Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Sprchování vs. koupání ve vaně: A jak jste na tom vy?

Podle výsledků průzkumu, který mezi více než 1 000 respondenty uspořádala u příležitosti uvedení nové produktové řady šamponů značka Head & Shoulders se Češi raději sprchují než koupou a ve sprše tráví většinou 1x denně v průměru 10 minut. Většina mužů si u té příležitosti také vždy umyje vlasy. Čerstvě umyté vlasy jsou pro české muže i ženy velmi důležité. Cílem průzkumu bylo zjistit, jak jsme na tom s hygienickými trendy u nás, i jak jsme na tom s porovnání s ostatními národy.

České ženy i muži dávají až překvapivě jednoznačně přednost sprše před koupelí. U mužů je to až 70 % respondentů, u žen 66,2 %. Koupel preferuje jen necelá šestina respondentů z obou skupin, méně než šestina pak střídá obojí. Významná většina mužů (61 %) se sprchuje pravidelně 1x denně, u žen činí toto číslo 58,1 %. Dvakrát denně se sprchují více ženy – 23,4 % dotázaných uvedlo, že se každý den sprchuje ráno i večer. Podobně se obě skupiny vyjádřily i k otázce, jak často se koupou: ženy v 60,3 %, muži 63,6 %.

Ženy si vlasy nejčastěji myjí obden (38,1 %) nebo třikrát týdně (33,2 %). Jen pětina žen si je myje denně.

Co se týká hygieny u speciálních příležitostí, jako je rande s partnerem, večerní party či oslava,  je pro 81,9 % žen a 70,5 % mužů sprcha či koupel samozřejmou součástí příprav. Ženy však přikládají ve výše uvedených situacích větší význam čistě umytým vlasům – více jak 82 % si myje vlasy vždy, u mužů je to 69,9 %. Bez umytých vlasů vyrazí méně než 1 % obou pohlaví.

Jak jsou na tom čeští muži v porovnání se zahraničím

U mužů povětšinou vede sprchování, liší se však frekvence i čas. Například dvě třetiny Britů se sprchují nejméně dvakrát denně, zatímco u nás vítězí jediná sprcha. Ve většině zemí také vede ranní sprcha, jako start do nového dne.

Celkově se nejvíce sprchují Poláci, nejméně  87 % z nich alespoň jednou denně. Za nimi se umístili Španělé. V ranním sprchování vedou muži z horké Saudské Arábie, 60 % z nich se jde osvěžit po probuzení. Němci zase získali prvenství v hygienických návycích mezi muži žijícími s partnerkou. Až 78 % Němců žijících v partnerském svazku se sprchuje alespoň jednou denně. Většina mužů ve všech státech, kde byl průzkum vyhotoven, se však shoduje, že je pro ně pocit svěžesti ze sprchy velmi důležitý a byli by rádi, kdyby vydržel co nejdéle.

 

Pro Clean

Zmiňovaná novinka Head&Shoulders obsahuje kombinaci látky ZPT a technologie Pro Clean, která umožňuje efektivněji odstraňovat příčiny lupů. Působí nejen na povrchu hlavy, ale účinně proniká také do hlubších oblastí postižených kvasinkou Malessezia globosa, která lupy způsobuje a léčbě často uniká. Vysvětlení podává vedoucí vědec týmu Head&Shoulders, Dr. Rene Rust, specialista na biologii vlasu a vlasové pokožky: „Kožní maz je vylučován do svrchní části vlasového folikulu, do místa nazývaného infundibulum. Nejnovější výzkumy prokázaly, že právě v infundibulu cizopasí Malassezia globosa. Bylo zjištěno, že zachycením příčiny vzniku lupů přímo v infundibulu lze předcházet jejich opětovnému vzniku.“

 

31. 01. 2012, 16.30:21

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist