Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Vyznáte se v metodách estetické dermatologie?

Podle průzkumu portálu Plastická-chirurgie.info mezi špičkovými dermatology jsou na prvním místě jednoznačně injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Tradičně vyhledávaný botulotoxin se umístil až druhý. Výrazně ubývá pacientů se zájmem o chemický peeling, jenž pro dosažení dlouhodobého efektu vyžaduje časté opakování.

Injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové určené ke zmírnění projevů stárnutí pokožky, odborně nazývané fillery, jsou v České republice největším hitem estetické dermatologie. Jedná se o málo invazivní úpravy vrásek a jiných nedokonalostí pokožky prostřednictvím výplně kyselinou hyaluronovou, která představuje přirozenou součást organismu a tělo na ni proto nereaguje negativně. „U mladších klientek provádíme prostřednictvím kyseliny hyaluronové zejména korekce rtů a výplň nosoretních rýh, u starších pak korekce povislých koutků a obnovení kontur,“ říká dermatoložka MUDr. Lenka Páralová, která patří mezi respondenty průzkumu.

Na druhém místě se s 93% umístilo ošetření botulotoxinem, tedy vpichování některých typů této látky do svalů s cílem napnout a vyhladit pokožku. Přes různorodé názory na využití botulotoxinu a jeho dopady na zdraví se dlouhodobě jedná o jeden z nejoblíbenějších zákroků nejen v oboru dermatologie, ale i celé estetické medicíny.

Podle ředitele Plastická-chirugie.info Pavla Hilberta vypovídají výsledky průzkumu zejména o větší informovanosti a opatrnosti klientů. „Injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové patří k minimálně invazivním zákrokům, jejichž efekt je ihned patrný. To, že výsledek není trvalý, se paradoxně projevuje na jejich oblibě. Klienti musí zákrok podstupovat opakovaně a zároveň se neobávají trvalých komplikací,“uvádí Hilbert. Jeho slova potvrzuje i doktorka Páralová: „Informovanost ohledně estetické medicíny u klientek jednoznačně roste. Dalším trendem je také nárůst zájmu klientek po šedesátém roce věku.“

Na třetím místě, s velkým odstupem za vedoucí dvojicí zákroků, se umístilo ošetření frakčním laserem s 53 % realizací, následované chemickým peelingem (47 %) a CO2 laserem. Mezi nejméně vyhledávané procedury patří derma roller, neinvazivní radiofrekvence, lipofilling a liquidfacelift, jež zmínilo pouze 7 % respondentů.

Novinky lipofilling / lipografting nabízí pouze 15 % oslovených estetických dermatologů. Nejčastějším důvodem, proč se tento zákrok nenachází v nabídce častěji, je jeho přílišná invazivnost, která jej řadí spíše do sféry plastické chirurgie.

Studie byla realizována agenturou Výzkumy Soukup formou on-line dotazování v období září – prosinec 2013.

Základní popis metod estetické dermatologie


•    Fillery na bázi kyseliny hyaluronové

Aplikace kyseliny hyaluronové, jež pod kůží vytvoří souvislou vrstvu, čímž vyplňuje vrásky a rýhy.


•    Aplikace botulotoxinu

Injekční aplikace Botulotoxinu typu A za účelem odstranění mimických vrásek.


•    Frakční laser

Laserový zákrok, který odstraní hnědé skvrny, vyhladí jizvy, vrásky a vypne kůži. Působením laserového paprsku dochází také ke dlouhodobé stimulaci tvorby kolagenu, což dodává pleti mladistvý vzhled.


•    Chemický peeling

Neinvazivní metoda, která slouží k projasnění a omlazení stárnoucí pleti, vyhlazení jemných vrásek, zjemnění jizev po akné a rozšířených pórů a odstranění pigmentových skvrn.


•    CO2 laser

Laser, jehož prostřednictvím lze "odpařit" povrchovou vrstvu kůže.


•    Aptosfacelift

Zákrok, kdy se za pomoci speciálních nití, které mají protisměrné kličky, upravují defekty obličeje. 


•    PRP aplikace autologní plazmy

Aplikace vlastní plazmy – tekuté části krve – stimuluje regenerační schopnosti pokožky. Růstové faktory krevních destiček aktivují vlastní kmenové buňky, čímž se pleť obnoví a trvale vypne.


•    IPL

IPL přístroje využívají, na rozdíl od laseru, při ošetření intenzivním pulsním světlo různých vlnových délek.


•    Injectorvital / Skin booster

Specifický typ aplikace kyseliny hyaluronové, díky němuž ji lze lépe rozložit po celé ošetřované ploše.


•    Lipolýza

Ideální metoda především pro zmenšení malého podbradku a zlepšení kontury dolní čelisti.


•    Mikrojehličkováradiofrekvence

Princip ošetření spočívá v zavedení velmi tenkých jehličkových elektrod do podkoží. Z konců jehliček vychází teplo, jež zajistí prohřátí kolagenních vláken, což ovlivňuje pevnost a pružnost pleti a zlepšuje její strukturu.


•    Ulthera (facelift bez skalpelu)

Přístroj, pomocí kterého se provádí nechirurgické ošetření vysoce fokusovaným ultrazvukem.


•    Yag laser

Nejčastěji se používá na omlazení pokožky (tenké pavoučkové cévy, pigmentové skvrny ze slunce, vrásky). Proniká do pleti, aby tkáň absorbovala energii generovanou laserem bez poškození vrchní vrstvy pokožky.


•    Liquidfacelift

Nechirurgická metoda, která se zaměřuje na omlazení kontur obličeje a obnovení jeho přirozené krásy a plnosti. Technika využívá individuální kombinace výplňových materiálů třetí generace a Botoxu.


•    Lipofilling

Injekční aplikace tělu blízké látky do oblasti, jejíž objem si klient přeje zvětšit.


•    Neinvazivní radiofrekvence

Patentovaná technologie, kdy radiofrekvenční energie působí na dermis, tedy druhou vrstvu kůže. Dochází k rozrušení kolagenových vláken a omlazení pokožky.


•    Derma roller

Inovativní ošetření, které v pokožce aktivuje tvorbu vlastního kolagenu a spouští řadu omlazujících účinků.

 

 

text: Plastická-chirurgie.info – 24. 04. 2014, 18.05:35

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist