Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Vánoce: Dárek pro babičku a dědečka, který má smysl

Přemýšlíte, co dát svým rodičům, nebo prarodičům? Mě zaujaly knížky vzpomínek Babičko, vyprávěj a Dědečku, vyprávěj, které se mohou stát pro babičku nebo dědečka při vyplňování zábavou a pro celou rodinu cenným pokladem. Jak ráda bych teď měla něco takového po svých prarodičích. Nějaké historky mi sice utkvěly v paměti, ale znáte to – jsou někde dobře uloženy, ale hned si nějak nevzpomenete. To listování  knížkou vzpomínek je jiné kafe.

Vánoce: Dárek pro babičku a dědečka, který má smysl

Babička (případně dědeček) může sama nebo s vaší pomocí vyplňovat knížku a odpovědět tak na celou řadu šikovně vybraných otázek. Namátkou: čím chtěla být, když byla malá, jací byli její rodiče a prarodiče, kde si hrála, kdy potkala dědečka – svého muže, co spolu zažili, jak vnímala babička historické události, co se podle ní dnes změnilo oproti době jejího mládí…

Knížka pomůže zachytit a uchovat rodinnou historii, což je samo o sobě velmi hodnotné. Vzpomínání je navíc poměrně zábavná činnost a babička nebo dědeček při tom budou mít pocit sebenaplnění spojený s příjemným vědomím, že se o jejich životní příběh rodina zajímá.

Autorka PharmDr. Monika Kopřivová se zajímá o život seniorů a mezigenerační vztahy a je zakladatelkou webu Babičkářství.cz. kde lze najít další dárky pro seniory, které vychází z jejich potřeb a pomáhají jim zlepšovat kvalitu života.

 

26. 11. 2013, 12.31:50

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist