Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Také vás trápí plísně na nohou?

Kdo by se netěšil na to, až bude venku hezky. Oteplení s sebou ovšem přináší i pár záludností. Jednou z nich je plíseň na nohách. Nejenže začneme nosit otevřenou obuv, kdy poškozené nehty nevypadají zrovna vábně, ale zároveň neodoláme návštěvě venkovních bazénů a koupališť, kde se to plísní leckdy dost hemží. Jak s touto nepříjemností bojovat, případně jaká je její prevence?Také vás trápí plísně na nohou?

Plísňové infekce se šíří buď přímým kontaktem, nebo skrze společně užívané předměty (ručníky, sedátka) a prostory (podlahy). Nejběžnější je našlápnutí infekčních šupinek kůže oddrolených z nohou jedinců, kteří jsou postiženi plísňovým onemocněním. Tyto odpadlé infekční šupinky kůže bohužel obsahují zárodky plísní. Kde tyto šupinky nejčastěji ulpívají? Zejména na dřevěných podložkách, na dlaždicích v okolí bazénu a na podlahách v šatnách a sprchách.

Jak poznáte plíseň?

Projevy plísně se nejdříve objevují mezi čtvrtým a pátým prstem na nohou a jsou doprovázené svěděním. Kůže postižených míst je zarudlá, prosáklá. V místech postižení dochází k bělavému olupování a mokvání. Přidává se i pocit pálení.
Nejčastějším vyvolavatelem kožních onemocnění jsou dermatofyta (jeden druh plísní), která se živí rohovějícími kožními buňkami, a proto napadají kůži, nehty a vlasy.

Snažte problémům předcházet

První bodem správné terapie je prevence vzniku mykózy, která spočívá v následujících opatřeních. Je nutné upřednostňovat kvalitní obutí, nosit suché a čisté bavlněné ponožky. Dále byste měli pečovat o nohy jako takové - pravidelně je natírat hydratačními krémy či krémy přímo určenými k péči o nohy. Důležité je i správné praní ponožek na vyšší teploty, ideálně na 60°C. To samé platí i u vložek do bot či ložního prádla, zvlášť pokud se u jedince plísně objevují opakovaně. Plísně se totiž mohou z nohou přesunout kamkoliv po těle, kde se kůže zapařuje a kde mají plísně ideální prostředí pro svou existenci - tmu, vlhko a teplo. Proto se často objevuje v kožních záhybech.

Jak na samotné plísně?

Jestliže se dostanete s plísňovou infekcí do kontaktu, mohou vám pomoci přípravky volně prodejné v lékárně. Jedním z nich je např. Naloc, který kompletně podporuje hojení zbarvených a deformovaných nehtů následkem nejen plísňové infekce. Nehty zároveň zpevňuje a zvyšuje jejich hydrataci.

Pokud se vám plísně neustále vracejí, navštivte raději dermatologa, jenž vám dle výsledků mikroskopického a kultivačního vyšetření odebraných vzorků postižené tkáně a klinického obrazu vhodně zvolí antimykotikum.

 

16. 06. 2016, 09.39:12

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist