Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Uvážené používání doplňků stravy má zásadní vliv na zdraví

Česká asociace pro speciální potraviny (ČASP) sdružuje sedmnáct kvalitních výrobců doplňků stravy a úzce spolupracuje s partnerskou Slovenskou asociací pre potravinové doplňky. Hlavním cílem ČASP je zasazovat se o průhledný trh s doplňky stravy a nezávisle informovat veřejnost o užívání doplňků stravy.

„Doplňky stravy jsou součástí zdravého životního stylu pro celý vyspělý svět. Jsem rád, že Česká republika se v této oblasti může směle rovnat zemím jako je Velká Británie, Francie nebo Švédsko,“ říká výkonný ředitel ČASP Ing. Bohumil Hlavatý. Doplňky stravy však nejsou pouze trendem, ale oblíbeným a účinným způsobem jak vylepšit svoji kondici. Jako cestu k pevnému zdraví je využívají sportovci i běžní lidé. „Pro mě jsou doplňky stravy důležité pro zachování vitality. Stejně jako sport si je dopřávám každý den. Jejich výhod využívá i celá moje rodina. Pomáhají mým dětem a často je dávám také jako dárek rodičům,“ říká olympijský vítěz v akrobatickém lyžování Aleš Valenta.

Aby doplňky stravy správně posílily náš organismus, je třeba nezbytné dobře rozumět jejich účinkům a výhodám. „Dobře vybrané doplňky stravy tělu dodávají látky, které mu chybí. Kvůli podmínkám ve kterých žijeme, chybí většině české populace selen. Proto je vhodné dodávat ho do těla ve formě doplňku stravy. Kvůli nevyvážené stravě a vlivu znečištěného životního prostředí nemá řada z nás množství dalších potřebných látek. Abychom se udrželi dlouho v kondici, je dobré poradit se s odborníkem a jejich příjem vyvážit,“ říká Prof. MUDr. Vilím Šimánek DrSc. z Ústavu lékařské chemie a biochemie Univerzity Palackého v Olomouci.

Důležitost vyvážené stravy a porady s odborníkem vyzdvihuje také výživový expert České asociace pro speciální potraviny Ivan Mach. „Každému prospěje, když si nechá odborně poradit. Radu je dobré hledat u lékařů, lékárníků a výživových specialistů. Tito odborníci umí vyhledat pro každého z nás vhodnou kombinaci doplňků stravy, které našemu tělu pomohou tou nejlepší cestou,“ vysvětluje Ivan Mach.

Pohle Bohumila Hlavatého, by si lidé měli dávat pozor nejen na to, jaké doplňky stravy kupují, ale také kde a od koho si je vybírají. „Velmi doporučuji, aby lidé nakupovali doplňky stravy v kamenných obchodech specializovaných na výživu nebo v lékárnách. Určitě by se měli vyhnout tržnicím, podezřele vypadajícím předváděcím akcím a nákupu neznámých doplňků přes internet. ČASP klade velký důraz na to, aby sdružovala výrobce a distributory, pro které je na prvním místě kvalita. Podmínkou členství v naší asociaci je nabízet účinné a bezpečné produkty, které lidem opravdu pomohou,“ vysvětluje Bohumil Hlavatý.    

Členové České asociace pro speciální potraviny
AMWAY, s.r.o.
Barentz, spol. s r.o.
BioPol GN, s.r.o.
Delpharmea Nutraceuticals, a.s.
Donauchem-Urseta s.r.o.
GREEN - SWAN PHARMACEUTICALS CR, a.s.
H E M A X, spol. s r.o.
KUK Bohemia, s.r.o.
LEROS s.r.o.
MUCOS Pharma CZ s.r.o.
NUTREND D.S., a.s.
PRO.MED.CS Praha a.s.
Simply You, a.s.
VALOSUN, a.s.
Vegall Pharma, s.r.o.
VITAR, s.r.o.
WALMARK, a.s.
Slovenská asociácia pre potravinové doplnky (SAPD)

 

27. 04. 2008, 09.22:43

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist