Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Umíme žít naplno!

Umíme žít naplno! je celoroční kampaň občanského sdružení Mamma HELP určená široké veřejnosti. Ženy, které prošly léčbou nádorového onemocnění prsu, tak chtějí upozornit na možnosti a úspěšnost současných metod léčení rakoviny prsu a zdůraznit roli, jakou hraje psychický stav pacientky a její aktivní přístup k boji s nemocí.

„Ani po prodělané operaci a případné ztrátě prsu není nutné rezignovat a uzavřít se před světem. Ženy, kterým se podaří nabýt zpět své ženské sebevědomí, radovat se ze života a nestresovat se kvůli svému handicapu, získají obvykle také větší šanci na celkové uzdravení. Chceme tuto zkušenost předat těm, které se s nemocí a jejími následky budou potýkat. Povzbudit je tak k odvaze a rozhodnutí žít ‚jako před tím‘, tedy naplno,“ uvedl na tiskové konferenci MUDr. Václav Pecha, předseda sdružení Mamma HELP.

 „Tuto kampaň chceme veřejnosti představit prostřednictvím žen v klobouku. Vnímáme klobouk jako určitý symbol. Zakryje ztrátu vlasů při nemoci, umožní změnit image a zajistit případnou anonymitou, stejně jako zvýšit ženské sebevědomí při návratu do normálního života. Mammahelpky v klobouku bude proto možné potkávat při nejrůznějších příležitostech po celý rok 2008,“ dodává Jana Drexlerová, ředitelka sítě MAMMA HELP center.

Kampaň Umíme žít naplno! odstartuje letos poprvé také sbírku ve prospěch občanského sdružení Mamma HELP. Výtěžek této sbírky bude použit na provoz sítě MAMMA HELP center v Praze, Brně, Hradci Králové, Plzni, Přerově a Zlíně. Součástí sbírky je také zasílání dárcovských SMS ve tvaru DMS MAMMAHELP na číslo 87777. Odesílatel DMS tak podpoří Mamma HELP částkou 27 korun. Hlavním partnerem kampaně je farmaceutická firma ROCHE, s. r. o.

Mamma HELP je největší pacientská organizace, která se v ČR stará o ženy s karcinomem prsu a také usiluje o zlepšení informovanosti široké veřejnosti o možnostech prevence a léčby tohoto nádorového onemocnění. Od roku 1999 poskytuje v MAMMA HELP centrech bezplatné individuální poradenství a také bezpečné zázemí a podporu jak nemocným, tak rodinám pacientek.

V MAMMA HELP centrech pracují vyléčené pacientky, které mohou klientkám nabídnout kromě informací a praktických rad zejména svou vlastní zkušenost s nemocí a náročnou léčbou. Centra zaznamenávají každoročně víc než 4 000 kontaktů a intervencí, osobních návštěv či telefonických hovorů. Pražské centrum navíc zajišťuje provoz bezplatné linky AVON proti rakovině prsu, na kterou se denně obrací padesát volajících.

V České republice onemocní každoročně téměř 6 000 žen nádorovým onemocněním prsu. V současné době zde žije kolem 46 000 žen, které touto zkušeností prošly. Každou 8.–12. ženu v průběhu jejího života tato nemoc potká.

 

11. 01. 2008, 21.08:05

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist