Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Týmy po semifinále sahají po medailích, jednotlivcům se příliš nedařilo

Gold Coast 20. října 2011 – Třetím dnem pokračovalo ve čtvrtek v australském Gold Coast FISAF World Fitness and Hip Hop Championship 2011. Na programu bylo základní kolo a semifinále kategorie dospělých.

Česká republika patří ke světové špičce a na šampionátu u protinožců obhajuje několik mistrovských titulů.

V kategorii aerobic se po semifinále v čele usadily Aerobic Dancers Kladno, hned za nimi je tým z FC Báry a Hanky Šulcové. Ve stepu se dařilo týmu OxyFan, který s výrazným náskokem předběhl druhé Rusko. „Pocity jsou zatím skvělé, ale ještě není nic jistého, vše rozhodne až sobotní finále,“ říká jedna ze závodnic,

Simona Kůrková. Na třetím místě je pak po semifinále Sport Academy Kladno.

V jednotlivcích se však Čechům příliš nedařilo. Obhájce stříbra Jan Pochobradský, který plánuje po mistrovství ukončit kariéru, byl po základním kole druhý, po semifinále se propadl až na čtvrtou příčku. Zlato v Austrálii obhajuje Denisa Barešová, jejíž cesta za titulem je zatím také poněkud krkolomná. V preliminary byla třetí, po semifinále ji patří až pátá příčka.

Po základním kole v párech sahali Češi po dvou medailích – duo Veronika Šindelářová a Pavel Sirotek bylo druhé, bronz patřil Tamaře Jiříkové a Janu Pochobradskému. V semifinále se však před Čechy dostali domácí Australani. „Sice jsme sem jeli vyhrát, ale se třetím místem bychom se asi také spokojili, pokud by bylo zasloužené. Nicméně si myslím, že máme na víc, ale když to vidím v ostatních kategoriích, tak se asi není čemu divit,“ říká za obhájce čtvrtého titulu v řadě Pavel Sirotek.

O poznání lépe jsou na tom naši reprezentanti v kategorii týmů, kde jim prozatím patří první dvě příčky. Aspirantem na zlato je tým z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové, v těsném závěsu za ním je Aerobic Junior Club I. Mrňákové Ústí nad Labem. „Největším konkurentem jsou pro nás Češky, a je to pro nás velká výzva. Do finále dáme všechno, protože v tomto složení se divákům přestavíme naposled,“ říkají holky z FC Báry a Hanky Šulcové. „Finále si nejvíc užijeme, půjdeme to naplno, abychom zaujali jak porotu, tak diváky,“ dodává za Aerobic Junior Club Barbora Poulová.

V pátek je v Gold Coast na programu preliminary a semifinále kategorie Hip Hop, ve které Češi nevyslali žádné zástupce. Boje o medaile v seniorech pak vypuknou v sobotu odpoledne.

 

text: tisková zpráva – 21. 10. 2011, 20.16:44

Přečtěte si také

Sportovní aerobik na Aerobic.cz

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist