Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Tradiční Vánoce v Drážďanech

Během kouzelného adventního času lákají Drážďany na celkem jedenáct rozmanitých vánočních trhů – od středověkého, ale vůbec ne temného, tradičního, až po zábavu ve stylu „Apré Ski“.

Nejstarší vánoční trh v Německu, drážďanský Striezelmarkt, slaví v letošním roce své 581. narozeniny. Svařené víno, tradiční perníčky, vůně skořice se linou skrz celý sváteční prostor. Návštěvníci zde mají možnost zakoupit tradiční dřevěné krušnohorské ozdoby, ochranovské hvězdy či lužické modrotisky. Nechybí samozřejmě ani originální drážďanská vánoční štola, tzv. „Dresdner Christstollen“.

Tradiční Vánoce v Drážďanech

Jméno nejstaršího vánočního trhu v Německu bylo v pozdním středověku odvozeno od vánočního pečiva zvaného „štrýcl“ (Striezel), dnes známého jako vánoční štola. Oblíbené jsou tradiční štolové slavnosti (Stollenfest), které se konají v letošním roce dne 6. prosince. Od zámku, kolem Zwingeru a Semperovy opery, kostelů Hofkirche a Frauenkirche až na Striezelmarktu je vezena čtyřtunová vánoční štola. Hlavní atrakci představuje také 14,61 metrů vysoká krušnohorský stupňovitá pyramida, která je díky svým rozměrům největší svého druhu na světě.

Pro malé návštěvníky je připravena výroba vánočních ozdob a dárků v domě kominíčka ze sušených švestek zvaného „Pflaumentoffel“. Mohou se těšit i na loutkové divadlo, dětskou železnici či kolotoč, který hraje všemi barvami. I v letošním roce je možné na Striezelmarktu předem vyměnit eura za tolary. Za 10 eur získají turisté 11 tolarů, se kterými je možné platit u všech obchodníků na Striezelmarktu. Tolary jsou k dostání v omezeném množství v turistických informacích „Dresdner Information“. Vánoční atmosféru na Striezelmarktu je možné nasávat od 21. 11. do 24. 12. 2015.

Do Drážďan lze komfortně a rychle cestovat společně s Českými drahami. Vlaky z Čech tam jezdí každé dvě hodiny a cesta trvá přibližně 2 a čtvrt hodiny, z Brna 5 hodin a z Ostravy 5 a půl hodiny.

Z Prahy do Drážďan a zpět je nejlevnější Včasná jízdenka, která stojí od 496 Kč. Tato cena platí pro cestu prvním ranním vlakem s odjezdem v 6:30 ráno z Prahy do Drážďan, od 1. listopadu do 25. listopadu navíc i ve všech ostatních přímých vlacích EC z Prahy přes Ústí nad Labem. Děti do 5 let (včetně) jsou přepravovány mezi Prahou a Drážďany bezplatně, zpáteční jízdenka pro děti od 6 do 14 let stojí 224 Kč.

Tradiční Vánoce v Drážďanech

Cestující z Ústeckého kraje můžou k cestě do Drážďan použít jízdenku Labe - Elbe. Ta platí v regionálních vlacích v Ústeckém kraji a v rámci Dopravního svazu Horního Labe (VVO). VVO zahrnuje nejen regionální vlaky DB od hranice do Drážďan, ale také drážďanskou městskou dopravu. Díky tomu je možné na jednu jízdenku naplánovat výlet vlakem z Ústí n. L. do Drážďan, tam jezdit po městě MHD a ve stejný den se vlakem vrátit zpět do Ústí n. L. Cena je 200 Kč za osobu nebo 400 Kč za 5 osob.

 

04. 11. 2015, 20.15:30

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist