Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Vánoční hudební novinky I.

Věra Martinová: Zpěvaččin široký mix sahá od barokní klasiky Adama Michny z Otradovic a lidových vánočních písní z celého světa přes známé vánoční evergreeny až k soudobým písním českých písničkářů.Na prvním albu najdete unikátní záznam „mladé“ skupiny Nerez z roku 1985. Jako druhé album je do 2CD zařazeno trochu zapomenuté album Nerez v Betlémě z roku 1993. Zuzana Navarová natáčela ve studiu Československého rozhlasu Hradec Králové v letech 1977 až 1985 lidové písně, které nikdy nenašly útočiště na gramofonové desce či na CD. Nyní se spolu scházejí na albu pojmenovaném po jedné z nich.
Albová novinka přináší další kolekci zcela nových originálních verzí světových hitů jako třeba Prejs to čmajz (aneb Pocta Václavovi; Live Is Life), Když tančí Korn (Born to Be Alive), Nestihla jsem vlak (Everlasting Love) …Už z minula známé „inovace naBílo“, tj. do podoby duetů upravené písně z repertoáru Lucčiných duetních partnerů, se tu objevují unikátní čísla, která dosud nikdy nebyla vydána.Nevšední provedení tradičních písniček nezbytných pro „jaksepatří“ Vánoce Maxíci upravili po svém: Tichá noc zní jako od Scooter, My tři králové jsou zase gospel, Purpura  ála latina, Ježíšku panáčku má folklórní úpravu apod.
Výběr přináší ukázky z přebohaté pokladnice adventních a vánočních písní dvou kontinentů – Starého a Nového světa. OK BAND 30: Poprvé se na jediném disku setkají alternativní počátky (Žižkovská zeď, Božský klid atd.) s technopopovými kusy jako jsou UFO nad rybníkem nebo Pár slov a dost nebo s velkým comebackem v  písni Snad za to může láska z doby před deseti lety. Skupina Verona oslavuje svoje desetileté fungování novým albem a nutno podotknout, že co píseň to potencionální hit.

Pro základní informace o titulech najeďte myší na přebaly CD.

Z deníčku Marcely Macákové, zakladatelky Aerobic.cz:

Pokud patříte jako já mezi hudební fanoušky, přečtěte si pár vybraných zajímavostí k výše uvedeným hudebním CD.

VĚRA MARTINOVÁ: Foukneme do svící

Vedle klasické Purpury a Michnovy nádherné koledy Chtíc aby spal se na desce objevuje kultovní píseň Srdíčka od trampského písničkáře Vojty Kiďáka Tomáška, méně známá křehká píseň Ivana Hlase Na slámě leží nebo legendární anglická koleda z 1. světové války Co je toho příčinou, kterou u nás kdysi zpívala Hana Hegerová. Nového ducha vtiskla Věra Martinová také nádherné, ale v posledních letech zapomínané ruské romanci Modrý sarafán.   

NEREZ: V Orlové a v Betlémě

Na prvním albu najdete unikátní záznam „mladé“ skupiny Nerez z roku 1985. Magnetofonový pásek zaznamenal před mnoha a mnoha lety  jedinečnou atmosféru koncertu skupiny, která byla právě na vzestupu a hrála písně, které už tehdy byly hity. Ten pásek byl pak dlouhou dobu uschován, až jej Zdeněk Vřešťál za pomoci Ravena oprášili a dali si mravenčí práci s vyčištěním záznamu, který ukrývala.

ZUZANA NAVAROVÁ: Dávný příběh

Zuzana Navarová natáčela ve studiu Československého rozhlasu Hradec Králové v letech 1977 až 1985 lidové písně, které nikdy nenašly útočiště na gramofonové desce či na CD. Nyní se spolu scházejí na albu pojmenovaném po jedné z nich. Společnost tvoří lidové písně z Ruska, Maďarska, Jižní Ameriky, Čech, Valašska a původní skladby Zuzaniny, která na albu zpívá dokonce i v ruštině!

TĚŽKEJ POKONDR: Superalbum

Těžkej Pokondr letos slaví 15 let od vydání svého prvního alba. Za  léta svojí existence  obohatil  pokladnici české hudební  tvorby - co album, to hrst perel - a zanechal nesmazatelnou stopu v české hudební historii. Jeho hity (a že jich bylo!), zdomácněly v českých rodinách. A tak tomu bude i v případě nových pecek.
Nerozlučné duo Těžkej Pokondr vysílá pravidelně  na Frekvenci 1 a od září letošního roku ho máte šanci vidět každé úterý po 21. hodině na ČT 1 v jeho samostatné talkshow Pokondr Live. 

LUCIE BÍLÁ: Duety naBílo 2

Na základě příznivého ohlasu (Zlatá deska) na jarní premiérové vydání výběru nejlepších duetů z oblíbeného pořadu TV Nova Lucie naBílo  nyní vychází DRUHÝ DÍL. Zatímco letošní jarní titul byl míněn také jako dárek k Lucčiným půlkulatým narozeninám, může být Dvojka vhodná jako tip na velmi příjemný dárek pod stromeček v podstatě komukoliv.

MAXIM TURBULENC: Vánoční zpívánky

Veselý trojlístek před lety navnadil svoje publikum předělávkou Rolniček, na pořádnou várku vánočních písní a koled jsme si ale museli počkat… a už je to tady.

SPIRITUÁL KVINTET: Vše o Vánocích

Tento komplet přináší všechny vánoční písně, které Spirituál kvintet nahrál na monotematická alba Hanba nám (1994) a Vánoční koncert (1997). Navíc zde naleznete nahrávku spirituálu V jeslích dítě spinká z r. 1978 a písně Už se to rozkřiklo (2002) z pražské loutnové tabulatury z počátku 17. století. Hlavně ovšem nechybí ani  zcela nové písně ze Španělska (V Betlémě je veselo - temperamentní popěvek o zvířatkách kolem narození Páně), Anglie (Panno bělostná – s  tajemně působící melodií a skočným závěrem), Itálie (Nebeské kvítí  - italsky sladká kantiléna o betlémské hvězdě) a Ameriky ( Vánoční říkanka ve stylu české Když jsem já sloužil to první léto). Poslední a nejdelší novinkou pak je Cerhovo zhudebnění Balady vánoční moudrého Jana Nerudy.

OK BAND: XXX (BEST OF 1981 – 2011)

Skupina OK Band oslaví 30 let existence nejsilnější sestavou svých hitů na jednom CD. Kompilace osvědčených hitů je doplněna několika novinkami včetně zcela nově natočeného dekadentního Zámku. P.S. Pro mě byla, je a asi i bude největším bombou nostalgická  klasika Hádej.

VERONA: Den otevřených dveří

Hey Boy je momentálně nejhranější písní v českém a slovenském éteru a podle nejnovějších zpráv ji zařadil do svého playlistu i Bayern 3 (!).

 

19. 11. 2011, 15.28:34

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist