Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Seznamte se: Carlos Ramirez, hvězdný prezentér bratislavského FACE kongresu

Seznamte se: Carlos Ramirez, hvězdný prezentér bratislavského FACE kongresu

Hlavními zahraničními hvězdami druhého ročního bratislavského kongresu FACE byli Carloz Ramirez ze Španělska a Rémy Huleux z Francie. Rémy je nám aerobikem žijícím fandům už známý, zato o Carlosovi jsme zatím jen slyšeli a na jeho prezentérské umění jsme byli patřičně natěšení. Nemá smysl popisovat, s jakou eufórií a zážitkem jsem z jeho lekcí odcházela – všichni, kdo v hale Národního tenisového centra v sobotu 2. března cvičili se mnou, mi jistě potvrdí, že už jen choreografie, kterou Carlos vykouzlil během první taneční lekce, nás dokonale probudila a zásobila energií do celého dne.Pojďme se s tímto nadějným prezentérem seznámit blíže prostřednictvím vizitky a krátkého rozhovoru, který mi Carlos umožnil.

Mezinárodní kongres BRATISLAVA 2013

Jméno:            Carlos Ramirez (*25/11/1982)
Datum narození:         25/11/1982
Rodné město:            Malaga (Španělsko)
Typy lekcí, které cvičí: Aerobic, Aero Dance, Step, Latino, Conditioning, Portdebras, Aquagym, Body Pump, Body Balance...

Kde momentálně žiješ a pracuješ?
Doma jsem teď v Německu. Žiji v Solingenu – malé město mezi Düsseldorfem a Cologne. Pracuji zde jako lektor ve sportovním centru SportparkHilden.
Naše čtenáře bude jistě zajímat, co tě přivedlo do světa aerobiku. Jak jsi se stal instruktorem, jak dlouho předcvičuješ a kdy jsi se stal prezentérem?
V 17ti letech jsem začal chodit na běžné komerční lekce. Asi po roce jsem se rozhodl, že si udělám kurz. Dříve než jsem kurz dokončil, měl jsem již několik aerobikových lekcí v mém rodném městě ve španělské Malaze. Dnes je to již 12 let, co funguji jako instruktor.
Po pěti letech v roli instruktora jsem se rozhodl porovnat své umění s ostatními lektory na soutěžním kongrese Zaragozafit. Soutěž jsem vyhrál! To mi otevřelo dveře do světa velkých aerobikových akcí a začal jsem postupně působit jako prezentér. Krůček po krůčku jsem navazoval kontakty a poznával zkušené prezentéry z celého světa – mezi nimi byli např. i top prezentéři Julio Papi, Maria Madrid nebo Vladimir  Sniehzik. Takto získaných kontaktů si dodnes velice cením – bez nich bych dnes nebyl tam, kde jsem.
Kromě toho, že jsi prezentér, který cestuje z kongresu na kongres, máš ještě běžné komerční lekce a svou klientelu?
Stále působím jako instruktor komerčních lekcí. Ve studiu SportparkHilden, mám 10 lekcí týdně. Všední dny se věnuji svým klientům, víkendy pak trávím na cestách po velkých aerobikových akcích jakou byl i bratislavský Best of FACE.
Co se ti na práci prezentéra nejvíce líbí?
Je mi dobře mezi lidmi, rád dělám lidem radost– ten pocit si skutečně užívám! Cestování po kongresech je skvělé - poznávám nová místa, nové lidi, vnímám rozdílné kultury. Kromě toho miluji adrenalin, který zažívám pokaždé, kdy stojím na stage a pod sebou vidím dav aerobikových nadšenců.
Co tě motivuje? Máš nějaký prezentérský sen?
V tuhle chvíli jsem maximálně spokojený s tím, co právě teď dělám. Rád bych tento stav ještě chvíli udržel – cestuji, prezentuji, vedu komerční lekce a jsem tak šťastný. Budoucností se zatím příliš nezabývám.
Jaké jsou tvé plány pro letošní rok? Co třeba nějaký odpočinek? Dovolená?
Na dovolenou není čas! Mám stále hodně práce. Můj program pro letošní rok je náročný. Volných dnů byste v mém diáři našli jen málo. Využiji je k návštěvě svých blízkých a rodiny.
Kde bereš inspiraci do svých choreografií?
Nápady čerpám z různých stylů – od latiny, salsy přes balet až po jazz. Kromě toho mě inspirují i mí kolegové prezentéři, na které si čas od času rád jdu zacvičit.
Jaký typ choreografií nejčastěji vytváříš? Co je ti nejbližší? Měníš nějak významně své postupy?
Obvykle připravuji snadné taneční asymetrie. Aerobik ale nesmí být nuda, rád experimentuji a přináším do svých lekcí nové složitější prvky. Klienty je třeba neustále překvapovat, motivovat a rozvíjet jejich dovednosti.
Jakou hudbu máš rád? Co posloucháš, když cestuješ na kongres? Jaká hudba tě nabíjí a jaká zlepší náladu po těžkém dni?
Poslouchám různé styly. Aktuálně je to například EllieGoulding, MiikeSonw, M83. Nejedná se o příliš známé interprety, ale mám je moc rád.
Hudbu na své lekce si mixuješ sám? Kolik času ti příprava takového CD zabere?
Ano, hudba na mých lekcích – komerčních i kongresových - je má vlastní. Příprava nového CD je velmi náročná. Abych byl se svým výtvorem spokojený, zabere to opravdu moc a moc času. Netěžší je vybrat ty nejlepší songy a rozhodnout, které na nové CD zařadit. Mixování samotné je v porovnání s výběrem písniček hračka.
Pocházíš z teplého jihu. Jak snášíš zimu?
Zimu nemám ani trochu rád. Přesně jak říkáš, jsem původem ze Středozemí a k životu potřebuji teplo a sluníčko. Snažím se zvyknout, ale je to složité – v Německu je většinou zataženo, mlhavo, šedivo. Počasí, které asi na každého působí trošku depresivně.
Tak to asi nebudeš milovník zimních sportů. Nebo se pletu?
Pokud jde o zimní radovánky, zkoušel jsem jezdit na snowboardu. Přiznávám, že první pokusy byly dost beznadějné – pořád jsem padal a necítil se příliš jistě. Po chvilce jsem si ale prkno osahal, získal stabilitu a začal si to užívat. Moc se mi to líbilo. Jediné, z čeho mám skutečně strach, je zranění…zranit se nesmím, to bych měl jako prezentér dost velký problém.
Jak se udržuješ v kondici?
Po deseti lekcích v týdnu a víkendových kongresech mám pohybu více než dost. Další cvičení už nepotřebuji. Nedělám tedy nic. Když mám čas a náladu, navštívím lekci některého ze svých kolegů.
Jak odpočíváš?
Hraním počítačových her, sledováním filmů a četbou knih.
Jak si představuješ ideální dovolenou?
Kdekoliv v přírodě. Miluji místa, kde není moc lidí. Dlouhé procházky, pěkná místa, klid a odpočinek.
Co ti udělá největší radost?
Setkání s rodinou a přáteli. Dobré jídlo, večeře v příjemném prostředí, cokoliv. Nic speciálního.
Jaké jídlo máš nejraději? Vaříš?
Miluji španělskou kuchyni. Nejvíce ze všeho jídlo od maminky. Španělská kuchyně je typická množstvím různých druhů polévek  - ty mám opravdu moc rád.
Vařit umím, ale jsem líný a na vaření nemám obvykle čas. Pokud vařím, jsou to jednoduchá a rychlá jídla.
Tvůj nejoblíbenější film?
Mezi mé favority patří určitě komedie Smažená zelená rajčata (Green friedtomatoes), horor Mlčení jehňátek (Silence of the lambs) a sci-fi Hvězdné války (Star Wars).
Tvá nejoblíbenější kniha?
Pilíře země (pozn. knižní bestseller KenaFolletta), román Jméno růže (Umberto Eco) a pár dalších děl španělských autorů.
Obě tvé lekce na Best of FACE v Bratislavě byly famózní! Energie, která celou halu pohltila, je cítit ještě teď. Opravdu skvělý výkon! Jak dlouho ti příprava podobných lekcí obvykle trvá?
Záleží na více okolnostech. Když jsem plný nápadů, mám choreografii hotovou za 1-2 hodiny. Když ale nemám svůj den, nevymyslím třeba vůbec nic, co by se mi líbilo. Vzhledem k tomu, že Best of FACE byla moje bratislavská premiéra, nebyla příprava choreografií příliš složitá – vybral jsem pro vás své nejvydařenější - to nejlepší, co jsem již dříve učil.
Jak se ti líbilo na Slovensku? Byl bratislavský kongres tvou první zkušeností se slovenským publikem?
Přál bych si strávit zde více času, navštívit město a poznat více lidi. Bohužel jsem zde nebyl ani celý jeden den. Až sem pojedu příště, rozhodně zde zůstanu více dní a všechno doženu.
Chtěl bys účastníkům bratislavského kongresu něco vzkázat? Jak na tebe slovenské publikum působilo? Jaký pocit jsi měl z lekcí?
Byli jste skvělí! Viděl jsem, jak si lekce užíváte – radost a úsměvy ve tvářích jsou pro mě největší odměnou.
Poslední má otázka je trošku speciální. Jak jsem ti již povídala, portál Aerobic.cz je web, který čtou aerobikem žijící fanoušci z České republiky. Kdy se na tebe mohou těšit? Chystáš se zavítat na některý z kongresů pořádaných v ČR?
Snad příští rok!

Text připravila: Dana Kučerová

Rozhovor vznikl v rámci Mezinárodní kongres FACE BRATISLAVA 2013

Nejsledovanější fotogalerie na Aerobic.cz:

 1. Fotogalerie: Finále Miss aerobik 2013
 2. Fotogalerie: Česko-Slovenská Tipsport Miss Aerobic 2014
 3. Velká fotogalerie: Finále soutěže Dívka České republiky 2014
 4. Fotogalerie: FISAF International European Fitness & HIP HOP UNITE championships 2012
 5. Fotogalerie: Finále soutěže DÍVKA České republiky aneb Hledáme sympatickou sportující dívku
 6. Fotogalerie Miss Aerobik 2007
 7. Velká fotogalerie: Finále Dívka ČR 2015
 8. I. nominační závod Fisaf aerobic 2014 Louny
 9. Módní přehlídka Miss Aerobik
 10. Top hvězdy aerobiku a tanečního sportu 2008
 11. Fotogalerie: Corny Wellness Marathon 2012
 12. Fotogalerie: Perníková Kopretina - celorepubliková soutěž ve skupinovém aerobiku
 13. Velká fotogalerie: Finále soutěže Dívka ČR 2016 v Laser Show Hall Bobycentrum Brno (2. část)
 14. Velká fotogalerie: Finále soutěže Dívka ČR 2016 v Laser Show Hall Bobycentrum Brno (1. část)
 15. Fotogalerie z MS ve sportovním aerobiku 2007 Srbsko
 16. Fotogalerie: StarDance 2016 - druhý večer s famózní Olgou Šípkovou
 17. Oficiální fotogalerie: Reebok Wellness Marathon 2014
 18. Fotogalerie: Listerine wellness marathon
 19. Velká fotogalerie: Soustředění finalistek MISS AEROBIK 2009
 20. Velká fotogalerie: Reebok Yoga Sensation 2015
 

text: pro Aerobic.cz Dana Kučerová, foto: FACE – 13. 03. 2013, 19.57:52

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist