Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Turisté prozkoumávají romantická zákoutí Bavorska na Dunajské panoramatické trase

Dunaj - druhá nejdelší evropská řeka – nabízí spoustu nádherných míst k výletům plným objevování a poznávání. Jedním z nich je například turistickáDunajská panoramatická trasa, která se vine krásnou oblastí východního Bavorska. Mezi Pasovem, jinak také přezdívaným „Město tří řek”, a malým městečkem Neustadtan der Donau se nachází historický úsek, který je známý nejen svým přírodním bohatstvím, ale také inspirativní kulturou a gastronomií.

Turisté prozkoumávají romantická zákoutí Bavorska na Dunajské panoramatické trase

foto: Michael Korner, Publicis

Žádná turistická trasa se bezpochyby nemůže pochlubit takovou kombinací nádherné přírody, malebných městeček, inspirativního kulturního dědictví a kulinářských lahůdek, jakou nabízí právě Dunajská panoramatická trasa ve východním Bavorsku.

Deset etap a 220 kilometrů nefalšovaného odpočinku pro tělo i mysl

Nejlepším způsobem, jak skutečně poznat břehy Dunaje a bavorskou přírodu v celé její kráse, jsou pěší výlety. A pro takové příležitosti snad není ani lepší místo, než Dunajská panoramatická trasa – celkem 220 kilometrů rozdělených do deseti úseků. Trasa vede z Neustadtuan der Donau do barokního Pasova, „Města tří řek”. Cestou lákají k zastávkám kromě romantických zákoutí břehu Dunaje také další místa, jako je například národní rezervace Donaudurchbruch, klášter WeltenburgAbbey nebo město Řezno, jehož historické centrum je na seznamu kulturního dědictví UNESCO. A kdo hledá trochu historie, objeví tu i pozůstatky z období Římské říše. Turisté se ale sjíždějí do oblasti nejen kvůli okouzlujícím výhledům na Bavorský les a vinoucí se Dunaj. Gurmáni oceňují také místní gastronomii – spousta zdejších penzionů nabízí široký výběr jídel z místní kuchyně, ať už pro milovníky vydatných nebo spíš sladkých pokrmů.Zárukou gurmánského zážitku jsou jedinečné čokoládové pralinky s lístkem pravého zlata z PassauerGoldhauben nebo kousek dortu Agnes-Bernauer-Torte v městečku Straubing. Vyznavači slaných dobrot by zase neměli minout Daggendorfský knedlík – chutná totiž výborně jak samotný, tak jako příloha k masu.

Odpočinek od každodenního stresu

Milovníci přírody se tu potkávají s obdivovateli kultury, turisté se míjí s fotografy. Rozmanitost, jakou Dunajská panoramatická trasa nabízí, propojuje svět přírody a kultury. Také se tu ale díky ní kříží cesty lidí, kteří by se jinak asi nikdy nepotkali – cestovatelé různého zaměření pokračují v cestě společně a sdílejí své zážitky.IsarEstuary v Deggendorfu s nádherným výhledem na Alpy je skvělým místem i pro pozorovatele ptáků, kteří si tu mohou užít cvrlikání a štěbetání vzácných druhů. Fotografové zase míří do národní rezervace Donaudurchbruch nebo k soutoku řek Dunaj, Inn a Ilz v Pasově, kde najdou výjimečně fotogenické skalní útvary. Může být ještě něco lákavějšího, než úžasný pohled na Dunaj a okolní přírodu? Ano! Nezapomenutelný zážitek a královské výhledy zajistí hlavně projížďka lodí.
Dunajská panoramatická trasa se vine podél koryta řeky, ve kterém se poklidně plynoucí voda jednou rozbouří a po chvíli zase zmírní. A rozhodně není potřeba s sebou tahat těžké batohy. Okolí poskytuje spoustu možností ubytování, což jen ušetří energii na návštěvu dalších zajímavostí na trase, jako je Baierwein Museum v Bachu, Walhalla v Donaustaufu a LiberationHall v Kelheimu. Děti určitě ocení, pokud budou mít čas na hry na promenádách nebo plážích.

Cestou starověkých Římanů

V dobách římského impéria, kdy Dunaj vyznačoval přirozenou hranici říše, nesla řeka jméno„Vodní hranice“. Než tu byly postaveny první mosty, představoval široký tok nepřekonatelnou bariéru, která chránila Římskou říši. Nejstarším dochovaným přechodem přes řeku v celém Německu je Kamenný most, který je dodnes důležitým orientačním bodem Řezna. Ve šlépějích starověkých Římanů se mohou vydat návštěvníci hradu Künzing, který je jedním z nejprobádanějších z doby Římské říše, a Quintana Musea v Künzingu. V Řeznu zaplesá jak srdce amatérských historiků, tak i archeologů, kteří si tu mohou prohlédnout pozůstatky bývalých pevností. Artefakty z Římské říše vystavuje také muzeum ve Straubingu a hrad Boiotro v Pasově.

Výlet po Dunajské panoramatické trase nadchne jak milovníky přírodních krás, tak i ty, kteří dávají přednost bádání po kulturním a historickém bohatství východního Bavorska. A všichni do jednoho se sem budou chtít zase vrátit.

Více informací na www.bayerisches-thermenland.de

 

 

04. 01. 2017, 07.34:59

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist