Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Vláknina nejen reguluje, ale i regeneruje a chrání

 

Před rokem se na český trh dostala novinka společnosti Novartis – 100% přírodní vláknina Benefibra. Tento revoluční produkt snadným a příjemným způsobem dodává lidskému tělu tolik potřebnou vlákninu a napomáhá tak obnově a udržení přirozené rovnováhy trávicího systému zatěžovaného současným životním stylem. Je možné jí přidat do veškerých jídel a nápojů bez toho, aby se změnila jejich chuť či konzistence.

Nepravidelná a nevyvážená strava v důsledku spěchu je bohužel součástí dnešního životního stylu. Navíc je v České republice stále ve velkém množství konzumováno "bílé" pečivo, chléb a cukrářské výrobky tedy potraviny chudé na vlákninu.  Stejně jako těstoviny, pizza, guláš, koláčky, mléčné a masné výrobky, kde je obsah vlákniny opravdu minimální nebo žádný. Základními zdroji vlákniny jsou celozrnné obiloviny, luštěniny, zelenina a ovoce. Avšak ani zdánlivě zdravé stravování nemusí vždy znamenat, že vlákniny v potravě přijímáme dostatek. Důkazem toho je, že pouze u 2 % české populace dosahuje příjem vlákniny doporučenou denní dávku.

Vláknina je pro správnou funkci organismu velmi důležitá, i když trochu opomíjená. Lidé předpokládají, že tělu nepřináší ani energii, ani stavební látky, a proto se  zdáAž budete vybírat dárek pro maminku, sestru nebo kamarádku, ale i pro mužskou část rodiny, vsaďte na vlákninu.  mnohým nepodstatná. Vypadá to, že by se nic moc nestalo, kdybychom ji z našeho jídelníčku vypustili. Bez ní však mnohem hůře trávíme a postupně se může objevit i celá řada dalších obtíží. 

Dnes se pomocí stravy s dostatečným množstvím vlákniny snažíme bojovat i proti civilizačním chorobám. Je vědecky prokázáno, že lidé, kteří pravidelně zařazují do své stravy potraviny obsahující dostatečné množství vlákniny, trpí méně často kardiovaskulárními chorobami, obezitou, cukrovkou, jako i různými onemocněními trávící soustavy včetně rakoviny tlustého střeva.  Právě Česká republika je jednou ze zemí s nejvyšším výskytem kolorektálního karcinomu – ročně onemocní asi 7.500 Čechů. Přitom k prevenci tohoto, ale i mnohých dalších onemocnění, přispívá právě i  strava bohatá na vlákninu. Slovo prevence je ovšem to, které si naše veřejnost s vlákninou spojuje  nejméně… Mnozí sáhnou po vláknině, až když už je problém na světě – nejčastěji kvůli poruchám zažívání. Jenom málokdo si uvědomuje, že kdyby náš jídelníček byl na vlákninu bohatý, některé  naše zdravotní problémy by se nemusely objevit! 
 
Zmiňovaná Benefibra je revoluční 100% přírodní vláknina – čirá, nehoustnoucí a bez příchuti! Její jedinečné vlastnosti umožňují nejen tradiční přimíchání vlákniny  do sklenice vody, ale do všeho,  co máte rádi. Do džusu, kávy, jogurtu, polévky, nebo dokonce i do tolik oblíbených českých specialit jako je guláš.  Benefibra sypká nemění jejich chuť ani konzistenci!  Je doporučována nejen lidem, kteří mají problémy s trávícím ústrojím (špatné trávení, zácpa, citlivá reakce střev na stres, průjem, syndrom dráždivého tračníku, hemoroidy, divertikulóza …), ale také těm, kteří se snaží o zdravý životní styl a chtějí se aktivně chránit před nemocemi souvisejícími s nízkým příjmem vlákniny. Pravidelné užívání anebo jen třeba několikatýdenní ozdravná kůra prospěje trávícímu ústrojí každého z nás.

 

text: NOVARTIS, foto: NOVARTIS – 13. 10. 2007, 12.35:54

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist