Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

V Praze probíhá mistrovství světa ve sportovním aerobiku

Světový šampionát ve sportovním aerobiku a fitness týmech, který pořádá organizace FISAF International, zažívá v pražském Top Hotelu druhý den svého dění.
Prostřednictvím agentury Roman Hrůza Agency, s.r.o. přinášíme několik pohledů do zákulisí:

Michaela Diviš, trenérka z MK Kladno

Můžete představit krátce váš klub?
Máme asi 130 dětí. Některé slečny jsou aktivní závodnice, jiné se připravují. V našem klubu pracujeme s dětmi od tří let až po dospělácké kategorie kolem 23 let. Hodně šikovných závodníků máme v dětských kategoriích, kadetech i juniorech. V dospělých máme největší šance v aerobiku pětic. 
Právě v „pětkách“ soupeříte na MS s kluby ze Zlína a Ústí nad Labem. Jaké máte vztahy?
Samozřejmě na šampionátech panuje závodní rivalita, jinak je mezi námi přátelská a sportovně korektní atmosféra. Pokud dosahuje naše konkurence lepších výsledků, je to pro nás motivace více zabrat a zdokonalit se.  
Dostává se vám nějaké podpory od města?
Patříme mezi tři nejsilnější a nejúspěšnější kluby v Kladně, tak se nám dostává zasloužené podpory od města v podobě grantů. Trénujeme na 5. ZŠ Moskevská, zde máme výborné zázemí. Ale ráda bych do budoucna vlastní prostory… což je zatím můj velký sen.
Nějaká zajímavost na závěr?
Letos slavíme páté narozeniny klubu, takže takové kulaté výročí. Proto budeme rádi, když v „pětkách“ přivezeme alespoň nějakou medaili. 
 
Jitka Hofmannová, trenérka z Fitness studio Louny 

Jak vypadá rok ve vašem klubu? 
Když to vezmu od právě probíhajícího MS: závodů si užíváme, po MS bude do začátku prosince chvíle na odpočinek a relaxaci po náročné sezóně. Kolem 10. prosince už máme první soustředění, kde si načrtneme sestavy na novou sezónu. V březnu nás čeká první „zahřívací“ závod a v dubnu je již 1. nominační závod v Ostravě. Potom už se rozjede nová sezóna na plno… 
Jak se cítí na MS šampionky Citová a Zahradníčková?
Juniorka Adéla Citová má těžkou sestavu. Před koncem má barelroll, z čehož je trošku nervózní. Je ale dobře, že se na něj připravuje už v juniorech, potom v dospělácké kategorii ho už zvládne na sto procent a může si přidat zase další prvek. 
Kristýna Zahradníčková na Evropě nezávodila a v Ostravě byla druhá. Do MS jde ve skvělé formě, ale když chce být člověk úspěšný, nesmí chybovat. A v dospělé kategorii jsou děvčata velmi vyrovnaná. 
Jak zatím hodnotíte letošní MS?
Z pohledu trenéra musím říci, že kancelář FISAF udělala velký kus práce. Na rychlo organizovat takový velký závod není legrace a na kvalitě to není vůbec poznat. Žádné fronty, dobré zázemí, kvalitní závodní plocha… kolektiv FISAF si zaslouží velké poděkování.

Sportovní aerobik na Aerobic.cz:

  1. Fotogalerie: FISAF International European Fitness & HIP HOP UNITE championships 2012
  2. I. nominační závod Fisaf aerobic 2014 Louny
  3. Top hvězdy aerobiku a tanečního sportu 2008
  4. Fotogalerie: M-aerobik cup 2016
  5. Fitness Center Báry a Hanky Šulcové letos na MČR 2015 ve sportovním aerobiku a fitness teamech opět potvrdil svou pozici jedničky ve světe aerobiku
  6. Fotogalerie: Junioři na ME 2104 ve Vídni
  7. Fotogalerie: Srdečné pozdravy z Ruska
  8. Kdo bude reprezentovat Česko na ME a MS ve sportovním aerobiku?
  9. Fotogalerie: Phar Service Aerobic Cup Open 2005
  10. Fotogalerie: Stupně vítězů na ME ve sportovním aerobiku 2014
 

text: tisková zpráva – 23. 10. 2014, 18.37:37

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist