Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Rozhovor s vítězkou Miss aerobik Žofií Zitovou

Rozhovor pro Aerobic.cz připravila Markéta Holzknechtová Pospíšilová.

Rozhovor s vítězkou Miss aerobik Žofií Zitovou

Kdo tě přihlásil do soutěže Miss aerobik?
Do soutěže mě přihlásila moje maminka. Ze začátku se mi do toho jít vůbec nechtělo. Ale pak jsem si řekla, že je čas si trošku okořenit život o zajímavou zkušenost. Tak jsem sebrala odvahu a zkusila to. Když jsem viděla, kolik krásných dívek přijelo na semifinále, tak jsem si vůbec nemyslela, že bych se mohla do finálové jedenáctky dostat.

A když už si své místo ve finálové jedenáctce měla, myslela sis, že máš šanci na vítězství?
Absolutně ne. Já jsem si vůbec nemyslela, že bych se mohla dostat do první trojky. To možná bylo vidět i při vyhlašování, jak jsem brečela. Opravdu jsem to vůbec nečekala. Já jsem měla jiné adeptky na vítězství.

Jak dlouho jsi pilovala individuální sestavu aerobiku, která byla jednou ze soutěžních disciplín?
Vlastní individuální sestavu aerobiku jsem trénovala posledních 14 dní před finále. Předtím jsem totiž k tomu neměla tolik prostoru, protože jsem se intenzivně připravovala na mistrovství světa. 14 dní není příliš dlouhá doba, ale asi to stačilo (smích)

Která disciplína pro tebe byla nejtěžší?
Určitě promenáda v plavkách. A to proto, že jsem musela zahodit stud a jak se říká – rozbalit to na pódiu. Trošku pro mě byla úleva to, že jsem měla soutěžní číslo 11, tedy že jsem šla na řadu jako poslední. Holky to musely zahájit a já jsem se už více méně jenom prošla.

Jaký nejkrásnější zážitek si ze soutěže odnášíš?
Zážitků z Miss aerobik mám nespočet. Upřímně musím ale říci, že nejvíc jich mám z pětidenního soustředění v Hulíně, které pro nás připravila ředitelka soutěže Mgr. Jana Čejková  společně s týmem odborníků na výživu, aerobik, choreografii tanečních skladeb a dalších. Tam nám pan Hejsek, majitel penzionu Hulín, plnil jako zástupce hlavního sponzora soutěže, každé přání. Mimo jiné jsme měly možnost vyzkoušet si jízdu na čtyřkolce, na koni, na vodním skútru.  Další velký zážitek byl samozřejmě finálový večer, na který bych ráda vzpomínala, i kdybych nevyhrála.

Co tě během příprav na finále nejvíce bavilo?
Nejvíce mě osobně bavil nácvik choreografií. Nemyslím ty aerobické s Pavlem Sirotkem, ale především úvodní choreografie od Terezky Puchtové a také sestava salsy od Míši Hladové. Ne že by mě Pavlovy choreografie nebavily, byly úžasné a dlouho na ně budu vzpomínat. Ale ty taneční mě bavily více, protože to byl pro mě osobně úplně jiný pohyb, než ten, na který jsem zvyklá.

Byly chvíle, které byly psychicky náročné? Co konkrétně?
Ano byly chvíle psychicky náročné a to asi ty, které panovaly mezi námi děvčaty. Ale to se dalo čekat. Musím ale říci, že před finále se to srovnalo a navzájem jsme si pomáhaly. Hlavně musím vypíchnout finalistky Štěpánu Lenderovou a Natálku Víškovou, které mi byly psychickou oporou po celou dobu soutěže.  Těžké také pro mě bylo dodržování správného stravování. Nejsem žádná dietářka a přihlížet na to, co jedí ostatní finalistky a co já, bylo náročné.

Takže ani těsně před finále sis neupravovala svůj jídelníček?  
Neupravovala. Já jsem trochu takový samorost a hlavně nejím maso.  Je pravda, že jsem o pár kilo zhubla, ale spíše to přikládám intenzivnímu tréninku před mistrovství světa ve Vídni.  Přípravy na světový šampionát byly opravdu náročné – trénování se zátěžemi a všechno okolo.

Myslíš si, že mají šanci v soutěži Miss aerobik i dívky, které závodně aerobik nedělají?
Mají určitě šanci i dívky, které si jdou jen rekreačně zacvičit. O tom vás může přesvědčit Tereza Jedličková, která se umístila na druhém místě, a aerobik závodně nedělá. Jde hlavně o to být sportující dívka a zaujmout porotu. Jediné, co je pak pro tyto dívky náročnější, jsou přípravy na finále. My, které závodíme, jsme trénované na to se rychle naučit choreografie, trénujeme flexibilitu apod. Takže tady musí amatérky více zabrat.
 

Kolik hodin týdně trénuješ?
 Jako aktivní závodnice jsem trénovala 3-5krát týdně. Záleželo, v jaké části sezóny jsme byli. Teď trénuji moje svěřence 3-4krát týdně. To jsem s nimi minimálně 3-4 hodiny denně v tělocvičně.

Vedeš i nějaké lekce pro veřejnost?
Lekce pro veřejnost nevedu a ani mě to příliš neláká.

Chtěla by ses přihlásit ještě do nějaké jiné soutěže krásy?
Přihlásit do jiné soutěže krásy? Nad touto otázkou se vždycky pozastavím, protože si kdovíjak krásná doopravdy nepřijdu. Upřímně ale musím říci, že můj tatínek a kamarádky mě přemlouvají.

Rozhovor s vítězkou Miss aerobik Žofií Zitovou

Odnášíš si ze soutěže mnoho hodnotných cen. Z které máš největší radost?
Radost mám ze všech cen, jak z pronájmu auta na rok, tak ze skvělého dárku od firmy Tunturi. Vybrala jsem si od nich luxusní rotoped. Těším se na lyžařský týden ve francouzských Alpách. Mám celoroční permanentku do Fitness Victory, kterou využiji ke zvýšení  kondice. Těším se na rozmazlování či zkrášlování v Perfect Clinic či na sportovní masáže v Grand Clinic.  Doufám, že i další dary maximálně využiji.  

Užíváš si zájmu medií po soutěži?
Pozornosti médií si příliš neužívám. Nejsem moc dobrý řečník. Mluvím tak, jak mi pusa narostla. Takže je to pro mě velice obtížné. Ale těším se na každou možnost, abych udělala dobrou reklamu soutěži Miss aerobik.  

Chtěla bys být slavná?
Chtěla, ale třeba tak na měsíc a stačí. Nechtěla bych totiž, aby kdokoliv řešil moje soukromí.

Malá rychlá zpověď na závěr. Vyber vždy jednu z možností:
Palačinka s Nutellou a šlehačkou,  nebo koláč z ovesných vloček bez cukru: Palačinka s Nutellou a šlehačkou
Podpatky, nebo tenisky: Tenisky i podpatky, mám ráda obojí.
Moře, nebo lyžovačka v Alpách: Lyžovačka v Alpách
Horor, nebo komedie: Komedie
Kariéra, nebo rodina: Rodina

 

 

foto: Miss aerobik – 11. 01. 2017, 19.22:21

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist