Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Veronika Šindelářová zpovídala Michalu Schwarzovou, trenérku vítězného klubu Mistry s Mistry 2015

AK Olomouc - vítězný klub celorepublikové soutěže Mistry s Mistry 2015

AK Olomouc - vítězný klub celorepublikové soutěže Mistry s Mistry 2015

Jak moc si ceníte výhry nejlepšího klubu pro soutěžní sezónu 2015 v celorepublikové soutěži Mistry s mistry?
Výhra putovního poháru byla nádhernou tečkou za skvělou sezónou 2015. Soutěže Mistry s mistry se účastníme od roku 2011, kdy celá soutěž vznikla. Je nádherné sledovat, jak se soutěž rozvíjí. Na začátku bylo 300 závodníků a nyní se jich na soutěžní ploše pohybuje 900 až 1000. S rostoucím počtem závodníků se zvyšuje konkurence a také úroveň závodu. Výhru o nejlepší klub roku jsme získali v letech 2012 a 2013. Absolutně jsme nedoufali, že bychom mohli ještě někdy vyhrát. Velmi si výhry vážíme, jelikož je to odměna pro nás všechny. Velké díky patří všem trenérům z AK Olomouc, kteří odvádí skvělou práci. Velké díky patří všem závodníkům, kteří po celou jarní tour Mistry s mistry předváděli skvělé výkony. A obrovské díky patří všem rodičům AK Olomouc, kteří nás podporují, fandí  a doprovázejí na všech závodech.

Součástí výhry nejúspěšnějšího klubu pro rok 2015 je putovní pohár, kde bude nyní jeho místo?
Náš klub trénuje ve dvou fitcentrech – Omega centrum sportu a zdraví a Fitness centrum Na Tribuně. Protože více tréninků máme ve fitcentru Na Tribuně, putovní pohár je umístěn ve velké skleněné vitríně právě tam. Je vidět hned od vstupu tak, aby ho nikdo nepřehlédl.

Jak dlouho se aerobiku věnujete (po stránce trenérské)?
Já jsem začala trénovat v patnácti letech v klubu Fakulty tělesné kultury v Olomouci, ve kterém jsme dívky trénovali pouze v soutěžních formách – Aerobic master class a Aerobic team show. V roce 2009 jsme se rozhodli založit  klub AK Olomouc se sídlem v Omega centru sportu a zdraví a pomalu jsme začali přecházet na soutěžní skupinovou formu Fitness team. Sportovní aerobik nás zaujal až na soutěži Mistry s mistry. Soutěž nás uchvátila hned od začátku, protože je na závodech skvělá atmosféra, pravidla jsou jasná a vytvořena dle výkonnosti věkových kategorií. Naše závodnice nejvíc motivuje setkání s mistry světa, kterých je na závodech požehnaně. Líbí se nám hlavně přátelská a pohodová atmosféra, která na závodech vládne.

Jak dlouho funguje váš klub a kolik máte aktivních závodníků?
Klub  AK Olomouc byl založen v roce 2009. Posláním našeho klubu je spojit zdravotně rekreační pohybovou činnost s profesionálním sportem, což se nám doufám úspěšně daří. V současné době je v našem klubu registrováno 100 sportovců od 3 do 20 let v šesti věkových nebo výkonnostních kategoriích.

První část naší členské základny tvoří kondičně cvičící dívky, ve věku od 3 do 15 let, které u nás cvičí nejen pro radost z pohybu a zvyšování kondice, ale také z důvodu zlepšení tanečních a pohybových dovedností nebo odstranění nadváhy. Tyto dívky trénují 1-2x týdně a máme jich v našem klubu celkem 40.
 
Druhou část naší členské základny tvoří závodní dívky od 5 do 20 let, které reprezentují náš klub na různých soutěžích (Mistry s mistry, Fisaf, Děti fitness atd.) Celkem máme 60 závodnic, které trénují 3-4x týdně.

Co je vaší motivací při výchově a trénování závodníků?
Myslím, že motivací všech trenérů je perfektně vydařený výkon jejich závodníků. Mám obrovskou radost, když se vše povede a můžu si říct: „Ta dřina za to stála‟.  Příprava na závody je velmi náročná. Jde o poskládání choreografie, natrénování prvků, nespočet tréninků. Vážím si toho, že v našem klubu vládne rodinná atmosféra. Holky jsou skvělý tým, drží při sobě, pomáhají si a užívají si tréninky, soustředění a hlavně závody.

Kterého úspěchu tvých svěřenců si nejvíce ceníš?
Velmi si cením všech krásných umístění po dobu fungování našeho klubu:
- získání putovní poháru pro nejlepší klub v roce 2012,2013,2015 v soutěži Mistry s mistry
- účast našich dívek ve finále Miss Aerobic, Miss OK nebo Dívka roku
- titul Mistryně ČR v roce 2011 se skladbou Prehistory v soutěži Děti fitness
- titul Mistryně ČR v roce 2010 se skladbou Rockerky v soutěži Děti fitness

Jaké jsou plány vašeho klubu pro nadcházející sezónu?
Pro nadcházející sezónu bychom chtěli nabrat nové aerobičky, které by rády navštěvovaly náš klub a rozšířily by tak naši základnu.
Rovněž bychom chtěli zvýšit kvalitu tréninku a zařadit do přípravy více gymnastiky a baletu. Myslíme si, že by to dívkám mohlo ještě více pomoci k lepšímu výkonu na závodní ploše.

 

 

03. 10. 2015, 23.05:21

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist