Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Těžká směs přibrala - další zlato

První zastavení věnované medailistům AQUILA AEROBIC 2003 patří zcela jistě zaslouženě dívkám z Těžké směsi. Bez nadsázky můžeme říct, že tentokrát zápolení fitness družstev, zejména pak kategorie STEP, vyvolalo v sále bouřlivou atmosféru, kterou bohužel sportovní aerobik, přestože by si ji právem zasloužil (koneckonců máme čtyři zlaté medaile ze světových šampionátů seniorů!!!), zažívá jen málokdy. V podstatě se tak naplnila slova PhDr. Jitky Poláškové, vyřknutá bezprostředně po prvních závodech fitness týmů konaných před lety ve Francii, že se jedná o divácky velmi atraktivní sestavy, které mají velkou budoucnost. A dokonce už tehdy vyzvedla právě kategorii STEP.

 "Po republice rozhodně nehodláme končit," začíná své vyprávění o vítězné sestavě z MČR Jana Čermáková -Havrdová, která tak popírá několikrát  zmíněnou větu při finále v Praze. Letošní sestava je mnohem rychlejší a pestřejší než vloni. Vsadily jsme na rock´n ´roll  (tempo 180BPM!!) a  pomáhají nám s ním mistři světa Roman Kolb a Kateřina Fialová. Využíváme také rozdílného oblečení -  na předkola třásně, všechny stejné, na finále dvoubarevné dresy, které vytvářejí efektivní barevné obrazce při cvičení. Vše je samozřejmě chystané jednoznačně na obhájení zlata na podzim v Praze. To, že končíme, se týká té starší části teamu, včetně mě, nicméně to znamená až po světě, a navíc to se nedá na 100% stejně nikdy řict.

Dagmar Zitová, trenérka Těžké směsi, nám v týdnu po MČR poslala "svoji zpověď":
„Jsem velmi ráda, že celá stepová kategorie snad hlavně díky Těžké směsi I. a nyní II. se stává nejatraktivnější částí závodů. Zejména mě potěšilo, že se vlastně taková původní myšlenka setkání různých cvičitelů rozšiřuje. Konkurence je bezvadná a napomáhá k lepším výkonům. Média jsou svobodná a tak se členky Těžké směsi musí smířit, že jsou sice jednoznačně první, ale píše se o tom, kdo je mediálně atraktivnější nebo alespoň někoho takového má ve svém nejbližším okolí. Přesto doufám, že se někde objeví i jména závodnic z Těžké směsi. Útoky soupeřů snad zůstanou v mezích, i když pro některé narážky a nepřirozené chování nemám moc pochopení. Věnujeme se plně tréninku s cílem dosáhnout opět jednoznačného vítězství. Ne každý závodník se může pochlubit samými 1 ze všech absolvovaných závodů. Velkou roli tu jistě hraje fakt, že step aerobik jako takový mají moje děvčata opravdu rády.
Závodnice Těžké směsi mimo zlato na MČR potěšila i cena sympatie, kterou získaly a s níž nepočítaly. Rozhodně své fanoušky nezklamou a mají pro ně již nyní na světový šampionát připraveno příjemné překvapení. Na sestavě nás čeká ještě hodně práce, ale podle zkušeností víme, že nejlepší bude právě na podzim. Rozhodně se již při nominaci na ME neobjeví tolik chyb jako při MČR.

 

text: MM – 05. 05. 2003, 19.44:09

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist