RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Výsledky Aquila Aerobic Open 2008

Sportovní hala AC Sparta Praha na Letné hostila celý víkend 12. a 13. dubna 2008 vrcholný závod Českého svazu aerobiku Aquila Aerobic 2008, mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech. Sobotní i nedělní klání probíhalo pod záštitou městské části Prahy 7. V sobotu ráno zahájil nabitý program jediný semifinálový závod kategorie dospělých. Následovala finále nejmladších kategorií dětí 8-10let a kadetů 11-13 let. Představilo se vždy šest nejlepších závodníků z kategorií sportovní aerobik: muži, ženy, páry, týmy a FISAF fitness týmy: aerobik, step a hip-hop. Celý víkendový program vyvrcholil v neděli dopoledním finále juniorů a odpoledním finálovým závodem kategorie dospělých, pro které to byl i jeden z nominačních závodů na podzimní mistrovství Evropy a světa.

V juniorské kategorii byla největší konkurence v kategorii ženy 14-16 let. Na start semifinálového kola se postavila téměř čtyřicítka závodnic. Mistryní republiky se stala Anna Pačesová z klubu Aerobik studio Čelákovice, stříbro si odvážela Kristýna Stupková z Akademie aerobiku Radky Hanákové a na třetí příčce skončila Veronika Kubíčková z Joy station o.s. Vítězným týmem v kategorii 14-16let družstva se stal tým ve složení Samešová, Cermanová, Neradová z Aerobic junior klubu I. Mrňákové. V kategorii junioři muži 14-16 let se vítězem stal Robert Černý ze Sportklubu ČASPV Kladno a svoji suverenitu potvrdil i v kategorii párů, kde zvítězil se svou partnerkou Kateřinou Kolářskou.

Nedělní odpolední program - finále kategorie dospělých zahájila exhibice všech čerstvých medailistů z dětských, kadetských a juniorských kategorií. Všichni pak netrpělivě očekávali napínavá klání v jednotlivých kategoriích. Seniorská kategorie žen byla  již tradičně nejvíce obsazená. Mistrovský titul získala v těsném souboji Tamara Jiříková z Fitness clubu O. Šípkové (sestra dlouholeté úspěšné závodnice Lucie Jiříkové), která tak porazila bronzovou medailistku z loňského mistrovství Evropy Denisu Barešovou z Aerobik Studia Čelákovice. Bronzovou medaili získala Kateřina Šmejkalová z Aerobic Dancers Kladno, loňská juniorská mistryně světa. V kategorii muži zvítězil suverénně Jan Pochobradský z Fitness klubu Olgy Šípkové, náš nejúspěšnější závodník posledních let, před druhým Danielem Komarovem z Joy station. V kategorii párů zvítězil Pavel Sirotek s novou partnerkou Veronikou Šindelářovou, stříbro si odvezli sourozenci Jana a Josef Vůjtovi. Titul v kategorii tříčlenných týmů si odváží trio z Fitness Clubu Olgy Šípkové Novosad, Babková, Zimová, na místě druhém skončil tým z Aerobic Dancers Kladno Husáková, Prošková, Kinzlová a bronzová medaile patří týmu Stupková, Ziková, Piskáčková z Akademie aerobiku Radky Hanákové. Neméně divácky atraktivní kategorie jsou 6-8 členná družstva fitness týmů. Nejúspěšnějším klubem se stal Aerobic Dancers Kladno, kterému se podařilo vyhrát v kategorii aerobik i step. Kategorii hip hop vyhrál tým TJ Slavoj Litoměřice- TJ Funky Dangers.

Nejlepší závodníci z kategorií kadetů, juniorů a seniorů mohli v tomto závodě sbírat body za umístění důležité pro nominaci na zářijové mistrovství Evropy dospělých v Helsinkách a prosincové mistrovství světa všech kategorií v Moskvě. Započítávají se vždy dvě nejlepší umístění ze třech možných nominačních závodů. Posledním nominačním závodem, který o kompletním složení reprezentace rozhodne bude soutěž s názvem AEROBIC & DANCE SPORT FESTIVAL 2008, která se bude konat ve dnech 17.-18.května ve sportovní hale Centrum na Kladně a proběhne ve spolupráci s Českým svazem tanečního sportu.

Podrobné informace a výsledky závodů naleznete na oficiálních stránkách Českého svazu aerobiku: www.ceskysvazaerobiku.cz.

text: Tisková zpráva Českého svazu aerobiku – 13. 04. 2008, 21.54:08