Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Rozhovor: Zuzana Švíková

foto: Tomáš Urbanecfoto: Tomáš Urbanecfoto: Tomáš Urbanec
foto: Tomáš Urbanecfoto: Tomáš Urbanecfoto: Tomáš Urbanec

Pokud bychom měli vyjmenovat osobnosti, které udávají směr dnešnímu aerobiku, jistě by nechybělo jméno Zuzana Švíková. Přitom se tato sympatická lektorka z Plzně živí něčím úplně jiným – pracuje v soukromé IT firmě, hlavní náplní její práce je controlling - a jak sama říká, aerobik je skutečně jen jejím koníčkem. Možná právě proto jí zůstává neuvěřitelný elán a energie pro každou akci. 

Elegance s jakou se pohybuje má jistě co do činění s roky strávenými na ledové ploše. Krasobruslení se věnovala až do svých sedmnácti let. Kvůli zranění jej vyměnila za aerobik a všichni, kdo milují její lekce, si myslíme, že udělala dobře. Zuzana dokáže pro cvičení nadchnout snad každého. Je to dar, kterého si člověk musí vážit. A ona to ví.  Je to skromná hvězda.

Zuzano, vzpomínáte si ještě na to, co bylo tím spouštěcím impulzem, který nastartoval vaši lektorskou kariéru? Kdy jste si řekla, že aerobik je pro vás to pravé?

Zpočátku jsem nevěděla, jestli je aerobik pro mě to pravé. Snažila jsem se jen zaplnit mezeru, která vznikla po vysazení pravidelných tréninků krasa. Pohyb mi chyběl a kamarádka ve škole chodila na aerobik do Sokola, tak jsem šla s ní.... Po zhruba jednom roce cvičení jsem začala přemýšlet o tom, že bych to možná na pódiu taky zvládla :-) a začala se zajímat o možnosti školení atd...Přišly první hodiny ve fitnesscentru, další školení .....

V rozhovoru pro stránky Zity Svobodové, která pořádá akce, kde jste častým hostem, jste uvedla, že jste potkala hodně šikovných lidí, kteří vám předali své zkušenosti. Mohla byste být zde trochu konkrétní?

Lidí, které jsem postupně potkávala a potkávám, a kteří mi pomohli a předali něco ze sebe,  bylo a je skutečně hodně. Nerada bych při konkrétních jménech na někoho zapomněla. V každém období to byl někdo jiný, kdo mě ovlivnil a já si od něj vzala to, co mi nabízel. Za tyhle cenné zkušenosti jsem vděčná.

Kde hledáte nápady na choreografie a jak s načerpanou inspirací zacházíte?
Hlavním zdrojem nápadů a inspirace jsou mi zahraniční akce a kongresy, školení, videa, tanec a hlavně hudba.

Jaká je Zuzana Švíková v civilu? Jak trávíte volný čas, pokud vám ještě vůbec nějaký zbývá?
Volného času je opravdu málo. Když je, snažím se ho trávit s přítelem, s rodinou. Ráda lyžuji, mám ráda Řecko, ráda se kouknu na dobrý film, ráda jsem jen tak doma :-)

V našem Nápovědníku se vyptáváme na oblíbenou muziku, film, jídlo. Jak byste na tyto otázky odpověděla ve stručnosti vy?
Hudbu mám ráda téměř každou, záleží na situaci a rozpoložení, dle toho si vybírám, co mám zrovna chuť poslouchat. Oblíbený film - S čerty nejsou žerty, Vrchní prchni! a ten poslední, co jsem viděla, Muži, co nenávidí ženy, byl taky hodně povedený. Jídlo - pizza v jakékoliv podobě, svíčková od maminky.

Co chystáte pro fanoušky aerobiku na rok 2012?
V roce 2012 jsem pozvána dvakrát (květen,září) na sportovní týden do Turecka od známého řetezce FitnessFirst, kam se mohou přihlásit i mí klienti a strávit nádherný týden v Ali Bey. Také se představím na kongresech v Itálii a v Rusku.
Kromě akcí u Zity Svobodové a dalších akcí v Čechách, kterých se účastním,  ještě pořádám v srpnu tradiční sportovní dovolenou v Konstantinových Lázních, kam všechny srdečně zvu, více info na mých stránkách
www.sviky.cz.

Za zprostředkování rozhovoru děkujeme Zitě Svobodové.

 

07. 03. 2012, 18.58:20

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist