Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Růžová jízda proti rakovině prsu

Druhá etapa úspěšného projektu „Růžová jízda proti rakovině prsu“ startuje 17. září 2007 v Klatovech. Hlavní náplní projektu je osvěta veřejnosti v oblasti prevence rakoviny prsu a zajištění distribuce poukázek Ženy ženám s příspěvkem 200 korun na vyšetření prsou. Důležitou součástí je sběr informací pro výzkum o znalostech veřejnosti týkajících se rakoviny prsu. Růžovou jízdu připravila společnost Avon Cosmetics ve spolupráci s Aliancí českých organizací a žen s rakovinou prsu a za významné podpory společnosti A.S.A. Symbolem této akce je nezaměnitelný růžový autobus, který od 17. září do 31. října navštíví 30 českých měst, v každém městě stráví jeho posádka jeden den.

Cílem Růžové jízdy proti rakovině prsu je přivézt veřejnosti informace o tomto onemocnění, jeho projevech a hlavně o možnostech prevence a způsobech léčby. V autobusu mohou zájemci získat rovněž adresy nejbližších screeningových center a kontakty na pacientské organizace. Stěžejním cílem akce je přesvědčit nejen všechny ženy, ale i muže, že jedinou správnou a přitom snadnou cestou k včasnému odhalení nebezpečí rakoviny prsu, jsou pravidelná preventivní mamografická či sonografická vyšetření.

O příjezdu růžového autobusu do každého města bude veřejnost informována prostřednictvím regionálních novin díky mediálnímu partnerství vydavatelství Vltava-Labe-Press. Informace o projektu bude rovněž vysílat Český rozhlas 1 - Radiožurnál, který je dalším partnerem Růžové jízdy proti rakovině prsu. Na celou dobu konání akce zapůjčila dopravní společnost ČSAD Semily zdarma speciálně upravený autobus Karosa od partnera projektu společnosti Iveco Czech Republic.

Posádku autobusu tvoří ženy z Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu, které mají osobní zkušenosti s touto zákeřnou nemocí, a mohou tak zájemcům správně pomoci či poradit. Na odborné dotazy odpoví lékař, který bude do autobusu pozván z nejbližšího screeningového centra. Posádku doplňují vyškolené členky Mládeže českého červeného kříže. Jejich úkolem je pomáhat návštěvníkům autobusu s vyplněním dotazníku týkajícího se informovanosti o rakovině prsu. Dostatečný pitný režim posádky i návštěvníků autobusu zajistí na celé tour společnost Kofola Česká republika, která věnuje pramenitou vodu Rajec s názvem Bylinka meduňka – mateřídouška.

Důležitou součástí Růžové jízdy proti rakovině prsu je sběr dat o informovanosti lidí o rakovině prsu s důrazem na prevenci nemoci. Okruhy dotazování připravil doc. MUDr. Jan Daneš, CSc. z Asociace mamodiagnostiků ČR a vlastní dotazník sestavil další partner projektu společnost Factum Invenio, která zajišťuje rovněž následné statistické vyhodnocení dotazníkového šetření. Z první etapy Růžové jízdy proti rakovině prsu jsou údaje již vyhodnoceny. Zajímavé bude rovněž srovnání zjištěných údajů z první a druhé části České republiky.

Tváří projektu Avon proti rakovině prsu je od ledna 2007 populární česká zpěvačka Monika Absolonová, která se tak zařadila mezi významné osobnosti showbyznysu, které přispívají k boji proti této zákeřné chorobě. Mohli jsme jí také vidět na filmovém plátně jako čarodějnici v Troškově Princezně ze mlejna, v seriálu Zdivočelá země a obou Kameňácích. V současné době účinkuje v muzikálu Noc na Karlštejně i v divadelní hře Den na zkoušku a připravuje se na titulní roli v chystaném muzikálu Angelika. Za svou práci získala nominaci na českou Gramy od Akademie populární hudby v kategorii Objev roku. Za roli Kleopatry byla nominována na Thalii. Popularita u fanoušků jí přinesla titul Skokana roku v anketě Český slavík, a to hned dvakrát po sobě v letech 2002 a 2003, čímž se definitivně zařadila do naší zpěvácké elity. Mohli jsme jí také vidět na filmovém plátně jako čarodějnici v Troškově Princezně ze mlejna, v seriálu Zdivočelá země a obou Kameňácích. V současné době účinkuje v muzikálu Noc na Karlštejně i v divadelní hře Den na zkoušku a připravuje se na titulní roli v chystaném muzikálu Angelika. Za svou práci získala nominaci na českou Gramy od Akademie populární hudby v kategorii Objev roku. Za roli Kleopatry byla nominována na Thalii. Popularita u fanoušků jí přinesla titul Skokana roku v anketě Český slavík, a to hned dvakrát po sobě v letech 2002 a 2003, čímž se definitivně zařadila do naší zpěvácké elity. „Nabídku stát se tváří projektu Avon proti rakovině prsu jsem přijala okamžitě. Osobně jsem se totiž několika akcí na podporu boje s touto zákeřnou chorobou zúčastnila, a tak vím, jak je každá pomoc důležitá. Jsem velice ráda, že i já nyní mohu svou účastí přispět“, řekla Monika Absolonová.

 

text: AVON, foto: AVON – 06. 09. 2007

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist