něco málo z principů jógy. I když se jedná o obor, který je neskutečně zajímavý a zároveň i náročný, Zuzka se toho zhostila naprosto s grácií. Nakonec jsme si sami měli vybrat ásany, které nám vložila do sestavy. Kromě praktikování ásan jsme si ovšem vyzkoušeli dechové techniky hodící se právě pro toto roční období. Tedy např. dech 6:3:6:3 (6 dob nádech, 3 zádrž, 6 výdech a 3 zádrž), jehož přínosem je harmonizace na emocionální úrovni. Celá praxe byla samozřejmě zakončena závěrečnou relaxací v šavásaně, kterou nás Zuzka provedla. „Jestli se vám sestava nelíbila, vybrali jste si ji vy,“ řekla na závěr lektorka s úsměvem na tváři. 

Weleda Jóga Dnes konference

Následovaly ještě lekce Katky Bílkové a Kuby Šambergera a úplně na závěr Meditace pro zářivé dny vedená Vaškem Krejčíkem. Ty jsem bohužel z časových důvodů nestihla navštívit. I přesto jsem byla plná spokojenosti, radosti, lehkosti… Tyto pocity se drží dodnes. Konference Weleda Jóga Dnes nám umožnila nejen setkání s perfektními lektory, ale zároveň nám skvěle pročistila hlavu, přinesla mnoho inspirace a maximálně nám dobila baterky. Těšíme se na příště.

Weleda Jóga Dnes konference 2019

Weleda Jóga Dnes konference 2019

Šárka Podlenová

 

text: Šárka Podlenová – 16. 10. 2019, 21.40:51

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist