Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Tréninková skupina Amazonek podporuje i ty, kteří se sami hýbat nemohou

Tréninková skupina Amazonek podporuje i ty, kteří se sami hýbat nemohouTréninková skupina Amazonek podporuje i ty, kteří se sami hýbat nemohouTréninková skupina Amazonek podporuje i ty, kteří se sami hýbat nemohou
Tréninková skupina Amazonek podporuje i ty, kteří se sami hýbat nemohouTréninková skupina Amazonek podporuje i ty, kteří se sami hýbat nemohouTréninková skupina Amazonek podporuje i ty, kteří se sami hýbat nemohou

I letos chce cvičební skupina Amazonek pomáhat. Nafotila proto charitativní kalendář, kterým chce podpořit někoho, kdo se bohužel hýbat nemůže.Výtěžek z prodeje bude letos věnován Ondrovi, jenž v pěti měsících onemocněl zánětem mozku a od té doby je nepohyblivý. Tréninková skupina Amazonky navazuje tak na předloňský úspěch, kdy byl výtěžek z kalendáře v hodnotě 30 tisíc korun rozdělen na pomoc handicapované holčičce Zuzance a psímu útulku. 

„Amazonky jsou moje parta holek. Cvičíme spolu, bavíme se životem, navzájem se podporujeme, a když můžeme, pomáháme. Proto jsme se i letos rozhodly nafotit charitativní kalendář Amazons Gym 2017 s cílem podpořit někoho, kdo nemá v životě možnost se hýbat tak jako my. Výtěžek věnujeme Ondrovi, kterému tak chceme pomoci k lepšímu životu,“ vysvětluje trenérka Amazonek Radka Vandasová.

„Ondřej se narodil jako zdravé miminko. V pěti měsících onemocněl herpetickou meningo-encefalitidou (zánětem mozku) a ze zdravého dítěte se stal ze dne na den ležáček. Po 4,5leté intenzivní rehabilitaci se podařilo Ondru jakžtakž rozhýbat. Vlivem této zákeřné nemoci trpí ale psychomotorickou retardací, kdy jsou jeho intelektové schopnosti a reálné fungování na úrovni těžké mentální retardace, dále sekundární epilepsií, ADHD, atypickými autistickými rysy, nemluví, neudržuje čistotu a sebepoškozuje se,“ přibližuje Ondrův příběh jeho maminka.

Všechny prostředky získané prodejem kalendáře Amazonky darují Ondrovi na nákup polohovacího zařízení, které mu zjednoduší každodenní život a péči o něj. Prodej bude zahájen křtem, který proběhne 10. prosince v Praze. Objednávky na kalendář je možné zasílat prostřednictvím facebookového profilu Amazons Gym. Minimální cena kalendáře je 450 korun. 

Kalendář Amazons Gym 2017 nafotil v dejvickém ateliéru Tomáš Pospíšil. O make-up se postarala vizážistka Gabriela Klapková, vlasový styling zajistila Žaneta Gi.

Skupina Amazonek oficiálně vznikla před třemi lety v drsné tělocvičně Primmat Gym, kdy se k výjimečným kruhovým tréninkům určeným pro ženy, postupně přidávali i místní fighteři. Když zjistili, že tréninky nejsou žádné „leháro“, začali skupině holek říkat Amazonky. Skupina trénující s Radkou Vandasovou ale existuje již daleko déle, první „Amazonky“ cvičí s Radkou už téměř deset let, nejde však o žádnou uzavřenou skupinu, naopak nové tváře tréninky obohacují. Více na FB Amazons gym.

 

19. 11. 2016, 21.53:51

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist