Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Ve Žlutých lázních se sešlo 1100 žen na festivalu Nenechte si ubližovat

Pro více než tisícovku žen bylo připravené odpoledne plné pohybu, zábavy a také inspirace. Program začal v pravé poledne - ženy se i přes tropické teploty zúčastnily tréninku sebeobrany, pilates, zumby a jógy nebo navštívily zajímavé diskuze, například se známým spisovatelem a motivačním koučem Markem Dzirasou. Na jiných besedách se návštěvníci seznámili s nástrahami seznamování, a to jak v reálném životě, tak na internetu.Festival Nenechte si ubližovat přinese odpoledne plné pohybu a inspirace

Během večerního programu byl předán šek organizaci proFem o.p.s. na částku 100 000 Kč, kterou poskytla veřejná sbírka Avon proti domácímu násilí. Tato částka slouží na projekt besed se studenty středních škol na téma násilí ve vztahu. Zbytek večera již proběhl ve znamení zábavy, o kterou se postarali duo Mateřská.com a djs Robot a Dave.

„Věřím, že Festival Nenechte si ubližovat, pomohl ženám k tomu, aby si uvědomily svoji situaci a začaly ji řešit. Těm, kteří jsou již z násilného vztahu již venku, jsme, doufám, alespoň pomohly znovu najít ztracenou sebedůvěru a sebejistotu,” prohlásil ředitel a hlavní trenér Krav Maga Global Jakub Otipka a pokračoval: „Všem ostatním bych rád vzkázal: buďte vždy obezřetní a ochotni nabídnout pomocnou ruku.”

Záštitu nad Festivalem Nenechte si ubližovat převzala Městská část Praha 4. Partnerem festivalu jsou Žluté lázně,které Festivalu poskytly své prostory.

Policie ČR v roce 2013 zaznamenala 182 vražd, 2331 případů vyhrožování, 520 případů nebezpečného pronásledování a 572 případů, kdy byl násilník vykázán z domova. Kromě toho policie registrovala 589 znásilnění. Proto AVON a Krav Maga Global CZ v listopadu minulého roku spustily kampaň „Nenechte si ubližovat“, která formou 5 krátkých filmů radí, jak se chovat v krizových situacích, jako jsou domácí násilí, stalking nebo znásilnění. V březnu tohoto roku proběhly stejnojmenné workshopy se zaměřením na bezpečnost žen v klubech a barech.

 

05. 08. 2014, 10.10:52

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist