Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Působivé výhledy podél cest vedoucí alpskými průsmyky

e1.jpg

Sustenský průsmyk, jedenz nejpopulárnějších švýcarských průsmyků, byl v Alpách otevřen v roce 1945. Jednalo se o vůbec první průsmyk, které byl postaven výhradně pro automobilový provoz. Tento konstrukčně jedinečný průsmyk otevírá své brány každý rok v červnu. Cesta nabízí úžasné výhledy na údolí Gadmen a jeho tradiční domy.

Známý je rovněž Grimselský průsmyk, který byl využíván k přechodu Alp již za dob starých Římanů. Slavným se stal na konci 19. století, kdy do této oblasti přicházelo mnoho vědců s cílem zkoumat zdejší krajinu a její ledovce. Mezi turisty je velice oblíbená místní zubačka, postavená již v roce 1888. Turisty vyveze do 1008 metrů nad mořem až na vrchol průsmyku Brünig. Vysokohorský průsmyk Grosse Scheidegg (1962 m.n.m) je významným spojovacím článkem mezi Grindelwaldem v oblasti Jungfrau a Meiringen v regionu Haslital. Známým průsmykem je rovněž Kleine Scheidegg (2 061 m.n.m.), odkud je možné podniknout výlet na Jungfraujoch, nejvyšší místo v Evropě, kam vedou železniční koleje. Jak v zimě, tak v létě mohou návštěvníci obdivovat krásu majestátných ledovců z vyhlídkových plošin, z ledového paláce či přímo z ledovce Aletsch.

Okružní jízdy typickým švýcarským žlutým autobusem zpravidla vedou přes tři nebo čtyři průsmyky. Například linka Grimsel-Nufenen-Gotthard-Sustenpass slibuje ryzí romantiku horských pastvin. Během jednodenní okružní jízdy překoná 8 000 výškových metrů. Malebná je zejména cesta podél průsmyků Susten-Furka-Grimselpass a Grosse Scheidegg-Susten. Výlet z Grindelwaldu přes Grosse Scheidegg do regionu Jungfrau nabízí nezapomenutelná panoramata, a to zejména díky unikátní flóře a fauně.  Cesta přes vesničku Schwarzwaldalp podél magického údolí kolem ledovce Rosenlaui vede přímo do Haslitalu. Na jakékoli trasebudete obklopeni impozantní krajinou alpských hor v oblasti Berner Oberland.

Mezi turistická lákadla v oblasti Hasliberg patří panoramatická otočná restaurace Alpen tower, odkud se naskytne fantastický výhled na kvetoucí alpské louky i zasněžené vrcholky hor.   Za návštěvu rozhodně stojí také nová vyhlídková plošina na Harder Kulmu v blízkosti městečka Interlaken. Vyhlídka "Zwei-Seen-Steg" (Lávka dvou jezer) nabízí návštěvníkům jedinečný výhled na vrcholy Eiger, Mönch a Jungfrau a jezer Thun a Brienz.

Turisté, kteří navštíví švýcarské Alpy v létě 2014, se mohou vůbec jako první na světě těšit z nové vyhlídkové plošiny SKYLINE WALK.  Plošina vede přes propast a umožňuje pohled do bezedné hlubiny i na okolní horská panoramata. Na hoře Schilthorn je umístěna také otočná restaurace Piz Gloria, interaktivní výstava Jamese Bonda – BOND WORLD 007 a vyhlídka Piz Gloria. 

Rozkvetlé vyhlídky nabízí FLOWER PARK Allmendhubel v Mürrenu. Od začátku července bude na Allmendhubelu v provozu nové zážitkové hřiště, které snadno přenese malé a velké do světa fantazie, obřích alpských květin i velkého hmyzu. Kvetoucí kopce, květinový svah, svišti, stejně jako hledání bylinkového pokladu okouzlíkaždého, kdo FLOWER PARK navštíví.

Údolí Haslital, BernerOberland: ideální dovolená pro rodiny s dětmi v srdci hor
Údolí Haslital v BernerOberland leží v samé srdci Švýcarska. Údolí je zasazené mezi čtyři slavné alpské pásy - Brünig , Grimsel ,Susten a Grosse Scheidegg. Mezi hlavní turistická a rekreační střediska patří Meiringen, Hasliberg a Innertkirchen, Brienzwiler, Gadmen, Guttannen a Schattenhalb. Krásné alpské pastviny a slunné louky, vysoké hory, členité útesy, šumivé potoky a vodopády udávají krajině nezapomenutelný ráz. Údolí Haslital se pyšní sedmi horskými lanovkami. Ty poskytují bezchybnou síť pro všechny druhy výletů a sportovních aktivit v průběhu letních měsíců. Návštěvníci se mohou těšit na 300 km turistických stezek a 300 km cyklostezek. V údolí Haslital mohou turisté najít útulné apartmány a širokou škálu hotelů - od 4 hvězdičkových zařízení, přes kempy a chaty až po jednoduché penziony.

Oblast JUNGFRAU: ideální dovolená pro milovníky turistiky na pozadí hor Eiger, Mönch a Jungfrau
Oblast Jungfrau se nachází v jedné z nejkrásnějších horských lokalit na světě. Wengen, Mürren a Lauterbrunnen patří mezi čtyři nejznámější místa v oblasti Jungfrau. OblastiIsenfluh, Stachelberg a Gimmelwald jsou populární zejména u těch, kteří hledají klid a pohodu v malebných horských vesničkách. Světově proslulé jsou hory Eiger ( 3970 m), Mönch ( 4 099 m ) a Jungfrau ( 4 158 m). Šest lanovek, včetně proslulé dráhy Jungfrau a lanovky Schilthorn, vás zve k objevování oblasti Jungfrau, oblasti Světového dědictví UNESCO. Během léta se mohou návštěvníci těšit na 500 km turistických tras, 160 km cyklotras, 12 skalních lezeckých oblastí skalních, nordicwalking a extrémní sporty jako je rafting, kanoing, bungee jumping a paragliding.  V zimě lákají turisty 213 km sjezdovek, 110 km zimních turistických stezek, 20 km stezek určené pro sněžnice, 90 km sáňkařských drah, 30 km běžeckých tratí, trasy pro heli-skiing, lyžování v hlubokém sněhu a lyžování na ledovci. Oblast Jungfrau nabízí vhodné ubytování pro každý rozpočet - od 5 hvězdičkových hotelů, početné 4 a 3 hvězdičkové hotely, kempy, apartmány, chaty a penziony.

 

18. 06. 2014, 19.06:49

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist