Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Slunné Španělsko přivítá závodníky

V krásném multifunkčním sportovním komplexu „Pavello Municipal d´esports proběhne ve dnech 9.-13.5.2007 na pobřeží španělského letoviska Lloret de Mar Mistrovství Evropy seniorů ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech. Velkou konkurencí budou domácí závodníci ze Španělska, svěřenci trenéra Jonatana Canady, několikanásobného mistra světa ve všech aerobikových federacích.

Česká výprava odlétá do dějiště šampionátu ve středu 9.5. Celkem se z Česka ME zúčastní 14 závodníků ve sportovním aerobiku a 67 závodníků v osmi družstvech v závodu FISAF fitness týmů spolu s doprovodným týmem (včetně prezidentky svazu, trenéra reprezentace, dvou mezinárodních rozhodčích, lékaře a manažerky reprezentace). Český svaz aerobiku se na vrcholných soutěžích FISAF spolupodílí také na zajištění tzv. tabulation systému pro vyhodnocování soutěže a nejinak tomu bude i letos v Lloret de Mar.

V kategorii žen je naše nějvětší želízko v ohni Denisa Barešová, která bude na startu závodit s dalšími patnácti závodnicemi. V poslední době kralovali v této kategorii na evropských šampionátech finské reprezentantky. Několikanásobná mistryně světa a Evropy Tiia Piillii však ve Španělsku bude chybět, neboť po skončení loňské sezóny ukončila závodní kariéru.

Velkým zklamáním je pro českou výpravu zranění Petra Jánského, letošního domácího šampióna a dvojnásobného mistra světa, který si při tréninku přivodil zlomeninu záprstní kůstky,a bude tak šampionát sledovat pouze z diváckého hlediště. Doufáme, že ho plně zastoupí jeho věčný rival Jan Pochobradský, který bude obhajovat své vítězství z minulého roku.

Program šampionátu začíná předkoly závodu ve čtvrtek 10.5., pokračuje v pátek a vyvrcholí finálovými boji v sobotu večer. Bližší informace k programu naleznete na oficiálních webových stránkách šampionátu www.ecaerobics2007.com . Česká výprava se po skončení závodů vrací v pondělí 14.5. v 17:35 na ruzyňské letiště.

Závodníci na ME dospělých v Lloret de Mar, 9.-13. května, Španělsko:
sportovní aerobik:
Jan Pochobradský, Vojtěch Ešner, Daniel Komarov (muži), Denisa Barešová, Tamara Jiříková, Silvie Galíková (ženy), Klára Birnbaumová, Dominika Fričová, Petra Šejvlová a Jan Novosad, Hana Babková, Miroslava Zimová (týmy) Kristýna Procházková, Pavel Sirotek (páry)

fitness týmy:
Dominator Senior Tým Fitness center H. Šulcové, Aerobic tým V. Vrzbové, Aerobik klub Zdena Zlín (aerobik), Oxygen Příbram, Fit Studio Gábina Ml. Boleslav, Aerobic Dancers Kladno (step), Nextyle Hamr Sport, Jumping Kangaroos (hip hop)

Výsledky z jednotlivých soutěžních dní i celkové výsledky naleznete na oficiálních stránkách Českého svazu aerobiku: www.ceskysvazaerobiku.cz
 

 

text: Klára Jandová – 09. 05. 2007

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist