Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Skvělá taneční show opět na ČT

I když první díl druhé řady otevřela elegantně zatančená samba již známé moderátorské dvojice Marek Eben – Tereza Kostková, dominantou prvního dílu byly tance cha-cha a waltz. Profesionální ukázky těchto tanců předvedla (byť ze záznamu) Tereza Bufková, ale ne s Janem Čenským, který jí byl partnerem v prvním díle, nýbrž s Michalem Necpálem, Tereziným současným tanečním partnerem.

Osmero párů otvíral Michal Dlouhý s Michaelou Gatěkovou latinskoamerických tancem cha-cha na skladbu Lady Marmelade z muzikálu Moulin Rouge. Stejně rychle, jak se vám tato písnička vryje do hlavy, se podařilo získat Michalovi a Michaele na svou stranu diváky v sále i porotu. Předvedli jak technicky tak muzikálně velmi dobrý výkon, který nechal jen málokoho v klidu. Výjimkou nebyla ani porotkyně Mahulena Bočanová, která ocenila, že se Michalovi podařilo vypadat sexy, aniž by působil komicky.

Elegantní waltz předvedli jako druzí MISS Europe 1995 Monika Žídková a Jan Halíř. Skladba s názvem Shares Of The Swilly se evidentně trefila romantické Monice do vkusu a tak se ani na malý okamžik nepřestala usmívat. S partnerem Janem si své vystoupení opravdu užili. Bez povšimnutí to nenechala ani Tatiana Drexler, které se líbilo především Moničino postavení těla.

Pár Vanda Dětinská a Robert Záruba si získal popularitu už před začátkem soutěže a to pomůckou, kterou při tréninku používají – dřevěnou fošnou. Vanda aplikovala tuto metodu ke zlepšení Robertova postavení těla a pilný Robert si tuto pomůcku tak oblíbil, že s ní dokonce o samotě trénoval, když byla Vanda nemocná. Robert s Vandou vzali soutěž opravdu vážně a zvolili velmi těžkou choreografii plnou otoček. Marek Eben ji komentoval tak, že mu Vanda připomíná maminčinu ždímačku značky Perla, neboť je stejně hubená a stejně dobře rotuje. Je jasné, že je Robert velký dříč, avšak třeba dá příště na radu Mahuleny Bočanové, aby si tanec víc užil. Rumba, kterou nám v příštím díle zatančí na chytlavou skladbu od Enrique Iglesiase jistě vše napraví.

Druhá řada StarDance se může chlubit rovnou dvěma olympijskými vítězi v řadách soutěžících – první z nich je kajakářka Štěpánka Hilgertová. Kvůli MS v Brazílii, kde vybojovala pro Českou republiku bronz (!), nemohla s partnerem Michalem Němečkem celé září trénovat. Měsíční skluz ale bleskurychle dohnali, cha-chu s názvem The Game of Love od Santany si oba zatančili s radostí, dokonce ukázali poměrně velké množství cha-chových přeměn, které rozhodně nepatří k nejlehčím. Navíc v konci choreografie zařadili odvážnou a velmi efektní figuru, čímž téměř vyrazili dech porotě, Zdeněk Chlopčík smekl před Štěpánky odvahou, s jakou akrobatickou figuru zvládla.

Druhým olympijským medailistou není nikdo jiný než akrobatický lyžař Aleš Valenta. Dokázal, že lyžování nemá v základních věcech (jako je například práce s těžištěm či správné přenášení váhy) od tance daleko a s Ivou Langerovou předvedli waltz, před kterým se sklonil i nejpřísnější člen poroty Richard Hes. Řekl, že jim nemá co vytknout a díky nim tedy nemusí být za zlého porotce celý večer. Sestavu založili především na basicovém, tedy základním kroku, který je charakteristický přísunem na třetí dobu. Provedení choreografie zvládli plynule, s elegancí a v téměř perfektním postavení. Stříbrnou příčku v prvním přímém přenosu obdrželi zcela po zásluze.

Předčil je jen jediný pár a to s rozdílem pouhých dvou bodů – Tatiana Vilhelmová a Petr Čadek. Dodrželi to, co slibovali již před prvním přenosem, že se budou soustředit především na tanec a méně na příběh či scénky. Opravdu ukázali velké množství basicových figur i cha-chových přeměn. Vedle logicky a nápaditě uspořádané choreografie měli oba dva drive a skvěle tak vynikl Tatianin šarm. Z jejich výkonu byla unešená celá porota, Mahulena Bočanová dokonce prohlásila, že když se na ně tak dívá, bude snad muset jít po přenosu sama na trénink. I Zdeněk Chlopčík nešetřil chválou. Jen v legraci prohodil, že ho mrzelo, že Tatiana v otočce mrkla na Mahulenu a nikoliv na něj. Pak už se mohli jen radovat z hodnocení poroty – čtyřikrát osm!

Osmičku soutěžních párů uzavřeli Lenka Filipová a Michael Petr. Do netradiční choreografie zakomponovali obdobu promenád z latinskoamerického tance samba a většinu programu zatančili buď ve stínovém postavení, nebo samostatně. Výrazově však bezvadně vystihli charakter emotivního waltzu With You I’m Born Again. Porotkyně Mahulena Bočanová ocenila mimo jiné elegantní pohyb Lenky Filipové.

 

text: ČESKÁ TELEVIZE, foto: ČESKÁ TELEVIZE – 06. 11. 2007, 15.49:41

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist