Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Víte, jak prát své sportovní oblečení?

Trénink, fyzická aktivita, venkovní procházky nebo pravidelné cvičení nejenže způsobují opotřebení oblečení, ale je i čím dál tím těžší zbavit jej nepříjemného zápachu potu. Jak tedy postupovat při praní sportovního oblečení a užít si trénink plný vůně?

K péči o sportovní oblečení použijte nové vonné prací perličky Lenor Unstoppables

Hlavní věc, kterou byste si měli na úvod uvědomit, je, že sportovní oblečení a zvláště první vrstva, kterou máte přímo na těle, je určena k tomu, aby absorbovala vzniklý pot a dále jej odváděla od pokožky. To znamená, že každý kousek se bude chovat trošku jinak i v absorpci detergentů. Proto se určitě vyplatí řídit se instrukcemi na cedulkách jednotlivých kousků. Nicméně, zde je několik základních tipů, které platí pro většinu sportovního oblečení bez rozdílu:

  • Nenechávejte propocené sportovní oblečení v koši na prádlo příliš dlouho. Ideálně jej vyperte hned po tréninku, předejdete tak usazování pachů v tkanině.
  • Prádlo otočte na ruby, a pokud nemáte speciální programy jako outdoor, sport nebo fitness, perte v rámci krátkých programů s teplotou maximálně čtyřicet stupňů.
  • Sportovní oblečení se vyrábí obvykle ve výrazných barvách. Barvy jsou naštěstí stálé, takže je můžete prát dohromady při nízkých teplotách. Nicméně pokud máte nový kousek ve svém šatníku, raději jej poprvé vyperte samostatně nebo s oblečením stejného barevného spektra.

K péči o sportovní oblečení použijte nové vonné prací perličky Lenor Unstoppables

K péči o sportovní oblečení použijte nové vonné prací perličky Lenor Unstoppables (nezapomeňte spolu s nimi použít i prací prostředek!) a dodejte mu tak maximum svěžesti a vůně pro další trénink. Perličky vložte přímo do bubnu pračky a na ně pak dejte prádlo. Perličky se lehce rozpouští a provoní prádlo až do dalšího praní nebo na dobu až 12 týdnů u uskladněného prádla. Pro technické materiály a membrány jsou naprosto bezpečné, vám tudíž už nic nebrání v tom cítit se při každém sportu pohodlně a příjemně svěží.

  • Vybírat můžete ze ČTYŘ variant: Fresh, Lavish, Dreams a od října nové Spring.

„S Lenor Unstoppable  je každý sportovec dokonale připraven čelit nejen svým sportovním výzvám, ale i každodenním činnostem, a to díky svěžesti a vůni jeho sportovního oblečení,” říká Karel Frýd, osobní kouč & trenér.

K péči o sportovní oblečení použijte nové vonné prací perličky Lenor Unstoppables

Vůně hrají důležitou roli v našem každodenním životě - ani nevnímáme, jak mohou ovlivnit naši sebedůvěru a způsobit, že se cítíme neohrožení při přijímání nových sportovních výzev. Tak proč si je trochu nezjednodušit a nezpříjemnit?

 

text: PR – 12. 11. 2018, 02.02:28

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist