Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Vostrá dračí stezka

Kniha „Vostrá dračí stezka“ volně navazuje na předchozí populárně naučnou knihu „Vostrá škola života“. Autorka se zde zaměřuje na konkrétní astrologický aspekt, který demonstruje na skutečných životních příbězích. Jejich součástí jsou i rozhovory s protagonisty těchto příběhů, například Bohumilem Kulínským, Danielem Landou či Magic Helenou Kohoutovou.

Astrologický aspekt se týká tematiky lunárních uzlů, neboli Dračí hlavy a Dračího ocasu. Dračí ocas v daném znamení je symbolickým vstupem do pozemské roviny v Markéta Vostráokamžiku narození a vyjadřuje kvality i negativa vědomí. Dračí hlava je symbolem vrcholu či nejvyššího vyjádření našeho uvědomění a změn, které jsme museli vykonat – ať již dobrovolně či „osudem“ donuceni – a díky kterým jsme dokázali optimalizovat negativa povahy. Autorka si klade za cíl zodpovědět z určitého úhlu pohledu otázky: kdo jsem, kam kráčím, čeho zde mám dosáhnout, co si o sobě a druhých uvědomit a ukotvit jako poznání, jaký je smysl mého bytí.

Markéta Vostrá je známá pražská kartářka, která se zabývá výkladem Tarotu a astrologií přes dvacet let. Dosud publikovala pro časopis Astro, Meduňka, Sírius a Naut, Perfekt Women, Křížovky s tužkou a internetový server Tiscali. V roce 2007 vyšla její první kniha „Vostrá Škola Života“ Pořádá pravidelné přednáškové akce (Veletrh Esoteriky, Pražské Brány) i vlastní program „Putování po znameních zvěrokruhu“ a kurzy zdravého životního stylu. Obecně prospěšná společnost Felicius vydala CD nosič s její přednáškou. V médiích (tisk, televize) jsou s autorkou publikovány rozhovory na výše zmíněná témata.  Markéta Vostrá pracuje každodenně nejen s klienty, kteří přicházejí řešit své životní obtíže, ale i na firemních a charitativních akcích.

Pavlína Nožičková vystudovala grafickou školu. V současné době má za sebou několik samostatných výstav, dvě výstavy ilustrátorů v galerii v Havlíčkově Brodě a dalších osm výstav po celé republice. Dlouhodobě spolupracuje s nakladatelstvím Axióma Praha, s. r. o. Mezi další její aktivity patří vytváření výtvarných návrhů pro reklamní účely, podílení se na výzdobě dětských klubů a mateřských školek. Zabývá se též výrobou loutek. Pavlína Nožičková ilustrovala knihu Markéty Vostré „Vostrá Škola Života“.     

 

 

12. 12. 2009, 15.56:55

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist