Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Tradiční Jelení lůj Regina – na trhu už 50 let

Co uděláte, když vám popraskají rty? Automaticky sáhnete po Jelením loji. Tuto léčivou tyčinku na suché rty znaly už naše prababičky, a také pro dnešní generaci zůstala samozřejmým prostředkem v péči o rty. Jelení loje značky Regina jsou na domácím trhu už déle než padesát let a stále si udržují své dobré jméno.

Jelení loje Regina vyrábí chemické výrobní družstvo Detecha. Výroba začala v roce 1962 a název výrobku je odvozen z dávné historie. Už starověký lékař Hippokrates se zmiňuje o tuku z jelení zvěře – jelením loji – jako prostředku k péči o suchou a drsnou pokožku. Později bylo zjištěno, že stejné účinky, jako pro člověka nepoživatelný tuk z jelení zvěře, má i běžný živočišný tuk. Jeho působením pokožka zjemní a zvláční, přičemž se na ní vytvoří jemná vrstva chránící pleť před drážděním a nepříznivými vlivy.

Jelení lůj v sobě skloubil tradici s moderními poznatky a postupy. Jeho výhodou je, že není parfémovaný, nedráždí pokožku a je tedy vhodný pro alergiky a exematiky. Jeleních lojů se dnes vyrábí kolem dvaceti druhů. Jejich základem je přírodní komplex triglyceridů mastných kyselin ve směsi s medicinální vazelínou a parafíny bez chemické konzervace, který vytváří základní bariérový ochranný a hydratační efekt. Živočišné látky lze dále vhodně kombinovat a vzájemně doplňovat s látkami původu rostlinného, přičemž léčivé účinky na pleť se zvyšují. Tyto látky se získávají z léčivých bylin a rostlin a jejich blahodárné působení se tím přenášejí do již hotových výrobků.

Jelení loje se vyrábějí na několika místech Orlických hor a na Podorlicku mnoho let – zná je a používá už pět generací žen. Termín jelení lůj se za tu dobu stal symbolem péče o rty. Na tuto tradici navazuje společnost Detecha, která má název Jelení lůj chráněný. Všechny výrobky jsou běžně k dostání v maloobchodní síti.

 

02. 03. 2008, 15.39:36

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist